Skocz do zawartości
Forum

Nocne krzyki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Mój młodszy syn (11miesiecy ) od okolo miesiąca każda noc płacze wręcz jest to krzyk jakby go ze skory obdzierali ...Wyczytaliśmy dużo pozytywnych opinii na temat kropli homeopatycznych , dostaje je od kilku dni i nadal płacze występują . Podczas takiego ''napadu '' nie chce siedzieć na ręku , w bujaku ani w łóżeczku . Strasznie się wygina i krzyczy . Nie chce pić ani dydusia , jak uda się go uspokoić to na 15/30 minut i znowu się wybudza . Pytałam lekarza przy okazji szczepienia to stwierdził ,ze pewnie od bajek . To ograniczyliśmy telewizje do minimum jak leci to tylko radio stosunkowo cicho . Codziennie robimy rytuały , ma uporządkowany dzień . Podczas drzemki również śpi na czujce wystarczy ze starszy syn powie coś głośniej albo podłoga zaskrzypi. Wcześniej nie mieliśmy tego problemu , fakt faktem byl bardziej delikatny względem większego hałasu w dzień , ale przesypiał całe noce . Może ktoś miał podobny problem i coś nam podpowie ? Serce mi pęka jak tak płacze potem jest nie wyspany wiec dzień tez nie jest za ciekawy .

Z góry dziękuje za każda odpowiedz .

Odnośnik do komentarza

Mamarokporoku, może mały ząbkuje, stąd takie zachowanie. Podaj mu przed spaniem syrop p/bólowy i zobacz czy będzie różnica. Pamiętaj o tym, by dawkę dostosować do wagi, a nie do wieku.
A telewizję całkowicie wyeliminuj, dziecko w tym wieku nie potrzebuje oglądania bajek. Poza tym do roku kształtuje się wzrok, więc jego oczy niepotrzebne się "nadwyrężają" w trakcie oglądania.
Trzymajcie się!

Odnośnik do komentarza

Moja córka w tym wieku co prawda nie krzyczała w nocy, ale miała napady złości, taiła się... Puszaliśmy jej wtedy ok. 20 min dziennie Teletubisiów (zostało nam to w rytmie dnia po tym, jak jako 10cio miesięczniak miała zapalenie płuc i potrzebowaliśmy czegoś, co jej zajmie czas przy inhalacjach). Postanowiłam CAŁKIEM odstawić bajki i ogólnie nie włączać TV, gdy mała nie śpi (nawet jak była w innym pokoju). Tablet i telefon - w ogóle nie dostawała w tym wieku. Dodatkowo więcej spokojnych zabaw w ciągu dnia i więcej czasu na spacerach. Uwierzcie, że pierwsze efekty były widoczne po kilku dniach - totalnie skończyły się te krzyki i złości. Bajek nie zobaczyła aż do 2 r.z. ;) Naprawdę nam się wydaje, że maluchowi się podoba i może ogladać, ale prawda jest taka, że to za dużo bodźców.

Odnośnik do komentarza
Gość Stefiv

Przyczyn moze byc kilka. Tak jak przedmowcy pisali to ząbkowanie, poniewaz w nocy wzmaga sie ból, bajki ogladane w dzień, ktore przynosza wiele emocji i przeżyć dla malego dziecka , o ktorych my nie zdajemy sobie sprawy jak i trzecią przyczyna to po szczepionkach, gdzie tez wiele osob tego z nimi nie powiazuje bo mysla, że sa bezpieczne i nie maja negatywnego wplywu na rozwój dziecka. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...