Noworodki i niemowlaki

Skret jaderka

~Zaniepokojona Mama

~Zaniepokojona Mama

Witam wszystkie Mamy moze mialyscie podobny problem I wiecie co dalej prosze o pomoc

Otoz tydzien temu urodzilam synka przy porodzie okazalo sie ze w zyciu plodowym Doszło do skretu lewego jaderka. Nie ma przeplywu. Co to oznacza dla syna? Wizyte u urologa wyznaczyli nam dopiero na 20 kwietnia. Czy to aby nie za Pozno na interwencje ewentualnie operacje? Czy syn w przyszłości nie bedzie mial problemow z potomstwem? Z erekcja? Czy ewentualne usuniecie jednego jaderka nie zaprzepasci szansy na ' normalne ' zycie potomstwo itd

Czy ktoras z Mam doswiadczyla to samo ze swoim synem? Co robic dalej? Prosze o pomoc

Odpowiedzi znajdują się poniżej

adasaga3

adasaga3

Zaniepokojona mama, gratulacje z okazji narodzin synka.

Nasz synuś urodził się z wadą nerki, to coś innego niż wada Twojego synka, ale też musieliśmy się udać do nefrologa i urologa. Do dziś jesteśmy pod ich opieką. Rozumiem że masz obawy dotyczące zdrowia dziecka i tysiące pytań co będzie dalej. My nie czekaliśmy na "państwowe" wizyty u lekarzy tylko z pomocą znajomych szybko poszukaliśmy specjalistów nefrologów i urologów i umówiliśmy się na wizytę prywatną. Tam mieliśmy robione usg, lekarz dokładnie obejrzał dziecko, wszystko wytłumaczył, odpowiedział na dziesiątki naszych pytań.
Wg. mnie nie będzie za późno na interwencje gdy pójdziecie na wizytę pod koniec kwietnia, ale na Twoim miejscu dla świętego spokoju że nie zaniedbałam niczego nie czekałabym na wizytę "państwową" a poszła z dzieckiem prywatnie do specjalisty.
Po prywatnej wizycie będziesz już miała rozjaśnione w głowie i z większym spokojem czekała na kwietniową wizytę. Dodatkowym atutem będzie to że będziesz miała wtedy opinię dwóch lekarzy. Napisz skąd jesteś, ja lub inne forumowiczki może będziemy znać dobrego lekarza z Twoich okolic.

39504 adasaga3 Kobieta, 39 lat, Racibórz