Noworodki i niemowlaki

Melisa

Pati518

Pati518

Chciałam zapytać czy 6 miesiecznemu dziecku można dawać melise gdy ma kolkę ... Z zielnika DOZ ?

55132 pati518 Kobieta, 20 lat, Olkusz

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Wywijaska

Wywijaska

Pati518, tutaj możesz zapytać pediatrę i Pan Doktor na pewno Ci pomoże:
https://forum.parenting.pl/zapytaj-pediatre

Moim zdaniem melisa na kolkę nie będzie odpowiednia, bo działa uspokojająco i chyba trochę za wcześnie na podawanie jej, zwłaszcza z powodu kolki. Napisz jak twoje dziecko jest karmione, czy kp czy mm, może uda nam się znaleźć przyczynę kolek. Mojej kuzynki synek miewał kolki i przy każdej drzemce kładła mu na brzuszek ciepłą poduszkę z pestek wiśni- działa jak suchy termofor i rozgrzewa. W drzemce mu to nie przeszkadzało,a na kolki pomagało. Czekam na więcej informacji, to może pomogę

--

http://suwaczki.maluchy.pl/li-70572.png

44477 wywijaska Kobieta, 35 lat, wielkopolska
~yaka

~yaka

U nas problemy z brzuszkiem były po probiotyku, ale że przez jakiś czas musiałam go podawać to u noworodka skutkowało:
- wieczorami leżenie dziecka w pozycji żabki u mnie na brzuchu - brzuszek się ogrzewał i trawienie było łatwiejsze
- kierowanie ciepłego strumienia suszarki do włosów na brzuch córki
- termofor z pestek wiśni kładziony na brzuszek
- rano masaż brzuszka - dopóki nie było kolki - gdy już była kolka to taki masaż sprawiał małej ból
- noszenie w chuście w wiązaniu o nazwie kieszonka w ciągu dnia
- espumisan krople - starałam się podawać jak najrzadziej
- gdy widziałam, że mała chce się załatwić i pruknąć, a nie może, to zabezpieczałam siebie i to co było pod nią i nago trzymałam jej nóżki w pozycji żabki licząc do 30, max 60-ciu, puszczałam i znowu trzymałam i tak kilka razy (max 5), zawsze kończyło się prukaniem i wypróżnieniem
- dużo pozwalałam dziecku leżeć nago na podkładzie takim jak szpitalny
- piłam kocimiętkę i koper włoski
- nie jadłam nic wzdymającego
- ograniczyłam cukier
- gdy mała leżała podkurczałam jej nóżki pod siebie
- pilnowałam, żeby zawsze się jej odbiło
Espumisan dawałam zawsze w ostateczności, gdy już nic innego nie działało.