Noworodki i niemowlaki

Ile ml powinien jeść noworodek?

~Szyszunia1806

~Szyszunia1806

Maluch ma dopiero 6 dzień. Odciagnelam sobie pokarm bo pierś mi już spuchla. I chce go zostawić na noc w lodówce żeby nie męczyć się w nocy z maluchem noi tatuś tez by raz mógł wstać. Ale nie mam pojęcia na jakie porcję mam podzielić pokarm. Odciagnelam całą butelkę 125ml. Dałam mu odrazu by sprawidzic ile zje to zjadł tylko 30ml. I poszedł dalej spać. Ile powinien zjadać? Je zwykle co dwie godziny czasem co trzy. Noi mleko jest żółte wiec z tego co wiem wartościowe. I maluszek był donoszony.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Monika K.

Monika K.

Jak fajowo ze możesz tyle odciągnąć. To mleko to siara, bardzo kaloryczne. Trudno stwierdzić ile może dzidziuś zjeść, bo jednak apetyt jest różny w różnych porach. W nocy może np chcieć zjeść więcej i spać dłużej, a może być z tych co zje mniej ale częściej. Są pewne dane podane na pudełkach z mlekiem modyfikowanym, ale to tez średnie i to mleko jest bardziej kaloryczne od kobiecego. Z resztą dzidziuś będzie i tak jadł coraz więcej, więc jeśli chcesz tak dłużej mu w nocy podawać to ilość będzie się zmieniać. A to 30 ml zjadł zaraz po piersi, czy na jedno karmienie?

--

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdge85n8t7ol.png

51256 monika-k Kobieta, 39 lat, Bielsko- B.
~Szyszunia1806

~Szyszunia1806

W zasadzie to 30ml zjadł bo go obudziłam i wmusilam żeby zjadł po 2h snu a wcześniej jadł pierś. Nie był zbytnio głodny. Teraz na próbę dałam mu 50ml i musiałam go dokarmic piersią. Chyba poprostu przed snem odciagne z jednej piersi a druga nakarmie. Jak się w nocy obudzi to tatuś nakarmi a co zostanie to wyleje a za drugim razem to go sama nakarmie. Zawsze to chociaż jedno karmienie mi odpadnie i 2h snu dla mnie.

Justyna92

Justyna92

Moja córka ma 2 tygodnie i jest na mleku modyfikowanym. Zjada ok 120 ml co 3 - 4 godziny, więc myslę, że 30 ml to trochę za mało, ale najlepiej byłoby zapytać lekarza.

49775 justyna92 Kobieta, 27 lat, Brzeszczki Duże
~zaza12

~zaza12

Mój zawsze był na piersi, nie jestem w stanie określić ile zjadał.

~niuniola

~niuniola

A powiedzcie mi dziewczyny, ile czasu zajmuje Wam karmienie piersią dziecka? Moje małe ma już miesiąc i mam wrażenie, że te karmienie jest coraz dłuższe......

~Odp

~Odp

Po miesiącu Mała jadła na jedno karmienie około 40 min, 20 min z jednej piersi, potem druga. Ale to się też zmieniło, był czas kiedy jadła krótko, ale co chwilę, a czasem wisiała na mnie godzinami.

~niuniola

~niuniola

Wracając do mojej wypowiedzi, to czy dziecko jak je prawie godzinę z jednej piersi, to dużo? Wydaje mi się, że to trwa w nieskończoność....:(jakiś czas temu jadła ok. 40 minut i widać, że była najedzona, a teraz to jakaś masakra:/

~Szyszunia1806

~Szyszunia1806

Widzę że mój temat się odnowił, aktualnie kp już drugie dziecko.