Noworodki i niemowlaki

Noworodek nie potrafi zasnąć

dominika25

dominika25

mój 1-miesięczny synek Jaś nie potrafi zasnąć. Widzę że jest zmęczony bo np ziewa, odlatują mu oczka, przez dłuższy czas ma zamknięte oczka, wkłada rączki do buzi, i mimo tulenia i bujania na rękach nie potrafi usnąć :( kiedy już nam się wydaje że śpi i kładziemy go do łóżeczka to jest spokój dosłownie przez 2 minuty a a za chwilę znów ma oczka otwarte i kwili a po chwili płacze. i nie pomaga to że w łóżeczku jest kołysany, ma smoczek. już sami nie wiemy co robić :( znacie może jakieś sprawdzone sposoby, żeby uśpić takiego malucha? dodam, że karmię go co 2-3 godziny no i oczywiście ma zmienianą pieluchę więc mokro nie ma :( nie pomaga nam także szum suszarki i inne bajery :(

41573 dominika25 Kobieta, 31 lat, szczawnica

Odpowiedzi znajdują się poniżej

kornelia27

kornelia27

A na rękach śpi? Mój ma dwa miesiące i jest kompletnie nieodkładalny, śpi tylko na rękach ewentualnie z nami w łóżku i to trzeba leżeć przy nim. Na początku spał w łóżeczku bez problemu ale teraz nie ma szans. Nie walczę już i nie odkładam do łóżeczka, za bardzo jestem zmęczona walką z nim cały dzień :)

--

https://www.suwaczki.com/tickers/relgh371iwqyu1o3.png

51748 kornelia27 Kobieta, 28 lat, warszawa
~zuzawozniak

~zuzawozniak

można jak najbardziej spróbować owinąć dziecko, wtedy będzi czuło się bezpieczniej lub hitem są misie szumisie od Whisbear, żeby zaoszczędzić dla siebie trochę snu można pokusić się o wersję Cry Sensor, która po 40 minutach działania samoistnie się wycisza a na płacz dziecka reaguje ponowną aktywnością. Miś wydaje dźwięki zbliżone do tych, które słyszy w łonie mamy stąd to kojące działanie https://www.samdlamam.pl/whisbear-szumiacy-mis-z-funkcja-crysensor-arbuz-id-820

dominika25

dominika25

tak, próbowałam go owijać i to troszkę pomaga ale jak macha łapkami to zaraz się cały poodwija, a przecież go nie ścisnę za mocno... szumienie do uszka też trochę pomaga ale nie dużo, generalnie śpi na rękach, ładnie usypia ale nie chce z nim chodzić cały dzień na rękach :( w nocy śpi z nami bo karmię piersią i przyznam szczerze że nie mam siły wstawać do niego w nocy co 2 godziny, a jak śpi z nami to i on wyspany i ja... więc tyle dobrego :) szumisie są owszem fajne, ale dosyć drogie, a jak nie zadziała to troszkę szkoda tyle pieniążków :( włączany dźwięk suszarki czy odkurzacza w telefonie nie pomaga :(

~annnnam

~annnnam

Moj 3 miesieczny senek robil to samo...rece mi juz odpadaly ale na cale szczescie od jakis 2 tygodni jest lepiej sam z tego wyrosl...tzn nadal zasypia na rekach ale jak go przeloze do wozka I pobujam to zasypia ponownie...tak wiec mysle ze twoje dziecko tez z tego wyrosnie...noworotki maja duza potrzebe bliskosci potem juz o tym zapominaja

dominika25

dominika25

no nic czyli nie pozostaje nam nic innego jak uzbroić się w cierpliwość i czekać na lepsze czasy,które mam nadzieję niedługo nadejdą... no cóż dziękuję za wszystkie podpowiedzi, będę jeszcze próbować różnych metod, może któraś zadziała :) jak by mi się udało coś uzyskać to napiszę co i jak może się komuś przyda ;) pozdrawiam

~Pala

~Pala

Moje dzieci tez miały ten problem, pomogło otulanie szyi pieluszka tetrowa i cięższa kołderka

~Alao

~Alao

Witajcie jak uśpić maluszka hmm bardzo proste choć nie jestem jeszcze matka to moze to pomoże ja śpiewałam swojemu chrześniakowi różne piosenki moze i przytulić do swojego ciała to wtedy dziecko poczuje matki ciepło i zaśnie

~meg84

~meg84

Problem znam doskonale i niestety trzeba się z tym pogodzić. Syn obecnie 6 lat tak miał córka 2 miesiące to samo od 8-22 potrafi nie spać. Tak jak piszesz ziewa przewraca oczami 2 minuty-10 drzemka i zaś oczy jak 5 zl. Śpi jedynie na spacerze i w foteliku samochodowym. To dziwne że takie małe dziecko nie śpi ale choć człowiek na głowie by stanął nic to nie da. Jak mi pediatra powiedziała to normalne dobrze że śpi w nocy. Możesz spróbować raz dać butelkę może jest nie najedzone i zobaczysz czy nie będzie lepiej