Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2018


nati91

Rekomendowane odpowiedzi

Gość HanaBarbera

Cześć dziewczyny, ja mam termin na 18 marca
Jestem w 5t 3d ciąży i wczoraj byłam na pierwszej wizycie u ginekologa. Potwierdził on obecność pęcherzyka ciążowego wykonując usg. Kazał przyjmować kwas foliowy jeść wszystko normalnie, nie oszczędzać się za specjalnie, bo ciąża to nie choroba i pojawić się u niego za miesiąc. Tak mnie zszokował tym co powiedział, że wyszłam od niego nie wypytując już o moje obawy związane z samopoczuciem i ciążą. Teraz nie wiem, czy to normalne, bo nie skierował mnie na żadne badania, nie zrobił ze mną wywiadu podczas wizyty. Czy mam faktycznie siedzieć i czekać biernie do kolejnej wizyty, czy może za jakieś 2 tyg. wybrać się do kogoś innego?

Odnośnik do komentarza

HanaBarbera a jak się czujesz po wizycie? Każdy lekarz inny jest i taki jak on może Ci pasować :)
Ja tak sobie pomyślałam, że spytam:
- czy mogę pić kawę
- czy mogę mieć zbliżenia z mężem
- czy normalne jest to, że po jedzeniu mnie brzuch boli
- czy jeść nadal bromergon
- jakie witaminy
- jakie badania zrobić
I nie wiem o co jeszcze

Odnośnik do komentarza

HanaBarbera ja w pierwszej ciazy mialam szorstkiego lekarza, taki troche jak napisalas. Nie bardzo o cos pytal, na moje niektore pytania reagowal kpiacym usmieszkiem i w tej ciazy postanowilam sobie ze wybieram lekarza bardziej uprzejmego. Nie musi mnie glaskac po glowie, ale skoro płacę za wizyte to niech bedzie milej. Takze wszystko zalezy, co komu odpowiada:) ja na pierwszej wizycie od razu mialam zlecenie na komplet badan. Karte ciazy na kolejnej ok 9 tc bede miec zakladana jesli wszystko ok bedzie.
Z pytan to ja pytalam o basen czy mozna chodzic, czy mozna samolotem podrozowac. I to chyba tyle.

Odnośnik do komentarza

Ja mdlosci nie mam, teraz to jestem caly czas glodna i co chwile bym jadla, jak tak dalej pojdzie, to pod koniec ciazy bede 40 kg na plusie ;)
Ale wydaje mi sie,ze brzuch juz troche sie powiekszyl, chociaz to moze od tego jedzenia. Na razie przezywam jak powiedziec to naszym rodzicom, jestem przerazona! Niby mamy po 23, 24 lata, jak urodzi sie dziecko bedziemy rok starsi, ale wciaz mieszkamy z rodzicami..
Niestety, ja dostalam zleceniowke na okres probny. Pracuje w malutkiej firmie, gdzie prezes oszczedza na czym moze i jak sie dowie, ze jestem w ciazy, to moge pozegnac sie nawet ze zleceniowka, niestety wiem, ze wtedy nie dostane zadnej umowy :/
HanaBarbera, lepiej dobrze wybrac lekarza. Jezeli tutaj Ci cos nie pasowalo, mozesz zmienic w kazdej chwili :)

Odnośnik do komentarza

Undefinet super , że wszystko w pożądny napewno będzie tak do samego końca ;)

Karina ja też mam cykora żeby powiedzieć rodzinie i dzieciom , ( piąte dziecko przed 40 ) ale kiedy ja oswoiłam się z ciążą to powiedziałam sobie , że mam to gdzieś co będą gadać inni liczy się dla mnie to , żeby dziecko było zdrowe i żebyśmy zdążyli je z mężem wychować nie obarczając tym starszych dzieci

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny. Witam się z wami. Czytam wasze posty od początku lipca i jestem z wami na bieżąco.
Mam synka 3.5 roku. Rok temu w maju poronilam i miałam zabieg. Przesyłam to ja swój sposób. Tak pragnąłem być w ciąży, ale nasze starania nie miały rezultatu. Wiecie jakie to przykre kiedy twoja dziecko pyta się czemu ciocia ma dwoje dzieci a ty tylko masz jedno. Kilka dni temu robiłam test ale po południu i wyszedł negatywny więc znów zalamka nawet mężowi nie mówiłam że robiłam test. Dzisiaj myślę sobie a zrobię test co mi szkodzi. Poszłam i zajelam się czymś innym i zapomniałam o tym teście. Po paru chwilach wróciłam patrzę a tu druga cienka kreska. Jaka moja radość była!!! Musiałam pojechać do pracy na 3 godziny i jak wracałam to kupiłam test który pokazuje który tydzień i jak wróciłam do domu to zrobiłam i pokazało 1-2 tydzień. Ostatnia miesiaczke mialam 3 czerwca. Pozdrawiam kobietki

