Noworodki i niemowlaki

Niemowlę, które chce się zagłodzić i je tylko na śpiocha

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Wero-Nika

Wero-Nika

Koniecznie trzeba skontrolować przyrosty masy ciała. Jeśli chodzi o to spanie podczas jedzenia, co się dzieje gdy odkładasz go jak przysypia? Śpi mocnym snem dalej czy się rozbudza? Moja córka przez pierwsze dwa tygodnie przysypiała podczas karmienia i położna kazała odkładać ją od razu jak zaczynała spać. Po chwili się budziła i znowu przystawiałam ją do piersi, tak w kółko. U nas było to spowodowane żółtaczką.

--

http://fajnamama.pl/suwaczki/xd1yhop.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/xlzu2pq.png

57077 wero-nika Kobieta, 29 lat, Nibylandia
~maminok

~maminok

Podpinam się do pytania, jak wyglądają przyrosty wagi u Twojego dziecka?

~Izula85

~Izula85

Do mam dzieci z refluksem jak wygląda u Was karmienie? Dziecko spokojnie je czy są jakieś problemy?

~pierwszamama

~pierwszamama

Waga urodzeniowa syna 3150, spadł do 3080. W piątek ważył 6040. dodam, że syn po urodzeniu hospitalizowany 3 tygodnie z powodu niewydolności oddechowej i zarażony bakterią szpitalną. W ciągu 2 pierwszych msc życia przyjął 4 antybiotyki.

Biorąc go z łóżeczka on śpi, przystawiam butelkę i zaczyna kręcić głową, rączkami nóżkami, więc go odkładam i za pół godziny kolejna próba. Jak się wybudzi to już jeść nie chce.

Jeśli się nie rozbudzi to zasypia od razu, jeżeli się rozbudzi szarpie się, rączki i nóżki "chodzą" w każdą stronę.
Wczoraj był lepszy dzień dziś znowu odmawia.

~jatuaontam

~jatuaontam

Z cierpliwością, w przypadku mojego syna, który ma refluks każde karmienie wymaga dużej dawki cierpliwości, a jak miałam słabą laktację, to były jeszcze dodatkowe nerwy. Dlatego warto też zadbać o prawidłową laktację.

~zgadzamsieztoba

~zgadzamsieztoba

Zgadzam się, bez prawidłowej laktacji i przy refluksie dziecka, karmienie to męczarnia dla dwóch stron:/ ja też miałam z tym problemy i przyjmowałam suplementy na laktację:/

~Izzy89

~Izzy89

Witam! Podpinam się do tematu jako mama z podobnym problemem. Mój synek urodził się jako wczesniak w 34 TC,jednak że słuszna wagą,bo aż 2490g :) Obecnie za tydzień skończy 5mies. Gdy był jeszcze mniej świadomy,tj.do miesiąca czasu,jadł pięknie,nagle z dnia na dzień zaczął coraz mniej jeść. Zaczęłam prowadzić notatki,które z resztą prowadzę do dzisiaj... Od 2 tyg synek mało co przybiera,przybral przez ten czas jedynie 140g,byliśmy miesiąc temu w szpitalu,miał chyba wszystkie możliwe badania i jest zdrowy... Każdy pediatra bagatelizuje problem twierdząc że taka jego uroda,a ja śpię po 3 godziny na dobę bo wstaje i dokarmiam żeby chociaż minimum zjadl (czyli 100ml na każdy kilogram masy ciała -w tej chwili Mały wazy 6200 wiec min. 620ml mleka staram się żeby wypil). Je oczywiście tylko na spiocha,zmienialismy smoczki,butelki,pozycję karmienia,mleka,nawet karmiliśmy na chodząco...i efekt jest taki że wrzeszczy albo bawi się smoczkiem :( Przegłodzenie tez nie przynosi skutku,7-8h bez jedzenia nie robi na nim wrażenia... Ewentualnie wtedy zabawiany chwyci smoczek i wypije max 30-40ml. Nie mam już sił,cale dnie są podporządkowane karmieniu,a niezrozumienie i brak empatii otoczenia jeszcze pogarsza sprawę,bo tak naprawdę nawet nie ma się w nikim oparcia!

~Izzy89

~Izzy89

To co nam chwilowo pomagało,to zagęszczanie mleka kaszka smakową-zmienia smak i jest bardziej kaloryczna niż samo mleko,syrop debridat,mam tez wrażenie że ciut lepiej Mały nam jadł przy probiotyku-podawalismy Dicoflor. Mleka jakie testowaliśmy i po których były "ładne" kupki to Humana i HiPP Combiotik. Warto też pokombinować ze smoczkiem i zmienić na większy lub mniejszy przepływ-u nas akurat nie pomogło... Przy dzieciach po 4msc-u warto troszeczkę zagęszczać mleko Sinlackiem-zdania są wprawdzie podzielone,ale ja na 120ml mleka dodaje raz na dobę miarkę Sinlacku bo zawsze to dodatkowe kalorie a pół godziny później podaje herbatkę (oczywiscie na spiocha...). I jeszcze bardzo niewychowawcza metoda,ale u nas jakiś czas skutkowalo-bajki podczas karmienia ;) Może to komuś pomoże...

~pierwszamama

~pierwszamama

U nas apogeum braku jedzenia. Od północy zjedzone 200 ml, nawet na spiocha nie zje. karmię mm Nutramigen.
Rozkładam ręce i nie wiem co robić. Pediatra dalej powie: "przeczekać".
dodatkowo kupy brzydkie: śluzowate z grudkami, dziś rzadka.
Wczoraj oddałam na posiew, czekam do czwartku na wyniki.
Czy miałyście taką sytuacje?

~Izzy89

~Izzy89

Nie martw się,u nas często się tak zdarza. Były nawet dni totalnego buntu,gdzie dobowo Młody potrafił mi zjeść 430-450ml... Jeżeli teraz nie je,nadrobicie jak pójdzie spać na noc :) A możesz przypomnieć ile mies ma Malenstwo,ile wazy i ile przeciętnie piło dobowo?