Skocz do zawartości
Forum

Lipcowe maluszki 2017


Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie ja tak myśle żeby zapisać się na jakieś fitness dla kobiet w ciazy. Może któraś z was (z Warszawy) tez jest chętna? Poza tym jesienią podchodzę do egzaminu na aplikacje prokuratorska i muszę już się zacząć uczyć wiec dlatego chce iść na zwolnienie bo wiem ze po pracy to na pewno nie będzie mi się chciało.

co do snów to ja tez mam jakieś dziwne ale już się przyzwyczaiłam :p

Tina bardzo ładne imiona. U nas dla chłopaka będzie Jaś a dla dziewczynki mój narzeczony chce Gabriele ale mi jakoś średnio się podoba.

https://www.suwaczki.com/tickers/atdcpx9i17dz7mtv.png

Odnośnik do komentarza

Ja od poczatku grudnia na zwolnieniu l juz mnie szlak trafia, lapie mnie chyba jakas depresja, mogalvym leżeć caly dzien i patrzeć sie w sufit, czasami na nic nie mam sily, masakra jakaś to jest :/ ale niestety u mnie w pracy nie da rady aby pracować w ciąży :(
Kurczę od jakiś 2-3dni czuje dziwne uczucie w brzuchu, takie bulgotanie, jakby laskotanie, ciężko opisać to uczucie ale wydaje mi się ze za szybko chyba żeby to byly ruchu dzidzi hmmm sama nie wiem heh

Aniołek 8tc - 31.08.2018r.
https://www.suwaczki.com/tickers/3jgxskjoqkrxh0in.png

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09k7dd6tv02.png

Odnośnik do komentarza

Ja liczę że po tych wszystkich moich przejściach do tej pory wreszcie będę mogła pójść na fitness choć zastanawiam się czy nie iść na zwykły pilates na razie a jak zacznę się ciężej czuć to wtedy na ten dla ciężarnych. Jutro mi prawdopodobnie już dresy ciążowe przyjdą :D także ja będę śmigać po pracy na fitness, a nauka hah też mam zawodowy w lutym, raczej kalibru tych cięższych, bez wchodzenia w szczegóły ale niestety jak nigdy nie miałam problemu się skupić tak początek ciąży to było poza moimi możliwościami także w lutym egzamin to już za późno żeby teraz się ucząc sensownie go zdać... Niestety... Także szykuje się bardziej do podejścia za rok, bo na sesję jesienną nawet się nie wygłupiam- dziecko się urodzi w połowie lipca to ja na wrzesień na pewno nie dam rady siąść bo to moje pierwsze dziecko i będę się wszystkiego dopiero uczyć ogarniać. A jak już ogarnę to siądę do nauki na luty 2018 :D ot taki mój życiowy plan:D

Odnośnik do komentarza

Ja tez sobie nie wyobrażam siedzenia w domu na dłuższa metę. Mam nadzieje pracować jak najdłużej jeżeli zdrowie mi pozwoli oczywiście. Czasem marudzę ze jestem zmęczona itp ale wystarczy wolna sobota i nue wiem co ze sobą zrobić. Nawet w pracy sie Śmieja ze łóżeczko mi wstawia do biura i nue będę musiała iśc na macierzyńskie tylko będziemy razem bawić dziecko między spotkaniami :)
Dzis idę na zajęcia jogi dla kobiet w ciąży. Czuje ze muszę sie poruszać ;)

https://www.suwaczki.com/tickers/atdc3e5ekm16h1q3.png

Odnośnik do komentarza

A ja bym chciała już iść na zwolnienie, ale postanowiłam sobie, że pochodzę do końca lutego jak nas nie zasypie i nie zamrozi. Jestem już strasznie zmęczona tymi kurtkami, swetrami czapkami i szalikami. Coraz gorzej i też buty zakładać. Dodam, że nienawidzę zimy!! W pierwszej ciąży chodziłam od marca do listopada i było idealnie!!
Z drugiej strony też okropnie boję się tego zasiedzenia w dresiku w domku. Wystarczy, że przychodzi weekend i jak nie mamy żadnych planów to prawie z łóżka nie wstaję bo mąż mi nie każde :) ale po takim labowaniu zwlec się z łóżka w poniedziałek po 5 rano jest koszmarem!!! Dlatego staram się nie gnić w domu i choć na spacer z córeczką i mężem iść, ale ciężko mi to przychodzi.
W piątek mam wizytę, bardzo bym chciała się dowiedzieć kto mieszka w moim brzuchu ale obawiam się że może być jeszcze za wcześnie...
Oliwiabe cesarkę na żądanie możesz zrobić w prywatnej klinice ale to kosztuje kilka tysięcy więc u mnie odpada. Moja znajoma z kolei dwa miesiące przed porodem zaczęła chodzić do konkretnego lekarza, który pracował w szpitalu gdzie chciała rodzić. Przedstawiła sprawę jasno. Chodziła do niego do końca ciąży płacąc za wszystkie wizyty plus badania usg itp. On wpisał jej na skierowaniu wyimaginowane wskazanie medyczne np. duża wada wzroku, dyskopatia i zgłosiła się tylko z tym skierowanie na oddział mówiąc oczywiście że jest od niego. Myślę, że spróbuje tak samo.. Zobaczę jeszcze.

