Noworodki i niemowlaki

Próba do raczkowania

Agoniala

Agoniala

Moja córka ma 7 miesięcy. Nie przejawia żadnych typowo niepokojących objawów, a jednak coś mnie niepokoi. Zawsze kiedy jest czas na naukę jakiejś umiejętności ona stara się ją jak najszybciej wykonać, a jak się nie udaje to strasznie marudzi, momentami prawie płacze. Podnosi się obecnie do pozycji wyjściowej do raczkowania z pozycji na brzuszku strasznie zawodząc. Nie wiem czy to jest związane z jej charakterem czy jednak warto podpytać o to pediatrę, bo np ona chce, a jej ciałko nie jest jeszcze na to gotowe.

55120 agoniala Kobieta, 22 lata, Gdańsk

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~zuzawozniak

~zuzawozniak

Gotowość dziecka, to rzeczywiście sprawa bardzo indywidualna, ale warto pomyśleć, aby stworzyć maleństwu najlepsze z możliwych warunki. Ja kładłam swoje maluchy na brzuszku i w niewielkim oddaleniu kolorowe zabawki, to motywowało je do ruchu.Poza ty warto zadbać też o odpowiednie podłoże, żeby było w miarę ciepłe i o odpowiedniej miękkości. Sprawdzają się maty skip hopa https://www.samdlamam.pl/skip-hop-mata-playspot-blackcream-id-1135 są też łatwe jeśli chodzi o utrzymanie w czystości, dodają pewności dziecku ponieważ nie boli je opuszczenie główki na podłoże czy przekręcenie się z brzuszka na plecki

~yaka

~yaka

Moja córka zachowuje się podobnie, ale u niej widać, że to nerwy bo ona chce, a ciało nie może. Ma obecnie 6 m-cy i unosi się do pozycji foczki, jak zabawki są za daleko to się denerwuje i krzyczy, a nawet płacze, ale próbuje się do nich dostać.