Skocz do zawartości
Forum

Wrzesniówki 2017


Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny u mnie bez zmian. Dopiero w poniedziałek będę mogła zostawic po poludniu synka z tatą. Jestem z nim sama a on nie zostanie nawet na 15 min z sąsiadką czy ciocią :( jedyne co mi się udało to porozmawiać z poloznà koleżanki przez telefon. Rozmawa mnie uspokoiła- powiedziała, że skoro mam na przedniej scianie lozysko to nic się nie dzieje, że nie czuje dzidziusia i ze mogę go nie czuć jeszcze kilka tygodni! Ze brzuch mi zmalał to pewnie za sprawą stresu i infekcji- faktycznie uda tez szczuplejsze sie zrobily. I tak zamierzam sprawdzić annoe czekac 2,5 tyg na wizyte u mojego gin. Staram sie odpoczywac- nie sprzątam ani nie stoje w garach. Mam pierogi domowe zamrożone to nie umrę. Aaaa i kiedys martwilam się glukozą bo mialam ciut powyzej normy to teraz mam juz znacznie nizej i jest ok.

//www.suwaczki.com/tickers/3jgxgzu3b3j2gka0.png

Odnośnik do komentarza
Gość strawberry

PikPok a nie jest tak, że ciężarna nie powinna pracować powyżej 8h ? Nie jestem pewna. Swoją drogą, to proszę patrz na siebie w pierwszej kolejności. Jeśli dajesz radę i chcesz to ok. Ale, że nie było nikogo chętnego, to nie argument.
Ja też pierwszą ciążę poświęciłam dla pracy. Skończyło się poronieniem. Jednak na sam koniec, zostałam "wywalona" jeszcze na macierzyńskim. Po 8 latach pracy! Mało brakowało, żebym w sądzie walczyła o kasę za zaległy urlop. Skończyło się na tym, że zgodziłam się na 3 tyś. z należnych 4. Odbyło się to tak, że przyszłam podpisać świadectwo pracy, na którym w rubryce urlop pisało "nie dotyczy". Szef wręczył mi je z głupim uśmieszkiem i myślał, że się nie zorientuję. Nie podpisałam i zostałam zwyzywana od naciągaczek.
Także ten... przestrzegam przed takim poświęceniem, nawet jeśli ktoś jest pewien swojego pracodawcy ;)

Odnośnik do komentarza

Pracodawcę mam w porządku, wiedząc że jestem w ciąży zmienił mi umowę na czas nieokreślony bo został mi na starej trochę ponad rok.
Na codzień pracuje po 5 godzin, dziś to wyjątek bo koleżance zależało na wolnym, ale nie da się ukryć że praca raczej stojąca i dźwigać trochę muszę i zimno tu i wilgotno i ci wstrętni ludzie przyłażą chorzy kaszlą i marudzą, a mi cierpliwości coś ostatnio braknie i bywam nawet nie miła :-D

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv9vvjnfg7hbm8.png

Odnośnik do komentarza

Dzień Dobry kochane jak tam sie dzis czujecie ???ja juz pije kawke z mlekiem i smigam do zabiegowego musze zbadac mocz czy napewno nie mam zadnej infekcji bo zbyt czesto szczypie i piecze mnie pęcherz w srode mam wizyte u gina to bedzie juz wynik. A tak ogolnie obudzilam sie z lekkim bolem glowy naszczescie przechodzi i bede jakos funkcjnowac a jak myslicie czy np takie serum na wzmocnienie rzęs moge teraz uzywac ? chyba nie zaszodzi jak myslicie

https://www.suwaczki.com/tickers/2nn33e3kt3pljxzb.png

Odnośnik do komentarza

Odradzam one mają w sobie lek na jaskre albo zaćme nie pamiętam dokładnie i generalnie silne działanie mają skoro potrafią wszystkie rzęsy na raz wypaść od tego, lepiej stosuj olej rycynowy sposób stary ale podobno skuteczny i nie szkodliwy.
Ja jutro badam mocz bo ostatnio... Popuszczam, a młody jest chyba za mały żeby uciskac pęcherz. Więc muszę to sprawdzić i sikam co chwila małymi porcjami. nic nie piecze i nie boli więc to chyba nie zapalenie sama już nie wiem.

