Noworodki i niemowlaki

Czerwcowe maluszki 2018

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Angelika 124

~Angelika 124

Łucja dopiero zasnęła, wymyślala okropnie. Juz nawet zaczął jej szumiś przyczepiony przeszkadzać i koniecznie chciała go zdjąć. Zauwazylam że już tak coraz mniej chce spać w łóżeczku bo coraz częściej biorę ją do łóżka w nocy. Ale też nie wiem czy nie miała za dużo bodźców bo karuzela, obrazki czarno-biale,mata grająca z drugiej strony, szumis.... I może po prostu rozprasza ją to wszystko. Zdjelam mate i szumisia. Obrazki muszą być bo ona je uwielbia :)

Domka 1

Domka 1

Moja dziś się tak obraca przez sen że pół godziny temu spadła z łóżka. Śpi ze mną, na szczęście miałam podłożoną na podłodze pościel i poduszki

--

https://www.suwaczki.com/tickers/l22ntv73mgy1mc91.png

61009 domka-1 Kobieta, 25 lat, Poznań
~Alexo

~Alexo

Hej mamusie, przedstawiam się jeszcze raz, bo ostatnio tylko na szybko napisałam. Postaram się udzielać, ale jestem gaduła i jakbym chciała do was pisać o wszystkim, to byście się zanudziły.
Do rzeczy, jestem mamą Oskara 19/06 i mam też córeczkę Lili (3lata).
Mieszkam w Irlandii od 9 lat więc moje realia są troszkę inne (np. Jak czytałam wasze wpisy jeszcze w ciąży). Ale problemy z dziaczkami to już wszystko to samo.
Pochwalę się się wczoraj mój synek zaraczkował pierwsze 2 kroczki. Brzmi podejrzanie bo ma dopiero 5,5miesiąca, ale sami jesteśmy w szoku. Choć jego siostra też szybko raczkowała. Tyle z dobrych wieści. Spanie w nocy bardzo średnie, przeżywa, marudzi, płacze. Czekamy też na zęby ale nic nie widać. Ostatnio walczyłam też z zastojem... Uff nikomu nie życzę. Karmimy się piersią, na razie niczego nie próbował jeszcze. Dobiega 8kg więc spory chłopiec.

~Angelika 124

~Angelika 124

Alexo witam,to bardzo szybko zaczyna Raczkowac,u nas jeszcze się nie zapowiada.No i duży chłopczyk,moja Łucja waży 6815 i ma 65cm a i tak słyszę że jest spora chociaż wydaje mi się w sam raz :) wasze dzieci coś piją oprócz mleka? Wiem od Mikołaja że przyniesie Lusi kubek w nocy i spróbuje jej jutro dać wody. Zobaczymy czy zalapie picie ze slomki. Jestem podekscytowana tym jakbym miała skakać ze spadochronu a to tylko picie wody przez dziecko....
Kupiłam kubek tzn.mikolaj kupił dr
Brown pierwsza slomka-ta firmę mi siostra bardzo polecala,zdam Wam relacje jak się sprawuje bo do najtańszych nie należy. Ale ma ta slomke obciążoną czy jakoś tak. I jeszcze dostanie gryzak na owoce boon pulp i kaszkę bananowa :D A Hanka słodycze i lol surprise. Uwielbiam im robić prezenty :D

xyza

xyza

Witaj Alexo. Gratulacje dla Oskara za pierwsze raczkowania. Nie przejmuj sie ze jestes gadula- ja tez, takze bedzie raźniej ;)
Angelika moja pije wodę ale z butelki. Z kubkiem kilka razy probowalam i cos jej nie pasowalo. Muszę znowu wrocic do tematu. No wlasnie kaszka tez od Mikolaja. Dzieki ze mi podpowiedzialas to podepne wczorajsze zakupy pod Mikołaja.
Domka trzeba uwazac coraz bardziej na maluchy. U nas tez wiercipieta jest wiec jest co robic. Nie jestem wstanie sobie wyobrazic gdyby Mala spadla mi z lozka. Chyba bym juz nie zasnela tej nocy.
Czy wy tez patrzycie na dzieciatka wasze w nocy jak spia pieknie?? Czasem po karmieniu patrzę sie i patrzę jak śpi tak błogo.
Mamy po cc: jak tam Wasze blizny? Powinny byc czerwone czy raczej nie??

61297 xyza Kobieta, 32 lata, .
~Angelika 124

~Angelika 124

Jutro w lidlu promo na sloiczki,kupię parę Lusi.
Ja tez Lubie patrzeć na jedną i drugą. Hania wydaje mi się taka duża... Dopiero co uczyła się chodzić za rękę a teraz już nie chce mi dać jej na spacerze tylko sama.... Czasami ją przytulam na zapas bo już niedługo nie będzie chciała może.... :D

Domka 1

Domka 1

xyza moja blizna jest już prawie niewidoczna, na środku blado różowa a po bokach już biała.

Pytanie o picie wody jest dla mnie aktualne. Po 6 miesiącu niby powinno się podawać picie przy próbach jedzenia a ja nic małej nie dawałam i teraz mamy problem z twarda kupą nie wiem czy to ma związek ale mała niechętnie pije jeśli już to naprawdę mało

--

~Alexo

~Alexo

Angelika
Zgadzam się że Oskar jest spory. Jego siostra ważyła tyle jak miała 10 miesięcy. Ale ona znów była i jest tyci, tyci. On chyba się wdał w tatę (wysoki), bo już zaczynamy nosić ubranka na 6-9 miesięcy. Co do raczkowania, to niby fajnie ale więcej roboty, pilnowania, więc lepiej niech przystopuje, heh
Ja kupiłam małemu niekapek Tommy tippy, już sprawdzony model, ale on za cholere nie chce wody próbować.
Xyza
Właśnie niewiele tu mam zostało, albo tylko czyta czasem tak jak ja. Ciekawe jak tam reszta mam?
Domka
Może spróbuj podawać więcej pierś po jedzeniu, mleko mamy jednak lekkostrwane. A co podajesz na rozszerzenie diety? My czekamy do świąt.

Domka 1

Domka 1

Alexo próbuje podawać jabłka ziemniaki marchew buraki ostatnio też gruszka ze słoiczka. Problem w tym że mała nie chce jeść nic innego niż pierś. Zje max łyżeczkę wszystkiego. A o zagęszczaniu mleka nie ma mowy od razu wyczuła że coś nie tak z tym mlekiem.

--

Domka 1

Domka 1

Kupiłam kubek niekapek to mała bierze do buzi ale nie wie że trzeba ssać

--