Skocz do zawartości
Forum

Karmię piersią i chciałabym zajść w ciążę


Gość Mama karmiaca 058

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mamadwojeczki

A ja zaszłam w ciążę bardzo szybko, jak karmiłam pierwsze dziecko i teraz oboje karmię piersią. Dlatego też mam pytanie do mam w takiej sytuacji jak moja, co robicie, aby mieć stałą ilość pokarmu? Próbowałam już chyba wszystkiego, ale mam wrażenie, że żadne dziecko nie jest najedzone:/

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, mój synek ma 7 miesięcy, karmię go piersią ale chcielibyśmy już z mężem mieć drugie dziecko. Okres dostałam 3.5 miesiaca po porodzie, a potem za dwa miesiące. Teraz już spóźnia się tydzień, robiłam test ale negatywny :( kompletnie nie wiem jak działa mój organizm po ciąży. Nie chcialabym odstawić małego do roku ale sprawa kolejnej ciąży jest dla nas bardzo ważna... Czy któraś z Was może wesprzeć dobrym słowem??? Czuję, że zaczynam fiksowac na punkcie drugiego dziecka :(

Odnośnik do komentarza
Gość mamajedynaka

Ja również miałam zawirowania z okresem po porodzie, pamiętam, że pierwszy okres dostałam dopiero pół roku po urodzeniu dziecka, ale też miałam w tym czasie duże problemy z laktacją:/okazało się, że to były problemy z hormonami:/

Odnośnik do komentarza
Gość mamazarazdwojki

Nie wiem, czy karmienie jakość wpływa na płodność, ale nie miałam problemów z zajściem w ciąże, gdy karmiłam. Teraz jestem w 4 miesiącu, ale niestety, zaczynają mi się pojawiać problemy z laktacją://

Odnośnik do komentarza

Nie, akurat z laktacją nie mam problemów, mały jest cycoholikiem i jakoś się zgrywamy. Ginekolog na wizycie powiedział mi, że dopóki będę karmić będą takie zawirowania z cyklem, nie dała jednak żadnego skierowania by zbadać poziom hormonów. Muszę się zatem wybrać do innego lekarza, nawet na USG - może on mi powie czy są szanse na drugie bobo podczas karmienia.

Odnośnik do komentarza

Dziewczęta, jeśli chcecie po urodzeniu dziecka zajść w kolejną ciążę to warto jest kontrolować cykle. Zmiany hormonalne mogą powodować, że cykle będą bezowulacyjne. Ja po pierwszej ciąży, a przed drugą stosowałam komputer cyklu myway. Bardzo fajne, inteligentne i łatwe w użyciu urządzenie.
[reklama usunięta]

Odnośnik do komentarza

Mam podobny problem. A ma juz 4.5 mca a ja bym chciala w marcu zajsc w kolejna ciaze. A w lutym skonczy 6mcy. Z tego co czytam wychodzi na to, ze musialabym go calkowicie odstawic od piersi aby zajsc w druga ciaze. Ale wolalabym zachowac pokarm i karmic go nadal bedac w drugiej ciazy. Zaeksperymentuje z 6h przerwami w karmieniu i zobacze. Zobacze jak bedzie jadl solid food. Jak bedzie sie najadal to go odstawie. Powodzenia wszystkim mamom!

Odnośnik do komentarza
Gość kwiatuszekmamy

To ja też się dołączam do mamuś, które starają się o dzidziusia:)mam już małe bobo (2mc), ale ze względów zdrowotnych chcę jak najszybciej postarać się o drugie maleństwo. Proszę powiedzcie mi, czy te przerwy w karmieniu są niezbędne do zapłodnienia?

Odnośnik do komentarza
Gość mazurskazosia

kwiatuszekmamy a pytałaś się lekarza o te przerwy? Ja byłam w podobnej sytuacji, co Ty, ale nie robiłam przerw w karmieniu i zaszłam w ciążę (ale potem pojawiły się okropne problemy z karmieniem przez te zawirowania hormonalne).

Odnośnik do komentarza
Gość kwiatuszekmamy

Właśnie wczoraj byłam u lekarza, który nie widzi przeciwskazań, aby robić przerwy przy staraniu się o maluszka. Odwiedziłam też położną, bo teraz jak na złość, pojawiły się problemy z laktacją:(a to wszystko przez te zawirowania hormonalne:(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...