Skocz do zawartości
Forum

Niemowlę, które chce się zagłodzić i je tylko na śpiocha


Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Moja mała od pobytu w CZD nie je już na spiąco. Obecnie jesteśmy w trakcie 3 dniówki więc z jedzeniem jest kiepsko. Ogólnie to zaczęła nawet fajnie jeść. Rano i wieczorem mleko około 200ml do tego kaszka na drugie śniadanie, obiad i na podwieczorek deserek. U nas najprawdopodobniej było zaburzenie przesyłu głodu między brzuszkiem a mozgiem. Dzisiaj wstała wesoła i co patrzę a tam pierwszy ząbek się przebił

Odnośnik do komentarza
Gość Zmartwiona 12345

Ktos tu dawno pytał mnie jak wyszlismy z karmienia jedynie na spiaco. Po prostu nie karmić jej przez sen. To znaczy w nocy kiedy sama sie dopominala mimo ze przysypiala nadal jej dawalam. Wazne zeby to wychodzilo od niej. Odstawianie trwalo az tydzień. Jadla wtedy bardzo malo. Po tym czasie sama normalnie zaczela lapac piers oraz jesc pokarmy stale - bo to juz byl ten wiek. Ogólnie caly proces jest bardzo trudny dla rodzica, dziecko placze z glodu, ale nie chce jesc normalnie i rodzic musi to przetrzymac. Doradzam konsultacje u gastrologa zeby wykluczyc chorobę i jesli sie okaze ze nie ma przyczyn fizycznych postapic wedlug instrukcji lekarza. Tzn nie karmic na spiaco. Dzisiaj moje dziecko ma 3 lata. Je normalnie. Dawno zapomnialam ze mieliy ten problem. To byl prawdziwy koszmar.

Odnośnik do komentarza
Gość Mama_Kai_19

Witam niestety Problem jedzenia w półsnie dotyczy tez i mnie i mojej córki. Jak mi osteopatka powiedziala. Jak Mała ma kolki i dusi bąki to nie może jeść. Jest nazbyt zmęczona to też nie może jeść. Mój problem był taki, że miałam długi czas za dużo mleka. I młoda topiła się nawale, umiała sie tylko z tym obchodzic jak nerwy i uklad trawienny byly uspione. Obecnie ma 3,5 miesiąca. Sytuację z nadmiarem pokarmu opanowalysmy, ale nadal nie chce pić na trzeźwo. Sporadycznie się udaje szczególnie wieczorem przed pójściem spać, ale w dzień pociągnie parę razy do momentu jak zacznie płynąć mleko, puszcza i albo płacze (po prostu się drze), albo jak jest wypoczęta. Ona pije bardzo krótko, dlatego karmię ją bardzo często I boję się zostawić na dłużej niż 4 bez jedzenia. W tej chwili przybiera minimum co powinna, ale normalne to nie jest, że je w uśpieniu. Proszę o radę.

Odnośnik do komentarza

Moj tez je najlepiej na spiocha ... teraz ma 5 miesiecy . Najpierw usypiam i jak zlapie sen po 20 minutach karmie najwiecej zjada 90 zadko 120 chyba ze w nocy. Taki typ dziecka teraz wprowadzam obiadki owocki jakos idzie wolno ale idzie ... czesc wypluje czesc polknie. Mam corke 11 lat i tez taki typ do tej pory je wolnoo i dlugo jest chuda i wysoka. Ale zdrowa ... a o jedzeniu musze przypominac... z nia ze bylam pierwsza fiksowalam a tu poprostu wiem ze jak idzie spas robi dzeme daje jesc i tyle.

Odnośnik do komentarza

Czy ktoś poznał przyczynę poza refluksem?
Man ten sam problem. Mała odkąd skończyła 2,5 miesiąca zaczęła się przeżyć przy karmieniu więc nosiłam, potem troszkę zageszczalan i jakiś szło. Od 3 tygodni nie je "na trzeźwo" 30ml i to jeszcze z wykręcaniem co daje 200-300 ml na dobę, jadła do 2,5 Msc po 600-700ml. Od wczoraj złapałam się na sposób i karmie przez sen i jakoś idzie ale muszę podporządkować cały dzień karmieniom. Jesteśmy na bebilon comfort i dostaliśmy renigast fast to po usg brzucha stwierdzono dużą ilość gazów. Generalnie w jedzeniu nie ma poprawy. Skończyliśmy właśnie 4 Msc ale przy łyżeczkę zaczęły się też płacze. Jestem. Załamana. Warzymy ok z 2770kg na 5600kg ale od miesiąca przybyła 300g i zaczęła spadać powoli. Wyniki wszystkie ok. Co robić?

Odnośnik do komentarza
Gość Pierwsza raz mamą.

