Skocz do zawartości
Forum

Wcześniak a centyle


Gość annamamma

Rekomendowane odpowiedzi

Gość annamamma

Witam, urodziłam moją córeczkę w 35 tc, ważyła dużo bo 3500g i miała 54cm długości ciała. Teraz córeczka ma 26 tygodni i waży 5500g oraz ma ok 68cm. Na siatce centylowej dla wcześniaków jest duża rozbieżność. Martwi mnie to. Jednak nasz pediatra, pomimo moich uwag, nie zwraca na to większej uwagi. Dodam, że córcia ma chore serduszko (ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej i drożny przewód tętniczy). Ogólnie ma apetyt, nie męczy się przy karmimeniu, jest radosna i jak to wcześniak nie potrafi wszystkiego co inne niemowlaki w jej wieku.

Odnośnik do komentarza

Moja coreczka urodzila sie w 36tyg. Czyli tez wczesniak. 3370g i 52cm wiec tez duza jak na wczesniaka. U niej wszystko zdrowe i wyniki tez dobre. Ale powoli rosnie. Jest zdrowa i zawsze byla na najnizszym centylu. Troche sie martwilam ze nie je tyle co ksiazkowo ale przybiera i jest wesola. Apety tez ma tylko je mniej niz ksiazkowo. Ja jestem mniejsza i jej tata tez do wysokich nie nalezy. Wiec przestalam sie martwic. Czasem zje wiecej czasem mniej. Przyklad: w wieku 7msc dziecko powinno zjadac okolo 200ml. Mleka a moja tyle nie zjadla nigdy. Nigdy nie byla mi pptrzebna duza butelka. Do tej pory jak zje 120ml to wszystko. Dodam ze do3msc jadla nleko z piersi ktore odciagalam i sprawdzalam ile zje bo sie martwilam. A wiec jak martwisz sie mocno to moze idz do innego pediatry ale jak powie drugi ze dobrze jest to sie nie martw. Kazde dziecko jest inne. Jaj jest pogodna i nie wyglada na glodna to sie nie martw. Chociaz z doswiadczenia wien ze ciezko jest sie nie martwic o dziecko :)
zdrowka zyczymy :)

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza
Gość annamamma

Moja także mało je. Teraz ma 6 miesięcy a nie zje 120ml mleka w jednym posiłku (karmię tylko piersią). Wciąż budzi się 4 razy w ciągu nocy, i tylko wtedy zjada naprawdę dużo. Wprowadziłam już obiadki i z radością stwierdzam, że zjada chętnie cały mały słoiczek od Hipp-a. Może faktycznie pójdziemy do innego lekarza po opinię.

Odnośnik do komentarza
Gość Robertowamama

Moj synek urodzil sie z waga 3690 I 49 cm w 41 tyg . Teraz ma 6 mies I wage 8600 I 68cm wiec duze te wasze dziewczyny nawet jak na dziecko urodzine o czasie a co dopiero na wczesniaka. Dobrze mialescie daty porodow obliczone? Bo czasem jest tak ze jak ginekolog ma stary sprzet to sa duze rozbiwrznosci na usg. A moj je po 200ml

Odnośnik do komentarza
Gość robertowamama

Mialam na mysl fakt bycia wczesniakiem, bo teraz jest wrecz za niska waga jak na 6 miss. Ale tez przy wczesniakach jesli chodzi o wzrost to trzeba sobie odjac te miesiace bo dziecko musi nadrobic wiec tak jakby Miala 5 pod tym wzgledem. Noir to ze jest dziewczynka to tez powinna mniej wazyc.

Odnośnik do komentarza

Moja córka urodziła się w 32 tc. Waga 1200, długość 40 cm. Zawsze była poniżej. Teraz ma 8 lat. Nie choruje nawet na przeziębienia. Nie karmiłam jej też " słoiczkami" sama gotowałam marchewki, kalarepke. Potem inne warzywa. Rosła powolutku, w swoim tempie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Moja córcia urodziła się w 35 tc waga 2880 i 52 . Teraz ma 9.5 mc jest radosnym dzieckiem waży ok 7.5 i 74. Z jedzeniem też mieliśmy problem dopiero teraz wypije mleczka 180, także nie martw się. Siatka centylowa tak ale dla wczesniakow. Sprawdź w necie wpiszesz dane i wynik wyjdzie. Raczkowanie 6.5 mc siedzenie samodzielne tz takie ze usiądzie sama z czworakow to 7-8 mc i w tym samym czasie zaczynała wstawać. Ale nie bierz do siebie bo moja to taka spryciula jest :D

http://www.suwaczki.com/tickers/iv0920mm1u48w0j8.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...