Skocz do zawartości
Forum

Noworodek nie potrafi zasnąć


Rekomendowane odpowiedzi

mój 1-miesięczny synek Jaś nie potrafi zasnąć. Widzę że jest zmęczony bo np ziewa, odlatują mu oczka, przez dłuższy czas ma zamknięte oczka, wkłada rączki do buzi, i mimo tulenia i bujania na rękach nie potrafi usnąć :( kiedy już nam się wydaje że śpi i kładziemy go do łóżeczka to jest spokój dosłownie przez 2 minuty a a za chwilę znów ma oczka otwarte i kwili a po chwili płacze. i nie pomaga to że w łóżeczku jest kołysany, ma smoczek. już sami nie wiemy co robić :( znacie może jakieś sprawdzone sposoby, żeby uśpić takiego malucha? dodam, że karmię go co 2-3 godziny no i oczywiście ma zmienianą pieluchę więc mokro nie ma :( nie pomaga nam także szum suszarki i inne bajery :(

Odnośnik do komentarza
Gość zuzawozniak

można jak najbardziej spróbować owinąć dziecko, wtedy będzi czuło się bezpieczniej lub hitem są misie szumisie od Whisbear, żeby zaoszczędzić dla siebie trochę snu można pokusić się o wersję Cry Sensor, która po 40 minutach działania samoistnie się wycisza a na płacz dziecka reaguje ponowną aktywnością. Miś wydaje dźwięki zbliżone do tych, które słyszy w łonie mamy stąd to kojące działanie https://www.samdlamam.pl/whisbear-szumiacy-mis-z-funkcja-crysensor-arbuz-id-820

Odnośnik do komentarza

tak, próbowałam go owijać i to troszkę pomaga ale jak macha łapkami to zaraz się cały poodwija, a przecież go nie ścisnę za mocno... szumienie do uszka też trochę pomaga ale nie dużo, generalnie śpi na rękach, ładnie usypia ale nie chce z nim chodzić cały dzień na rękach :( w nocy śpi z nami bo karmię piersią i przyznam szczerze że nie mam siły wstawać do niego w nocy co 2 godziny, a jak śpi z nami to i on wyspany i ja... więc tyle dobrego :) szumisie są owszem fajne, ale dosyć drogie, a jak nie zadziała to troszkę szkoda tyle pieniążków :( włączany dźwięk suszarki czy odkurzacza w telefonie nie pomaga :(

Odnośnik do komentarza

Moj 3 miesieczny senek robil to samo...rece mi juz odpadaly ale na cale szczescie od jakis 2 tygodni jest lepiej sam z tego wyrosl...tzn nadal zasypia na rekach ale jak go przeloze do wozka I pobujam to zasypia ponownie...tak wiec mysle ze twoje dziecko tez z tego wyrosnie...noworotki maja duza potrzebe bliskosci potem juz o tym zapominaja

Odnośnik do komentarza

no nic czyli nie pozostaje nam nic innego jak uzbroić się w cierpliwość i czekać na lepsze czasy,które mam nadzieję niedługo nadejdą... no cóż dziękuję za wszystkie podpowiedzi, będę jeszcze próbować różnych metod, może któraś zadziała :) jak by mi się udało coś uzyskać to napiszę co i jak może się komuś przyda ;) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witajcie jak uśpić maluszka hmm bardzo proste choć nie jestem jeszcze matka to moze to pomoże ja śpiewałam swojemu chrześniakowi różne piosenki moze i przytulić do swojego ciała to wtedy dziecko poczuje matki ciepło i zaśnie

Odnośnik do komentarza

Problem znam doskonale i niestety trzeba się z tym pogodzić. Syn obecnie 6 lat tak miał córka 2 miesiące to samo od 8-22 potrafi nie spać. Tak jak piszesz ziewa przewraca oczami 2 minuty-10 drzemka i zaś oczy jak 5 zl. Śpi jedynie na spacerze i w foteliku samochodowym. To dziwne że takie małe dziecko nie śpi ale choć człowiek na głowie by stanął nic to nie da. Jak mi pediatra powiedziała to normalne dobrze że śpi w nocy. Możesz spróbować raz dać butelkę może jest nie najedzone i zobaczysz czy nie będzie lepiej

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...