https://www.suwaczki.com/tickers/74dianlitcj61yv2.png

Odnośnik do komentarza

O chętnie poczytam o wrażeniach z jogi :)
U mnie weekendy rzadko są do odpoczynku jakoś zawsze dużo rzeczy jest do zrobienia. Ale raz na jakiś czas mam okazję mieć wolny dzień od pracy (np dziś) i mega to jest fajne, jeden dzień to tak akurat :)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny!
Wlasnie pryszedl moj angelsounds i zaraz zaczne sie do niego zabierac:)

Co do siedzenia w domu to zgadzam sie z wami, ja jako bezrobotna siedze izeszly tydzien dostalam strasznej deprechy...lezalam i sie patrzylam w sciane ichcialan tylko spac. Wyszykuje sobie zajecia i staram sie wychodzic ale jestem czasami tak bardzo zmeczona fiYcznie ze dostake zadyszki po przejsciu z pokoju do lazienki i czarnych mroczkow przed oczami...

Jesli poczuje sie w tym tygodniu lepiej to myslalam wlasnie o jodze prenatalnej? Oliwia jesli chcesz to chetnie tez dolacze do Ciebie na jakis fitness bo jestem z wawy. Ja rowniez we wrzesniu chce podejsc na egzamin na aplikacje adwokacka :-) wiec wspolny cel :)

Ja bede rodzic w medicover w wawie- moj byly partner po obejrzeniu wideo z usg tak jakby troche zlagodnial i zaczal sie interesowac...zaczal pytac jakie mieszkanie potrzebuje, wyslal mi troche pieniedzy i sam wybral pakiet w medicoverze... mam nadzieje ze to nie tylko jakies kolejne "krotkotrwale uniesienie chwili" tak jak to bylo z miloscia do mnie

Ale jak mu wyslalam te wideo ( sam chcial) to mi napisal ze mala jest juz duza i ze dziwnie sie poczul jak obejrzal...czy to mozliwe ze cos w nim drgnelo?

Ja jak myslalam ze bede miala chlopca to mial byc Piotr Jakub. A dziewczynka albo Elena albo Liwia ale bedzie ostatecznie Inez :-)

Odnośnik do komentarza

Eihblin a w jakiej dzielnicy mieszkasz? Jak już będę na zwolnieniu to możemy umowić się na fitness, tylko trzeba znalezc jakiś klub tak żeby nam obu pasowało :) Może jeszcze jakaś dziewczyna dołączy? Bo chyba sporo nas jest z Wawy.

To fajnie, że zaczął się interesować. Myśle, że naprawde musiałby być bez serca żeby go taki filmik nie ruszył. A wiesz może jaki jest koszt cc w medicover? Z jednej str super by było rodzic w prywatnej klinice, z drugiej jak mam wydać 10 tys to jednak troche mi szokda, a slyszałam że takie są w Warszawie ceny :/

https://www.suwaczki.com/tickers/atdcpx9i17dz7mtv.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny wy juz o porodzie? Szybko szybko, hihi :) Ja jakos sie tego wogle nie boje. Kurde tyle kobiet to przezylo wiec bez przesady, ja tez dam rade. Bardziej boje sie samego spania w szpitalu. Jeszcze nigdy w nim nie lezalam.

U mnie dzis 17 tydzien zastanawiam sie bardzo brakiem dodatkowych kilogramow u mnie. Przytylam chyba +1,5kg jak czytam ile ma sie tyc w ciazy to widze ze jestem baardzo do tylu. Macie tak samo??
Dzis doszedl mi nowy objaw. Spalam na lewym boku a w nocy obudzil mnie straszny bol żeber tez po lewej stronie. Zauwazylam ze w ogóle na tym lewym nie moge lezec, czuje ze cos mi uciska :(.

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e5e3w1kw5td.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e5e9ohu5b4u.png

Odnośnik do komentarza

Ja na zwolnieniu siedzę od listopada bo za chodzenie dostanę połowę mniej kasy więc wybór był oczywisty. Pod koniec listopada mam bardzo ciężki egzamin specjalizacyjny...miałam plany się uczyć i dupa...coś nie mogę się zebrać!! Na szczęście umówiłam się do kolegi na początku lutego na kolokwium to przynajmniej mnie zmobilizuje...nie wiem jak ogarnę ten egzamin z takim małym dzieckiem...przez to mam tylko depresję i czuję że coś nade mną wisi...i zamiast cieszyć się z dziecka, o które tak długo walczyłam, ja myślę tylko o tym czy sobie poradzę... Mąż ostatnio powiedział w pracy, że zostanie ojcem...w pracy ma same kobiety, które zaczęły mu współczuć, że przed nim ciężko okres i że dzieci wcale nie są fajne...Brak mi słów!

