Noworodki i niemowlaki

Niemowlę, które chce się zagłodzić i je tylko na śpiocha

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~zmarwtionamamaali

~zmarwtionamamaali

Zaczęłam czytać ten wątek, ponieważ też mam podobny problem:/ moja mała też wciąż śpi i nie za bardzo chce jeść, a po jedzeniu zaczyna płakać... już nie wiem o co chodzi. Może ktoś miał podobne doświadczenie?

~pierwszamama

~pierwszamama

Witam,
poproszę o poradę. Syn w wieku 3 msc 7 dni. Zawsze był problem z jedzeniem, ale od tygodnia jest dramat. Mały nie chce wziąć nawet butelki w usta, wypluwa, wypycha językiem.
był moment, że ładnie zjadał 140 ml i od tygodnia koniec. Tylko na śpiocha albo trzeba go czymś zabawić co nie udaje się często.
Dodam, że od miesiąca pije nutramigen, wcześniej bebilon pepti.
Byliśmy u pediatry, jest zdrowy, badania krwi też ok, w moczy nieliczne bakterie.
Nie chcę go karmić na śpiocha, nie chcę przyzwyczajać do takiego karmienia.
Jak wyglądały wasze przypadki i jak przez to przeszłyście?
Czy macie jakieś sprawdzone sposoby?

~Migott

~Migott

Sprawdź czy nie ma refluksu. Na śpiąco to ja karmilam swoje dziecko przez kilka mcy. To był koszmar. Takich nerwów to nikomu nie życzę. Każde karmienie to był koszmar.

~pierwsza.mama

~pierwsza.mama

Refluks raczej wykluczony, miał usg brzucha pod koniec lipca.
Nie wiem co to może być.
Jestem po kolejnym karmieniu na śpiocha, usypianie dla karmienia to dramat i chyba krzywda dla dzieci.

Jakbyście miały jakieś pomysły na przypadłość- brak apetytu - piszcie, proszę.

~maminok

~maminok

Miałam podobny problem z dzieckiem i w moim przypadku okazało się, że to jednak refluks. Ponadto miałam problemy z laktacją i karmienie było dla nas ciężkim okresem:/

~annap53

~annap53

iiii stalo się pisalam jakis czas o tym ze pierwsze dziecko nie chcialo jadac ewentualnie na spiocha i ze drugie ma podobny problem. i niestety skonczylo soe szpitalem poniewaz drugie w ogole nie rpzyjmowalo pokarmu ani wody i odwodnienie sie zrobilo. oczywiście wszystkie wyniki ok usg krew mocz pasozyty i inne a dziecko dalej nie chce zjadac. po prostu rece opadaja. znow stwoerdzony refluks i podejrzenie alergii. oczywsocie ani leki ani zmiana mleka na pepti nie pomoże....poerwsze dziecko bralo leki bylo na mleku neocate i po prostu jak wyroslo z refluks to zaczelo jesc

~Migott

~Migott

Pierwszamama żeby potwierdzić lub wykluczyć refluks to raczej nie robi się usg.

Ja tylko napisze, że współczuję jak cholera bo się strasznie męczyłam z moim dzieckiem i odmową picia mleka i tez długi czas jadła na śpiocha. Koszmar to był!

~maminok

~maminok

W moim przypadku to było częste ulewanie, brak apetytu, a przy karmieniu dziecko prawie nie jadło:/teraz przy drugim na szczęście nie ma problemu, ale przez ten stres zauważyłam, że mam problemy z laktacją:/jak sądzicie, czy mogę brać jakieś środki na laktację?

~pierwszamama

~pierwszamama

Dalej poproszę o pomoc. Od wczoraj mały już praktycznie nie je, ewentualnie na spiocha i przy tym też nie za wiele, bo się denerwuje przez sen albo odrzuca butelkę albo nie ssie.