Odnośnik do komentarza

tsh jeżeli miałaś miesiączkę ostatnią 3 czerwca, to już powinnaś być w 6-7 tygodniu, nawet bardziej w 7 tygodniu. Idź na betę - tam Ci wyjdzie wszystko.
Karina94 nie przejmuj się co powiedzą inni - najważniejsze jest w tym momencie dzidziuś. Do pracy możesz chodzić nawet do 5-6 miesiąca przecież. A jak Cię szef zwolni, to wychowasz dzidziusia a później znajdziesz sobie inną pracę :) A rodzice mogą coś Wam mówić odnośnie ciąży?
Undefined gratulacje :)
ManiaFrania nie miej cykora - to jest i był Wasz świadomy wybór :)

Odnośnik do komentarza

tsh idź na betę, bo skoro ostatnią @ miałaś 3 czerwca, to już powinnaś być w okolicach 7 tyg. A dzidziuś powinien mieć ok. 4-5 tyg.
Undefined gratulacje :)
ManiaFrania pamiętaj, że to jest i był Wasz tylko wybór. Każdy może mieć dzieci ile chce byleby im zapewnić miłość :)
Karina94 pracą się nie przejmuj, bo możesz spokojnie pracować do nawet 7 miesiąca. A jak Cię szef zwolni, to odchowasz dzidziusia a później znajdziesz sobie inną pracę. Dacie radę :) A czemu boisz się rodzicom powiedzieć?

Odnośnik do komentarza

Przeczytalam wasze odpowiedzi na mój post i po części zgodzę się z wami. Ale kochane nie zawsze cykle są 28 dniowe jak to mówią książki i owulacja jest w 14 dniu. Moje cykle byly nieregularne trwaly czasem 35 dni. Mam niedoczynnosc tarczycy i biore caly czas leki. Mój przed ostatni cykl trwał dość długo bo jak miałam 20 kwietnia pierwszy dzień miesiączki to kolejny okres dostalam3 czerwca. Nie mogę iść na bete bo mieszkam w Anglii. Umowilam się dzisiaj do położnej na 3 sierpnia. To prawie 2 tygodnie oczekiwania i niecierpliwosci.

Odnośnik do komentarza

Hej, zgadzam sie z tsh czasem można zajść w ciążę tuz po miesiączce (na prawdopodobnie tak jest w moim przypadku) lub tuz przed nią... Różnie to bywa z owulacja.
Milimama, gratki.
Undefined, cieszę sie ze zarodek juz jest. Ja tez się stresowalam przed usg...
Mi termin z @ wypada na 3 marca ale z moich obliczeń to może być ciut wczesniej 26-27 luty. Zobaczymy 8 sierpnia bo mam wtedy wizytę. A ja sie dziewczyny zastanawiam bo mi mój ginka wspomniała o teście pappa i badaniach genetycznych. Usg to genetyczna zrobię ale co do innych badan to mam ambiwalentny stosunek. A Wy jak z pranatalnymi? Będziecie robily?

Odnośnik do komentarza
Gość Lusia_88

Ja też będę robić tylko podstawowe badania chyba ze gin coś więcej zleci bo powiedział, że moja ciąża jest podwyższonego ryzyka. Kurde ale się tego boje.
Może Tsh masz rację co do zapłodnienia ale moje cykle też są wydłużone (33,34 dni) i ostatni @ miałam 9 czerwca i według mnie to zapłodnienia doszło 28 czerwca więc wychodzi, że jestem w 5 tyg 3 dni (a wg om 6 tydz jak u Agar :))
Ale jeśli pójdziesz już do lekarza to wszystkiego się dowiesz :)
U nas w mieście jest dzisiaj koncert Dżemu i tak się zastanawiam czy iść. Trochę się boję bo lekarz kazał odpoczywać ale pracować mi nie zabronił w przedszkolu więc może jak trochę postoję... nie wiem
A jak wam dzisiaj mija dzień? U nas też upałów nie ma a miało w końcu być lato ;)

Odnośnik do komentarza

Witajcie czy mogę dolaczyc?
W piątek beta wyszła mi 117 po roku starań o drugie dziecko w domu mam core 3,5letnia...
U mnie tez straszny bałagan będzie z terminem bo ostatnia @ miałam 28 Maja musiała mieć owu grubo ok 30dc ( mam tylko jeden jajnik i cykle strasznie nieregularne i długie) będę musiała poczekać na usg a to juz za tydzień:)
Czy przyjmuje któras z was duphaston?

https://www.suwaczki.com/tickers/34bw43r8m8rtjfjr.png

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3flw12lfqo7i5.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...