Noworodki i niemowlaki

Łóżeczko dostawne, tradycyjne, kołyska. Co wybrać?

Irene

Irene

Dziewczyny!
Za kilka miesięcy zostanę mamą. Powoli zaczynam się rozglądać za mebelkami dla maleństwa, sprawdzać ceny, ale prawdę mówiąc wybór jest ogromny, a moje pojęcie o macierzyństwie i potrzebach maluszka -zerowe.

Łóżeczko dostawne, tradycyjne, kołyska - co wybrać? Co wybrałyście, czy byłyście zadowolone? Jakie są wasze doświadczenia?

Nie chcę spać z dzieckiem w łóżku, za bardzo "wędruję" we śnie. Z obserwacji koleżanek-matek jasno wynika, że tradycyjne łóżeczko
zastępowało kosz na zabawki i akcesoria, bo przez co najmniej pierwsze pół roku dzidzia lądowała w ich łóżkach. Maluchy trafiały do łóżeczek, gdy już raczkowały lub próbowały stawać, a więc wymykały się z łóżek...
Pomyślałam sobie, że może łóżeczko dostawne będzie dobrym pomysłem, ale przecież są malutkie! Pół roku i trzeba będzie się rozglądać za nowym. Podobno trudno kupić do nich materac, prześcieradła...

56318 irene Kobieta, 31 lat, K-c

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Dziubala

Dziubala

Ja jestem za tradycyjnym łóżeczkiem drewnianym, polecam model z szufladą na dole. Na takim łóżeczku można też położyć przewijak.
Każdy z moich trzech synów spał w takim łóżeczku (60x120) od pierwszych dni swojego życia :). A po skończeniu 2rż. przechodzili już na tzw. łóżko dorosłe :)

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 11 lat, Kraków
Nela33

Nela33

I na co się zdecydowałaś?

Ja stoję przed tym samym dylematem... ale czytałam ostatnio http://maxmama.pl/lozeczka-niemowlece-i-dzieciece-ktore-rosna-razem-z-dzieckiem/ gdzie piszą o takich łóżeczkach co rosną razem z dzieckiem. Początkowo wygląda jak takie standardowe dziecięce łóżko ze szczebelkami, a później można je zmienić w łóżeczko dla starszego dziecka.

W sumie nie musiałabym co chwila zmieniać mebli... ale jakoś nie jestem do końca przekonana do tego pomysłu. A wy z czego korzystałyście?

60296 nela33 Kobieta, 50 lat, Katowice
Pinka88

Pinka88

Ja kupilam kołyske ale tylko ze względu na brak miejsca. Do wakacji moja sytuacja metrazowa się wyklaruje i będę zmieniać na standardowe drewniane łóżeczko 120x60 cm. Przy pierwszej córce takie miałam i byłam najbardziej zadowolona. Spała w nim do 2,5 roku życia.

--

https://www.suwaczki.com/tickers/p19udqk3qzbikoai.png Czekam na Ciebie Synku. 12.03.2019

60217 pinka88 Kobieta, 31 lat, Lublin