Skocz do zawartości
Forum

Wzmożone napięcie mięśniowe


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem tu nowa. Pewnie takich wątków jest mnóstwo ale czesc czytałam i częściowo znalazłam odpowiedz na swoje pytanie ale nje do końca.

Chodzi mi o to cZy wasze dzieciaki tez odchylały głowę do tylu przy leżeniu na brzuchu tak mocno ze przewracały sie na bok ??

Zastanawiam sie jak ćwiczyć zeby moc to zniwelować ?
Robimy rozluźnianie barków, kulanie prawo lewo, naciąganie kolanko łokieć, podnoszenie bokiem i kręcenie rączkami w odwrotna stronę niz to robi mały. I to wszytsko narazie.

I kiedy jest szansa na to ze zobaczymy jakas zmianę ? Rehabilitacja od 10 dni

Odnośnik do komentarza

Moja mała miała podobnie. U niej powodem były bardzo rozwinięte mięśnie pleców, a mało brzucha. Najlepiej zgłosić się do rehabilitanta. Pokaże ćwiczenia, najprawdopodobniej takie, które wykonuje się przy codziennych czynnościach. U mojej 3 miesięcznej córki zmianę było widać już po tygodniu ćwiczeń z rehabilitantką i wskazówkach postępowania w domu.

Odnośnik do komentarza

~JaRGS
Moja mała miała podobnie. U niej powodem były bardzo rozwinięte mięśnie pleców, a mało brzucha. Najlepiej zgłosić się do rehabilitanta. Pokaże ćwiczenia, najprawdopodobniej takie, które wykonuje się przy codziennych czynnościach. U mojej 3 miesięcznej córki zmianę było widać już po tygodniu ćwiczeń z rehabilitantką i wskazówkach postępowania w domu.

A pamiętasz jakie to ćwiczenia były ? Ciezko u nas z ćwiczeniami mały sie strasznie denerwuje. Nam zaleciła jakies kulanie, naciąganie kolanko łokieć, przytrzymywanie w pozycji z podporem cos na piłce ale coagle mały sie wygina. Udaje sie ćwiczyć z 10-15 minut dziennie. Nje wiem czy to niw za mało ?

Odnośnik do komentarza

Mamapiotrka05, każde dziecko musi mieć ćwiczenia dobrane do swojego "problemu", dlatego lepiej nie wykorzystywać ćwiczeń od innych, bo nie wiemy jakie tamto dziecko ma "problem" i czy tym samym własnemu dziecku nie zaszkodzimy. Jeśli martwi Cię to, że ma za mało ćwiczeń, to porozmawiaj o tym z rehabilitantem. Czasem więcej nie znaczy lepiej.
Zdrowia i powodzenia :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...