Skocz do zawartości
Forum

Niemowlę, które chce się zagłodzić i je tylko na śpiocha


Rekomendowane odpowiedzi

To super że u Was chociaż zupki i kaszki idą bo u mnie nie a mała też ma już 5,5 miesiąca. Jesteśmy teraz w szpitalu na zaburzeniu karmienia i jak narazie jesteśmy na przestawianiu żeby mała jadła na trzeźwo, wychodzi nam to jak narazie źle bo mała w ciągu doby zjada tylko 300 ml mleka. Podejmowane są też dalsze próby z łyżeczką ale zjada tylko 10-20 ml i koniec do tego próba podania mleka po łyżeczce ale nie chce już pic

Odnośnik do komentarza

Ma ustalone godziny karmienie, ma jeść tyle ile będzie chciała nic na przymus. Jak nie będzie wogole chciała to czekać do następnego karmienia. Wczoraj np o zez całą dobę zjadła 360 ml mleka plus 30 wody. Na noc dostała kroplówkę żeby się nie odwodnić. W nocy nie karmić. A jak uśmiech przy butelce to przerwać karmienie

Odnośnik do komentarza

Ale 360 To i tak ładnie zjadła 360 mój synek nie zjadł by przez cały dzień więcej niż 30 ml potrafił nie jeść ponad 12 godzin i wziął kilka łyków za to wody wypił trochę provuje radzić sobie jakoś słoiczekami obiadku słoiczek zjada potem owoców tez cały albo 3/4 i kaszkę na gęsto 100ml łyżeczka i mleko we śnie ile mi się uda ale już nawet we śnie coraz gorzej bo 3 ząbek nam idzie. Lekarze nie proponują próbować wam właśnie podawać słoiczków jak z tym mlekiem tak idzie? w ogóle maja jakiś pomysł od czego taka awersja do mleczka ?? Jakieś badania oprócz usg brzuszka krwi i moczu w ogóle robią ? Bo my usg brzuszka mieliśmy krew, mocz i myśle czy są w stanie coś jeszcze zrobić jakieś badania . Jutro mamy tego gastrologa ciekawe czy coś nam powie . Bo z tego co widzę to u was głównie tak psychikę chcą dziecku jedzenia zmienić .

Odnośnik do komentarza

A nie wiesz może czy w tym wieku maluszek może przejść na całkowite jedzenie łyżeczka czyli już bez mleka a kaszki zupki itd bo u nas np łyżeczka ładnie idzie choć powiem ci ze trzeba uważać bo były sytulacje ze schował w policzkach przy ostatniej już łyżce jak cieszyłam się ze zjadł chciał połknąć to co chowa w policzkach i zwymiotował wszytsko co zjadł i muszę bardzo wolno go karmic i malutko na łyżeczce a jak wam Pani doktor radziła ?

Odnośnik do komentarza

My narazie uczymy się jeść łyżeczka więc wszystko przed nami. Mój starszy syn odrzucił butelkę w wieku 8 miesięcy i jadł tylko łyżeczką. Rano i wieczorem kaszkę, w południe deser, obiad i popołudniu coś jeszcze ale nie pamiętam. No to dużo waży jak na to jego nie jedzenie. Moja waży 6400 i mam się liczyć że spadkiem wagi.

Odnośnik do komentarza

Byliśmy już u drugiego gastrologa i chyba już nie bedziemy chodzić powiedział to samo co tamten debridat, probiotyk, i krople na wzdęcia uważa również ze to niedojrzały układ pokarmowy i do roku tak może być. Jedzenie przez sen tez uważają za zaburzenie karmienia jak u was ale jak je łyżeczka i przybiera na masie to raczej nic nie zrobią może jeszcze tylko neurolog zobaczyć czy nie ma napięcia mięśniowego wzmożonego ale z tego co widać to nie i kontrola za 3 miesiące .

Odnośnik do komentarza

U nas jest trochę lepiej. W szpitalu wyznaczyli nam godziny karmienia 7-10-13-16-19. Mała ma jeść tyle ile będzie chciała. Dwa razy dostaje mleko rano i wieczorem, kaszkę, obiadek i deserek. U nas najgorzej jest z obiadami bo nie chce jeść ale wtedy daje jej mleko. Deserki też nie wszystkie. Mleka pije więcej bo tak na porcje około 170-200. Kaszkę je ze 150 mleka. Deserek też zależy czasami pół czasami cały słoiczek ten mały. Obiadki parę łyżeczek a sama gotuję. Jak nie zje więcej obiadku to wypije mleko i to też różnie 100-160 ml zależy jaką głodna. W szpitalu nam spadła z wagi do 6 kg. Lekarze powiedzieli że jesteśmy i tak w dobrej sytuacji bo mała jest chętna do jedzenia.