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv9vvjnfg7hbm8.png

Odnośnik do komentarza

PikPok oszczędzaj się kobieto i nie przejmuj innymi. Ja jestem.od początku na l4 . Wiecie jak się wkurzylam? Był na wizycie i mojego szanownego Pana Doktorka który zbadał mnie tylko ginekologiczne... nie zrobił usg. Zachowywał się jakby urwał się z choinki pytał i rzeczy o ktorych mu mówiłam od początku ciąży :/ i skasował 70 zl to sa jaja normalnie ! Aż mnie trzęsie z nerwów. Chyba zmienie lekarza bo ten sobie jaja robi za pieniądze. Dzisiaj idę do innej lekarki. No nie będę czekać 2 miesiąc na kolejne usg. Tym sposobem stracę druga 100 ale cóż mój spokój jest ważniejszy a ta przynajmniej mi płeć powie.

https://www.suwaczki.com/tickers/16udskjojdz05qpj.png

Odnośnik do komentarza

strawberry pewnie masz rację, mnie już z pęcherzem nic chyba nie zaskoczy mam z nim problemy od dziecka :-( zacznę biegać w pieluchomajtkach :-P
A dziś mój mąż odebrał z poczty termoforek z bebiko, mówi że pachnie wiśniami :-)
Pewnego dnia z nudów znalazłam wszystkie programy z gratisami dla maluchów i teraz czekam na przesyłki. Dostanę coś z Hipp, pieluszki z pampers itd. Niby drobiazgi, ale zawsze, po ukończeniu 3 miesięcy dziecka dosyłają jeszcze próbki mleka.

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv9vvjnfg7hbm8.png

Odnośnik do komentarza

Jak się dowiedziałam o ciąży to przepracowalam może z tydzień... i jak zaczęłam plamic to odrazu do gina i odrazu L4 dostałam i teraz jestem już ciągle na L4.
Ja się cieszę że na każdej wizycie mam usg! Na ostatniej wizycie nie dała mi zdjęcia :-(
I ciekawe czy dzisiaj mi da zdjęcie z usg ... faktycznie może zmień lekarza
A na którą dzisiaj masz wizytę Torika ?? :)

https://www.suwaczki.com/tickers/atdcpx9ixw5d09qp.png

Odnośnik do komentarza
Gość strawberry

Torika nie dziwię Ci się. Wiadomo, że jeśli decydujesz się na prywatne wizyty, to raczej chodzi o kompleks badań i odpowiednie podejście. Jakbyś chciała 3 usg na ciążę, to poszłabyś na nfz.

Dziewczyny, może ktoś się orientuje... Właśnie wymyśliłam sobie, że przecież mogę stunningować łóżeczko po córce. Chciałabym je pomalować. Oczywiście odpowiednio wcześniej, żeby zdążyło się wywietrzyć. Jakimi farbami/sprayami można to pomalować?

Odnośnik do komentarza
Gość strawberry

Princessa pierwsze 30 dni L4 płaci pracodawca, później płaci zus. Jeśli np. wcześniej miałaś tydzień chorobowego na jakąś inną chorobę, to o tyle prędzej płaci zus. W zakładach pracy powyżej 20 pracowników (tych prywatnych) zawsze płaci pracodawca. Jeśli płaci zus, to nie wypłaca co miesiąc, tak jakby wypadało wynagrodzenie, np. 10-go. Zus płaci za okres jaki był na zwolnieniu, np za 3 tygodnie. I im prędzej przekażesz L4 do pracodawcy, a ten wyśle je do zus, tym prędzej będzie wypłata pieniążków. Zawsze 100% w ciąży.

Odnośnik do komentarza

Ah dziewczyny szkoda słów mój doktorek jest znanym.I dobrym ginekologia ale poobrastal w piórka bo się dorobił swojej kliniki i ma się za Pana i władcę. Prowadziłam i niego.pierwsza ciaze i już wtedy kilka razy mnie zawiódł teraz akurat zjawił się na mej drodze jak odebrałam betę z krwi i z tej euforii odrazu się do niego zapisałam . Traktuje tasmiowo
Nawet usg prenatalne robi krótko... plec mówi koło połowy ciąży przy sprzęcie 4d. Więc jakby chciał powiedział by wcześniej. Ja niechętnie jak ktoś mi za pieniądze łaskę robi... Princessa idę na 13.45 do fajnej Pani doktor która mogłam wybrać ziamiast mojego. Ona fajnie robi usg i szybko.lubi płeć no jest taka popyrtana i lubi stwierdzić płeć sama się przyznała. Więc może wreszcie się do wiem po pierwsze czy dziecinka zdrowa i jaka ma płeć. No też chce pomału coś kupywac jeśli to chłopczyk. Przepraszam was ze tu tak maturze ale mnie wkurzyl tak że musiałam się gdzieś wygadać.

https://www.suwaczki.com/tickers/16udskjojdz05qpj.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...