Noworodki i niemowlaki

Łóżeczko dostawne, tradycyjne, kołyska. Co wybrać?

Irene

Irene

Dziewczyny!
Za kilka miesięcy zostanę mamą. Powoli zaczynam się rozglądać za mebelkami dla maleństwa, sprawdzać ceny, ale prawdę mówiąc wybór jest ogromny, a moje pojęcie o macierzyństwie i potrzebach maluszka -zerowe.

Łóżeczko dostawne, tradycyjne, kołyska - co wybrać? Co wybrałyście, czy byłyście zadowolone? Jakie są wasze doświadczenia?

Nie chcę spać z dzieckiem w łóżku, za bardzo "wędruję" we śnie. Z obserwacji koleżanek-matek jasno wynika, że tradycyjne łóżeczko
zastępowało kosz na zabawki i akcesoria, bo przez co najmniej pierwsze pół roku dzidzia lądowała w ich łóżkach. Maluchy trafiały do łóżeczek, gdy już raczkowały lub próbowały stawać, a więc wymykały się z łóżek...
Pomyślałam sobie, że może łóżeczko dostawne będzie dobrym pomysłem, ale przecież są malutkie! Pół roku i trzeba będzie się rozglądać za nowym. Podobno trudno kupić do nich materac, prześcieradła...

56318 irene Kobieta, 31 lat, K-c

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Dziubala

Dziubala

Ja jestem za tradycyjnym łóżeczkiem drewnianym, polecam model z szufladą na dole. Na takim łóżeczku można też położyć przewijak.
Każdy z moich trzech synów spał w takim łóżeczku (60x120) od pierwszych dni swojego życia :). A po skończeniu 2rż. przechodzili już na tzw. łóżko dorosłe :)

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 107 lat, Kraków
Nela33

Nela33

I na co się zdecydowałaś?

Ja stoję przed tym samym dylematem... ale czytałam ostatnio http://maxmama.pl/lozeczka-niemowlece-i-dzieciece-ktore-rosna-razem-z-dzieckiem/ gdzie piszą o takich łóżeczkach co rosną razem z dzieckiem. Początkowo wygląda jak takie standardowe dziecięce łóżko ze szczebelkami, a później można je zmienić w łóżeczko dla starszego dziecka.

W sumie nie musiałabym co chwila zmieniać mebli... ale jakoś nie jestem do końca przekonana do tego pomysłu. A wy z czego korzystałyście?

60296 nela33 Kobieta, 50 lat, Katowice
Pinka88

Pinka88

Ja kupilam kołyske ale tylko ze względu na brak miejsca. Do wakacji moja sytuacja metrazowa się wyklaruje i będę zmieniać na standardowe drewniane łóżeczko 120x60 cm. Przy pierwszej córce takie miałam i byłam najbardziej zadowolona. Spała w nim do 2,5 roku życia.

--

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvze6yd9a1dwkas.png

60217 pinka88 Kobieta, 31 lat, Lublin
kaz_ook

kaz_ook

Zamiast tradycyjnego łóżeczka lub kołyski może wybrać coś co spełnia obie te funkcje czyli kosz Mojżesza. Można go używać jako łóżeczko lub tez zamocować stelarz i mamy kołyskę. Jest kilka kolorów do wyboru.Kosz Mojżesza do kołyski

Zalety używania koszy Mojżesza marki Moba®
kosze Moba zostały zaprojektowane przy współpracy z ekspertami z fundacji zapobiegania SIDS
jedyny kosz na rynku posiadający elastyczne i wytrzymałe uszy do podnoszenia zintegrowane z całą konstrukcją celem zwiększenia bezpieczeństwa. Pozostałe kosze posiadają uszy z tkanin co powoduje ich opadaniem do/na zewnątrz kosza, co bywa bardzo uciążliwe, lub mogą być zaczepiane/podgryzane przez zwierzęta domowe.
jest wykonany ze specjalnej mieszanki bardzo wytrzymałego a zarazem elastycznego tworzywa o właściwościach antybakteryjnych oraz antyalergicznych. Kosze mogą być myte w całości dzięki czemu zawsze są higieniczne i idealne dla wrażliwej skóry Noworodków i Niemowląt.
kosze Moba jako jedyne posiadają 300 otworów wentylacyjnych w bokach oraz w podstawie celem zwiększenia dopływu świeżego powietrza i odpływu wydychanego przez Maluszka dwutlenku węgla.
zaprojektowane bez zbędnych ozdobników, wyściółki czy rozkładanej budki celem maksymalizacji przepływu świeżego powietrza. Dzięki temu w koszu nie tworzy się stojąca poduszka ciepłego powietrza a zarazem Maluszek ma lepszą widoczność otoczenia, Ty zaś widzisz Dziecko z każdej strony.
każdy kosz Moba posiada w zestawie oddychający materacyk oraz specjalny firankowy filtr przeciw kurzowy wykonaną ze 100% wysokojakościowej bawełny wyprodukowanej w Anglii.
kosze Moba w 100% podlegają recyclingowi.
kosze Moba produkowane są w Wielkiej Brytanii. Dzięki temu są to produkty bardzo wysokiej jakości oraz odznaczają się bardzo niskim śladem węglowym
dzięki elastycznemu tworzywu z jakiego zostały wykonane, kosze Moba nie skrzypią, nie trzeszczą i nie szeleszczą. Są całkowicie ciche.

60732 kaz-ook Kobieta, 42 lata, Piaseczno