Noworodki i niemowlaki

Powikłania po szczepieniu, pomocy!

Mama_Jowitki28

Mama_Jowitki28

Witam wszystkich rodziców.. tych małych i duzych dzieci.
Mam problem w zeszłym tygodniu byłam z moja córeczka 2,5 miesieczną na szczepieniu tzw pneumokoki 8 dni temu od 4 dni Jowitka zaczeła gwałtownie zrywać sie ze snu z płaczem jakiego nigdy nie było zanosiła sie nic nie pomagało. Od tych 4 dni spi praktycznie całe doby i nie chce jeść. potrafi zjesc jedynie 240ml mleka na cały dzień. Nigdy dotąd tak n ie było. POMOCY CZY WY TEZ TAK MIAŁYŚCIE ZE SWOIMI MALUCHAMI ?

56083 mama-jowitki28 Kobieta, 19 lat, Sosnowiec

Odpowiedzi znajdują się poniżej

karii

karii

Nigdy sie u nas cos takiego nie zdazylo a pociech mam 4 jednak to o niczym nie swiadczy bo kazde dziecko jest inne.Jezeli cos cie niepokoi i to bardzo albo coreczka zachowuje sie inaczej niz zazwyczaj to proponuje skonsultowac sie z pediatra tylko opisz jej dokladnie wszystko.Ja mam 4 a nadal dzwonie i pytam pediatry o to czy o tamto,nie raz sa to blache sprawy ale wole miec pewnosc.
Powodzenia:)

--

http://s8.suwaczek.com/201609051756.png

50923 karii Kobieta, 29 lat, Mielec
~Mama 2 latka

~Mama 2 latka

To nie są powikłania poszczepienne. Dostała Pani ulotkę przy szczepieniu, wiec proszę ją dokładnie przeczytać. Dziecko rośnie, zmieniają sie jego potrzeby. Nie ma potrzeby wpadać w panikę, z takim nastawieniem i wyszukiwaniem na sile problemów trudno sie będzie cieszyć macierzyństwem...

~Mama dwójki

~Mama dwójki

Naprawdę??? Tak się zmieniają potrzeby, że dziecko wraca do poziomu noworodka, z tą różnicą chce jeść?
Jak dla mnie to może być powikłanie poszczepienne, z którym trzeba jak najszybciej do lekarza, pediatry i nawet neurologa.
I zastanowić się nad opóźnieniem następnych szczepień, bo może być to samo lub gorzej.

~Młoda mama gggg

~Młoda mama gggg

Szczepionka na pneumokoki jest bardzo szkodliwa, przyszła tu z USA gdzie została wycofana. Mój wuj 55l był tam na to zaszczepiony i ciężko to odchorowal do dziś ma problemy. Mówił że tam przez tą szczepionkę zmarło 2000dzieci a ile miało powikłania to szkoda gadać. Tu poszła gruba forsa dla ministra zdrowia żeby ja tu wprowadzić.

~Szyszunia1806

~Szyszunia1806

Bzdura kompletna gdyż sama mieszkam za granicą i szczepionka na pnemokoki jest tu od dawna. Nikt od niej nie choruje. Jest ona obowiązkowa i bezpłatna. Być może do pl poszły jakieś trafne które tu się nie przyjely ale za granicą podaje się ta szczepionke. Po za tym każda szczepionka ma swój numer który jest odklejony od niej i wklejony do ksiazeczki szczepień. Ponadto można poprosić o przeczytanie składu konkretnej szczepionki. Nie jest on tajemnicą. Z tego co wiem w pl też można poprosić o to by pokazano opakowanie po szczepionce. I jeśli coś budzi nie pokój to nie szczepic. Wszystko opisane tutaj jako niby powikłania po szczepienia są spowodowane skokiem rozwojowym. Powikłania po szczepieniu to np obrzęk, zaczerwienienie ból w okolicy ukrycia, twardość, wysoką temperatura czasem biegunka wymioty. Skąd wogole wzięła się ta propaganda anty szczepieniowa w pl? Tutaj też polki jakieś akcje odstawiaja że one nie będę szczepily bo coś się na Internecie naczytaly i szerza to potem. A Islandki patrzą się jak na wariatki na takie mamuski. To już nawet nie chodzi o pneumokoki ale o inne szczepienia na które ja sama byłam szczepiona a żyje i mam się świetnie.

karii

karii

Mama 2latka a jesli pojdzie do pediatry i sie skonslutuje to co wg ciebie jest szukanie problemu na sile?moim zdaniem jesli wlasnie nie uslyszy fachowej odpowiedzi od lekarza to wtedy nie bedzie sie cieszyc maciezynstwem bo zawsze bedzie sie zastanawiala czy wszystko jest ok czy tak ma byc a nie inaczej tym bardziej jesli to jej pierwsze fziecko,ja mam 4dzieci i tez mnostwo zbajomych z dziecmi ale nigdy nie slyszalam zeby jakies dziecko po szczepieniu sie tak zachowywalo jak opisala to autorka wpisu.

--

http://s8.suwaczek.com/201609051756.png

50923 karii Kobieta, 29 lat, Mielec
~aretse

~aretse

Ulotka to nie wszytko, poproś o charakterystykę produktu leczniczego, sprawdź wszystkie podane przez producenta niepożądane odczyny poszczepienie wśród których jest tzw. nieutulony płacz czy krzyk mózgowy, lekarz ma obowiązek zgłosić do sanepidu wystąpienie nop, reguluje to ustawa, to nie jest prawda że matki wymyślają, jest wiele osób poszkodowanych przez szczepienia, sam producent podaje takie negatywne skutki, nieporzadany odczyn poszczepienny moze wystąpić do 4 tygodni od szczepienia, zgłoś to do pediatry i niech zgłosi do sanepidu, to jego ustawowy obowiązek

~Alutka320

~Alutka320

Ja mam podobny problem mój 7 tygodniowy synek został wczoraj zaszczepiony. Po szczepieniu spał cały dzień i noc był apatyczy, odmawiał jedzenia i picia przez dzień i noc zjadł może 200 ml mleka i 60 ml wody. Dzisiaj znowu odmawia jedzenia, podaję wodę i na dodatek dostał biegunki. Błagam pomocy!

~Szyszunia1806

~Szyszunia1806

To są normalne objawy po szczepieniu. Gorączka i ból nóżki są normalnym objawem po szczepieniu od gorączki może wystąpić biegunka. I z bolu dziecko jest zmęczone senne placzliwe marudne brak apetytu może wystąpić. To są normalne objawy. Może wybudzac się z płaczem i to żaden krzyk mózgu a pamięć krotkotrwala. Dziecku może się śnić szczepienie o się wybudza i placze. Może też pragnąć bardziej bliskości niż zwykle. Być ciągle na rękach. To normalne!!! Proszę podawać dużo wody do picia. Smarować można nozke mascia alcatel junior działa miejscowo na bol. Oraz podać czapki paraceramol lub syrop. Oraz dac dziecko poczucie bezpieczeństwa. Potrawa to 2-3 dni. Gorączka max 2 dni potem trzeba jechać do szpitala jeśli się utrzymuje ale zachowanie może trwać nawet tydzień. U nas 3 dni zwykle syn jest obrażony na cały świat. I jest marudny.