https://www.suwaczki.com/tickers/zem3jw4z0e7n03ue.png

Odnośnik do komentarza

Dziś usg Ale dzidzia siedzi na pupie i nie chciała pokazać kto to . Mam pytanie od miesiąca codziennie boli nie głowa wyniki mam w porządku ciśnienie też nigdy nie piłam kawy brałam paracetamol ale nigdy nie pomagał A okazało się że pomaga pepsi ! Tylko nie wiem co jest gorsze ta pepsi czy paracetamol? Jak myślicie ? Ogólnie muszę wypić jakąś szklankę lub dwie

Odnośnik do komentarza

Oliwia ja mieszkam poki co na Woli ale bede sie przeprowadzala jeszcze niw wiem gdzie w ciagu miesiaca. W sumie moge dojechac aby to nie byly Marki, Targowek, Bielany,Kabaty,Ursynow z Wilanowem, i jakas inna daleka dzielnica na obrzezu :)

Co do Medicover, tam CC jest do wyboru w kazdym z pakietow, za 6 tys masz chyba pakiet porod z polozna, potem 9 tys porod z lekarzem( ten pakiet prawdopodobnie bede ja miala) i za 16 tys pakiet prestige z apartamentem ;) w sumie oprocz ilosci dni i ilosci pokoju to pakiet z porod z lekarzem a porod prestige sie nie rozni. Wszedzie masz mozliwosc CC. Od 27 tc mozesz przyjsc do nich na rozmowe kwalifikacyjna z lekarzem anestezjologiem itp. Do 32 tygodnia chyba trzeba wplacic kase

Co do tycia w ciazy, to ja tez zaczelam sie martwic bo wydawalo mi sie ze zaczelam jesc wiecej i regularnie a schudlam kilogram :( ale jak czytalam to ponoc kobiety ktorych to jest pierwsza ciaza zaczynaja nabierac kilogramow od 14 tygodnia. Nie wiem na ile to prawda, ale juz w kilku artykulach sie spotkalam z taka informacja.

Nie wiem jak Mała to robi ze na swoj "wiek" jest juz wyrosnieta, dzis dopiero 14tc i wg przyjetych norm powinna osiagnac 7cm a ona juz w piatek miala 7,2cm

Odnośnik do komentarza

Eihblin - mój Philipek w 14 tyg. miał 7,5 cm to dopiero wielkoludem :) przez tydz. urósł ponad 1 cm!
Co do rodzenia ja bym wolała naturalnymi drogami ale zobaczymy co będzie. Miałam już parę operacji w okolicach brzucha i dość długo zawsze do siebie dochodziłam ok 2 tyg. Więc średnio zapatruję się na cc. Szczególnie z niemowlakiem w domu.

Odnośnik do komentarza

Eihblin ja teraz mieszkam na ursynowie ale od maja przeprowadzam się właśnie na Wole. Mogę dojeżdzać gdzieś w okolice centrum i mysle że będzie ok :) Zgadamy się jeszcze później na ten temat :)

margaretka, rzeczywiscie słabe to zachowanie kolezanek z pracy. Chociaż z grzeczoności mogłby zachować swoje głupie uwagi dla siebie :/

Co do tycia to ja się nie wazyłam ale na oko wydaje mi się, że przytyłam może z 1-2 kg, głównie w cyckach i wiadomo troche już mam brzuch widoczny. Nawet moj narzeczony wcozraj powiedział, że ja to chyba w tej ciązy nic nie przytyje bo na razie to wygaldam tak samo jak przed.

https://www.suwaczki.com/tickers/atdcpx9i17dz7mtv.png

Odnośnik do komentarza

Hej :)

Ja też z W-wy ale na tą chwilę jakoś fitness mi się nie widzi :P może jak odpoczne troche za parę dni to bede myślała inaczej;)
Musiałam sobie dziś kupić kalendarz bo mieszaja mi sie te moje wizyty u ginekologa, endokrynologa plus jeżdżenie na badania ;) w ostatniej chwili dziś zerwalam się z łóżka bo sobie przypomniałam o moczu i morfologii na czwartkowa wizytę;)
Ja jeszcze nie myślę o porodzie dziewczyny, co będzie to będzie. Tylu ludzi po świecie chodzi, każdy musiał się jakoś urodzić:) damy radę! A co do cc na życzenie, zastanówcie się dziewczyny naprawdę macie jeszcze chwilę. Ból przy porodzie sn jest duży ale na drugi dzień większośc czuje się o niebo lepiej, a przy cc już nie jest tak kolorowo. To operacja jak każda inna, a maluszek potrzebuje opieki. Moja szwagierka pół godziny z łóżka schodzila do płaczącej córki przez pierwszy tydzień, a o noszeniu jej mowy nie było. Cały czas ktoś musiał z nią być.

https://www.suwaczki.com/tickers/atdc8ribcst85u40.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...