Odnośnik do komentarza
Gość Mamaduski

Iza A jakim cudownym sposobem przestała jeść na spiocha? I jaka była tego przyczyna i co pomogło?
Moja na trzeźwo wypija max 80ml i wypluwa smoczek,odgina,odwraca głowę, ...zwykle po 60-80ml A te 80 To jest sukcea,a w polsnie lub właśnie ledwo przebudzona to 120-140 maksymalnie raz nawet 170.
NIE mogę wiecznie ustawiać karmienia pod drzemki A ona jest malutka i póki co tylko mleko. Cuda wianki żeby zjadła te 100ml/kg na dobę.Muszę zawsze z 2 razy wybudzić w.nocy i nadrabiać.

Skończyła tydzień temu 3 miesiące

Odnośnik do komentarza

No to Twoja to jest malutka jeszcze. Moja poprostu musiała jeść na trzeźwo tzn. jak rano wstała to dostała jeść ile zjadła to zjadła i tak za każdym razem najlepiej po drzemce albo po jakimś czasie od wstania a na noc dostawała kroplówkę żeby się nie odwodnić. Musiała sobie wyrobić uczucie głodu. 120-140 to i tak duzo. Moja jak miała 3 miesiące to tylko wieczorem i w nocy piła góra 120 ml tak to to 70-100. Też ledwo wypijała te 100ml/kg tyle że moja w wieku 3 miesięcy ważyła 5300. Moja tydzień temu skończyła 6 miesięcy i waży 6300. Tylko że ona w szpitalu spadła na wadze 300. A jeszcze nie kazali mi budzić jej w nocy, przesypia całą od 20.00/20.30 do 6.00/6.30 czasami zdarza się że przed 6 wstanie.

Odnośnik do komentarza

No to super ze twoja córcia je mleko czyli wyszło na to ze jakby to jedzenie przez sen to przyzwyczajenie ??? U nas z mlekiem jest coraz gorzej, wręcz tragicznie może tez dlatego ze mamy teraz wysyp rosnących ząbków, ale mały rano zje kaszkę na mleko koło 150, potem wypije mleko koło 180, potem zje obiadek mały bądź duży zależy od humoru, potem deserek albo owocki około 3/4 małego słoiczka czasem cały albo serek nestle to cały, potem mleko przez godzine na śpiocha uda mi się max 150 dać i w nocy ostatnio w ogóle nie chce jeść maxymalnie jak obudzi się nega głodny z płaczem to zje z 50ml a jeszcze zapytam jakie wy teraz mleczko pijecie ?

Odnośnik do komentarza

Tez ostatnie 2 miesiące synek jadł to mleczko ale tez niestety na nim miał zaparcia i teraz na mleko 2 przeszliśmy 2 tyg temu niecałe na bebiko pro plus i na razie kupki codziennie a nawet czasem więcej niż jedna, a jak córeczce idzie jedzenie łyżeczka długo zajmuje jej zjedzenie np takiej kaszki 150 ml bo u nas tez synek tyle zjada ale karmie go spokojnie z 30 min jak nie dluzej. Mleka nie chce jeść za nic potrafił w nocy dziś wypić 90 ml wody bo marudził chyba mu sie pic chciało bądź jeść a mleka nie napił się łyka tylko poczuł smak i nie .

Odnośnik do komentarza

No i nas też długo zajmuje karmienie łyżeczka. Kaszka jeszcze w miarę tak około 20 min ale obiadki i deserki to już gorzej w szczególności obiadki bo muszę wpychać na siłę bo nie chce buzi otwierać i wypluwa po części. Mi jeszcze w szpitalu kazały karmić zwykła łyżeczka od herbaty nie tymi co są dla dzieci bo są za głębokie.

Odnośnik do komentarza

Co do obiadków to my już testowaliśmy wiele i zauważyłam ze chodzi o konsystencje np synek tylko gerbera ładnie je jeśli chodzi o obiadki resztę potrafi zwymiotować w trakcie bo się zakrztusi np. A co do mleczka to pamiętam ze byliście ba pepti a to lekarze jednak wykluczyli alergie ? Pojawiają się czasem jakieś zmiany skórne u was ? Bo u nas synek czasem ma albo delikatnie suche policzki albo jakaś chrostek ale to malutko właśnie .

Odnośnik do komentarza
Gość MamusiaM

Drogie mamy czy znany jest u waszych niemowlaków powód jedzenia na spaniu? U nas syn 5 miesięcy i z jedzeniem problem jak miał z 1.5 miesiąca i tak się to ciągnie A ja już poradzić sobie nie mogę :( Czy wzmożone napięcie mięśniowe może być tego przyczyna ? U nas chyba jest na raczkach. Ale nikt mi tego stwierdzić nie może bo mieszkam w uk A tutaj rodzinny lekarz mówi zw jak rusza rękami to jest dobrze...I ręce opadają. A w Polsce znowu dostać się prywatnie do neurologa to chyba z cudem graniczy terminy na grudzień mają :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...