Noworodki i niemowlaki

Niemowlę, które chce się zagłodzić i je tylko na śpiocha

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~pierwszamama

~pierwszamama

Mały ma 15 tygodni. Dobowo pił ok 700, teraz ledwo 400-500.
Najgorsze jest to, że na śpiocha już też nie pije. Więc wygląda to tak, że biorę go do jedzenia, on przez sen kręci głową, macha rączkami- nie da się nakarmić. Odkładam i za godzinę kolejna próba, a jak się już chwyci to wypija ok 80. No, szczerze mówiąc ręce opadają i rośnie strach przed odwodnieniem.

~Izzy89

~Izzy89

Spokojnie,przy takiej ilości wypijanego mleka się nie odwodni. Najwyżej zatrzyma się na jakiś czas i nie będzie przybierał.
Ale żebyś była spokojnieksza-sprawdzaj czy ciemiączko nie jest zapadnięte, i rób od czasu do czasu test - fałd skóry uchwycony w dwa palce powinien do 1,5 sek się "rozprasować". A tak na marginesie... 700ml dobowo to wcale nie niejadek! Jadł zupełnie normalnie...

~żmijanna

~żmijanna

Moja córka - wcześniak z 29tc - w "wieku" 6 miesięcy (korygowane 3) zjadała CAŁE 300-400ml mleka na dobę. Jedną porcję tj 50ml potrafiła pić godzinę albo dłużej. Walczyliśmy w dodatku z kolkami, bezsennymi nocami i wieloma innymi charakterystycznymi dla wcześniaków przypadłościami z retinopatią włącznie.
Tak więc twoje dziecko napawdę nie jest niejadkiem, a na wszelkie złości i rozdrażnienie dawaj sprawdzony i bezpieczny Viburcol.

~kiedysobota

~kiedysobota

Mamusie, jak to jest z tą ilością pokarmu w piersiach? Pracuję i karmię piersią, więc zazwyczaj odciągam pokarm, ale zauważyłam, że mam mniej pokarmu i dziecko też mniej je.... (ma 4 miesiące). Jak sądzicie, czy to normalna sytuacja? Czy powinnam się stresować?

~mamuchna

~mamuchna

Obserwuj zachowanie dziecka, jeżeli masz za mało pokarmu, to dziecko na pewno to zakomunikuje:)może za dużo się stresujesz, to też wpływa na ilość pokarmu

Mama-Stasia18

Mama-Stasia18

Jestem mama kończącego teraz 4 miesiące synka od miesiąca synek przy każdej próbie jedzenia płacze, krzyczy nie ma opcji żeby zjad maxymalnie 30 ml, na śpiocha je od 90-150 i aby nakarmić dziecko muszę je usypiać, lekarze zalecają debridat, probiotyk jak wy poradziliście sobie z tym nie jedzeniem czy w końcu ktoś poznał przyczynę czemu dziecko płacze na widok butelko a je tylko we śnie ??

61477 mama-stasia18 Kobieta, 28 lat, Łódź
Mama-Stasia18

Mama-Stasia18

Dodam ze synek jest na Nutramigenie Puraminowiec nietolerancja laktozy nie wchodzi w grę .

Izula85

Izula85

Ja mam taki problem,tyle że moja mała ma problemy z refluksem. Daje jej Gastrotuss baby ale ostatnio rzadko bo je praktycznie tylko na śpiocha bo inaczej drze się a jak nie śpi to zjada 70 a resztę tak do 100-120 dokarmiam strzykawką, bo jak dla mnie to 600 ml na dobę dla prawie 4 miesięcznego niemowlaka to za mało chociaż pediatra stwierdziła że to jej wystarczy bo swoją normę 100 ml na kilogram masy ciała wypija a waży 5300.

61111 izula85 Kobieta, 34 lata, Mińsk Mazowiecki
Mama-Stasia18

Mama-Stasia18

A jakie są u was objawy refluksu ? Bo mój synek ulewa często przy odbiciu o kilka godzin po jedzeniu taka woda, ale
Ani pediatra ani gastrolog nic na to nie mówią a ten gastrologa baby nie zadziałało w ogóle ? Ja już mnie wiem co robić mi pediatra znów powiedziała to niech dziecko nie je a ja mówię nie je 6 godzin i się 30 no max 60 ale rzadko a ona a może mu tyle starcza czyli jaj u zjadł z 200 na dobę nie mogę tego zrozumieć oczywiście karmie na śpiąco tak ze z 700/800 zjada we śnie ale czy cały czas mam karmic syna tylko kiedy spi tak się nie da przecież .

Mama-Stasia18

Mama-Stasia18

Synek wazy 7250 ale tylko dlatego ze je jak spi, a u nas strzykawka tez próbowałam ale
Niestety wypluwał albo wymiotował
Po strzykawce.