Witam. Dziewczyny czytalam wasze komentarze, bo moja córka miała to samo. Bylismy u Pani doktor Anny Jarząb w Krakowie. Okazało się że młodej idą żeby, oczywiście inny lekarz też sprawdzał, ale ta pani dr powiedziała że dziąsła mogą już boleć miesiac wczesniej. Też dawałam jej jeść strzykawka i tylko na śpiocha mi jadla normalnie. Jeśli dziecko Wam skończyło 3 miesiace zageszczajcie mleko kaszkami bezmlecznymi(np. 90ml mleka i płaska łyżka kaszki np malinowej) i podawajcie łyżeczka, dla dziecka to jest coś nowego i zje, wiadomo nie za dużo na początku ale z czasem będzie zjadac normalnie. Tak nam poradziła pani dr. Teraz doszły warzywa i z dnia na dzień jest coraz jepiej. A i podaje jeszcze syrop na apetyt BioaronC 2,5ml 2x w ciągu dnia. U nas podzialalo☺️ życzę powodzenia Dziewczyny

Odnośnik do komentarza

Witam, u nas jest podobnie, pomału wpadam w depresję bo nie wiem już co robić... Moja mała je tylko na śpiąco i to ilości max 80ml na wcisk, 2 tygodnie po porodzie jadła pięknie po tych 2 tyg czarl prysł i już ręce opadają, jak przychodzi karmienie to istny koszmar, jedynie kiedy je ładnie to w nocy... W kupię wyszła e coli zmieniliśmy smoCek an większy przepływ, byliśmy u fizjo osteopaty u 2 różnych pediatrow nic nie pomogło.. Mała stoi an wadze bardzo mało przybiera w ciągu miesiąca, aktualnie ma 3 miesiące, nie wiemy już co robić (

Odnośnik do komentarza
Gość ZdesperowanaMama

Kochane kobietki również mam ten problem i to drugi raz w życiu normalnie odechciewa mi się wszystkiego.. córka aktualnie 5 mcu od początku nie było super z jedzeniem a to brzuszek a to kolki… zmieniliśmy mleka smoczki wizyty u lekarzy, fizjo, osteopaty i No nic. Wizyty u neurologopedy tez nic, aż nagle nich poprawa córka prawie 2 mce jadła pięknie wolała jeść i super. Nagle mając 4,5 mca zaczęło się prężenie stękanie kręcenie ma-sa-kra. I tak powoli wchodziłyśmy w stan w którym dochodzi do tego ze córka je tylko jak przysypia i jest zmęczona 😭😭 z pierwsza córka miałam to samo 8 lat temu wtedy lekarze mówili przeczekać i co ? To był ogromny błąd bo córka w wieku 1,5 roku nie umiała jeść miała nadwrażliwość w buzi masę problemów co ja przeszłam… teraz działam od razu idę do terapeuty karmienia na diagnostykę zaburzenia karmienia i szukam fizjoterapeuty, żeby ocenić napięcia. Aha i ja sama zaczynam terapie. Problem mnie zmiażdżył psychicznie choć trwa chwile koszmar sprzed lat wrócił. Żeby pomoc dziecku trzeba być oparciem ono nie robi nam ma złość to zaburzenie. 

Odnośnik do komentarza

Hej ,mam córeczkę za tydzień kończy 4 miesiące ,mamy od 2 miesiąca taki sam problem karmimy tylko na śpiocha butelka ściągniętym mlekiem  bo piersi wgl nie chce ,byliśmy już u 4 różnych pediatrów ,osteopaty nic nie pomogło ,pediatra nam przepisał leki na reflux i kazał mi przejść na diete ,wyeliminować krowie mleko +soję i zaproponował podłączenie sondy ,na która się nie zgodziliśmy ,wiec dalej szukamy nie jest łatwo. Córka jest bardzo radosna i chętnie się bawi wiec nie wydaje nam się ze ją coś boli

Jedynie od 1 miesiąca ciagle ma zatkany nos czyścimy nosek 7 razy dziennie :/ 

Odnośnik do komentarza
Gość ZdesperowanaMama
22 godziny temu, Gość Nika napisał:

Hej ,mam córeczkę za tydzień kończy 4 miesiące ,mamy od 2 miesiąca taki sam problem karmimy tylko na śpiocha butelka ściągniętym mlekiem  bo piersi wgl nie chce ,byliśmy już u 4 różnych pediatrów ,osteopaty nic nie pomogło ,pediatra nam przepisał leki na reflux i kazał mi przejść na diete ,wyeliminować krowie mleko +soję i zaproponował podłączenie sondy ,na która się nie zgodziliśmy ,wiec dalej szukamy nie jest łatwo. Córka jest bardzo radosna i chętnie się bawi wiec nie wydaje nam się ze ją coś boli

Jedynie od 1 miesiąca ciagle ma zatkany nos czyścimy nosek 7 razy dziennie 😕

U nas tez dziecko radosne wiec raczej choroby bym nie doszukiwała. Myśle że poniekąd to zaburzenie które by jako mamy z troski, przed odwodnieniem i brakiem przyrostów pogłębiamy. Ja czekam na wizytę ze specjalista do terapii karmienia wierze ze ona mi wytłumaczy jak ten proces odwrotu przeprowadzić. Psychicznie jestem wrakiem

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...