Noworodki i niemowlaki

Skaza białkowa

~annamamma

~annamamma

Witam, po wielu próbach udało mi się nakarmić moją 7 miesięczną córkę mm (bebiprima, którego producentem jest hipp). Niestety dostała alergii, a konkretnie skazy białkowej. Jej policzki po karmieniu niemal od razu pokryły się taką "skorupką", szorstką w dotyku. Na szczęście mam jeszcze swój pokarm, ale zamierzam powoli przestać karmić piersią (niedługo wracam do pracy). Proszę napiszcie jakie mleko jest odpowiednie przy skazie białkowej, jakie mm podajecie swoim maluszkom?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Dziubala

Dziubala

Przy skazie białkowej dwa podstawowe mleka (preparat mlekozastępczy), to Nutramigen i Bebilon Pepti. Oba są na receptę. Są też inne, ale mniej znane i rzadziej kupowane, też na receptę. To, które podać zależy od lekarza po tym jak zbada dziecko i wysłucha mamy.
Mój średni syn miał skazę białkową i pił Nutramigen.

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 107 lat, Kraków
Kitulcia

Kitulcia

Dokładnie tak jak pisze dziubala. U mnie tak samo nutramigen z pierwszym dzieckiem, jakoś przetrwaliśmy choć byłam początkowo przerażona tą reakcją

54831 kitulcia Kobieta, 29 lat, Gdańsk
~mamapelnaobaw

~mamapelnaobaw

A ja mam pytanie, to moje pierwsze dziecko i tak się zastanawiam, czy przy kp także występuję skaza białkowa?

Dziubala

Dziubala

mamapelnaobaw, tak, przy kp też jest możliwa skaza białkowa.

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 107 lat, Kraków
~Neyla Rouen

~Neyla Rouen

Moj synek ur.26.04.18 ma skaze. Objawy: od 5doby kupy wodniste, pieniste (obstawialam niet.laktozy), bulgotanie w brzuszku, placz po posilku. Przybieranie ponad 300g/tyg. Odciagalam 1faze mleka i podawalam piers-poprawy brak. W 6tyg. kupy zrobiły sie zielone. Pojawialy się w nich nitki krwi, brzuch bolal nadal, dziecko niespokojne. Przybieranie spadalo, by osiągnąć w 10tyg. 40g/tydz.(bylam juz pod opieka poradni laktacyjnej). Podawalam delicol, dicoflor-poprawy brak. W 11tygodniu życia- na własną rękę- odstawilam wszystkie produkty mleczne. Po 3-4 dniach dziecko spokojniejsze, po 1,5tyg. kupy zaczely znowu byc normalnego koloru (konsystencja nadal luźna). I znowu zaczal przybierac (140, 200g tydz). Mija 3 tydz.diety. Dziecko jest nie do poznania. U nas brak byl typowych objawów skornych (od 2tyg. ma jedynie suche placki na ciele- co tez pewnie ma związek ze skaza- corka tez takie miala i uczulenie na bialko jaj).

~Neyla Rouen

~Neyla Rouen

I jeszcxe dicoflor na biogaie zmieniłam za porada dr z por.lak.

~Ann89

~Ann89

My dostaliśmy neocate na receptę. Krew w kupce zniknęła ale jak krzyczał przy jedzeniu tak krzyczy

Inessa

Inessa

część mam pytanie do mam KP dzieci ze skaza co jecie czym zastepujecie mleko? I czym smarujecie buzie dziecko ?

--

https://www.suwaczek.pl/cache/dd0a74eda6.png

59680 inessa Kobieta, 28 lat, Warszawa