Skocz do zawartości
Forum

Błagam o poradę


Gość Gwizdóweczka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gwizdóweczka

Witam serdecznie, jestem mama dwoch chlopcow Jas 7lat i Franio 11miesiecy. Borykam sie z pewnym problemem i zaden pediatra w moim rodzinnym miescie nie jest w stanie mi pomoc. Otoz moj 11miesieczny synek odkad sie urodzil budzi sie co godzine w nocy, z placzem, z zalem, piskiem. Ma tak jakby koszmary senne. Nadal karmie go piersia na rzadanie. Mimo ze chcialam przejsc na mieszanke, niestety proby podania innego mleka byly wyplute. Od 6miesaca wprowadzilam stale posilki, nie zauwazylam alergii pokarmowej. Maly nie cierpi na zaparcia ani na biegunki. Okolo 4miesiaca zycia zdarzyly sie incydenty drzenia calego ciala podczas zasypiania przy piersi. Neurolog uznal to za norme. Badanie eeg nie wykazalo wiekszych zmian. Oczywiscie wszystko jest kontrolowane - dziwne napady ustaly okolo 7miesiaca. Synek od jakiegos miesiaca zaczal zgrzytac zebami, obecnie silnie przezywa lek separacyjny. UPrzy nocnym zasypianiu ktore trwa okolo godziny przy mojej piersi syn rytmicznie uderza glowa o moje przedramie ktore podtrzymuje jego glowke. Odkladajac go obok siebie natychmiast sie budzi. Jestem juz skrajnie wyczerpana i moj synek rowniez. Nie mam pojecia co mam dalej robic,gdzie sie udac aby pomoc malemu. Prosze o porade bo w moim miescie rozkladaja rece. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Gwizdóweczka

Na poczatek zrobilam mu morfologie, lelarz jeszcze jej nie widzial. Badanie mpczu mial miesiac temu i jest ok. Dziecko nie oglada tv za tp uwielbia baby sensory na youtubie, wiekszosc lata spedzilismy na tarasie. Ze dwa albo trzy razy bawil sie we wlasnej piaskownicy. Synek ma misia szumisia, jak mniej wazyl nosilam go czesto w chuscie teraz wazy 14kg. Je wszystko procz mleka modyfikowanego. Ma 4 zabki - wiadac ze ida nastepne. Spi dwa razy w ciagu dnia chyba ze noc byla taka jak dzisiaj -placzaca to spi jeszcze teraz. Jak jest ok spi o 12-13z minutami a potem kolo 15 i spi mniej wiecej dwie godziny. Owszem mamy plan - staram sie go trzymac gdyz po starszym dziecku wiem ze jest to konieczne. Spac kladziemy sie kolo 21:30. Synek jak byl noworodkiem byl krepowany w rozek ale neurolog stwoerdzil obnizone napiecie miesniowe osiowe i kazal zaprzestac. Synek jak mial 6miesiecy usiadl amiesiac pozniej zaczal raczkowac. Teraz zaczyna stawiac niesmiale kroczki. W ciagu dnia nie ma sie do czego doczepic - usmiechniety zdrowy dzieciaczek ajak zbliza sie noc jest masakra

Odnośnik do komentarza

Ja wyszły badania morfologii? Przydałyby się jeszcze badania na pasożyty, bo zgrzytanie zębów może (ale nie musi) być z tym związane.
Jeśli źle śpi w nocy, to może ma to związek z ząbkowaniem. Możesz spróbować mu podać syrop p/bólowy przed spaniem, a potem jeszcze raz w nocy. I zobacz czy będzie różnica.
A, i może odstaw na razie oglądanie yt, 11 m-cy to jeszcze za wcześnie na oglądanie bajek, mózg dziecka w tym wieku nie jest gotowy na taką ilość bodźców. Stąd też mogą się brać problemy z nocnym spanie, bo mózg w nocy odreagowuje bodźce z dnia.
Daj znać potem czy coś się zmieniło.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...