Skocz do zawartości
Forum

Jak łagodnie wybudzić niemowlę do jedzenia?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Mamy, pomóżcie mi, proszę! Mój 3-tygodniowy synek śpi czasami po 4 - 5 godzin i muszę go czasami wybudzać, żeby zmienić mu pieluszkę i nakarmić. Mam problem z wybudzeniem go, tak żeby spokojnie zaczął ssać pierś. A jak zaczynam wybudzanie od zmiany pieluszki, to strasznie krzyczy, nałyka się powietrza i chyba w rezultacie boli go cały czas brzuszek i cały dzień się pręży. Chyba że ten ból spowodowany jest czymś innym ale położna powiedziała mi że to nie jest kolka, bo mały marudzi cały czas i rzadko płacze tylko pręży się, marudzi i uspokaja się podczas karmienia. Mamy, czy macie jakieś sprawdzone sposoby żeby łagodnie wybudzić malucha i przystawić go do piersi? Po jakim czasie od nakarmienia małego piersią, przewinąć mu pieluszkę tak żeby płacz podczas przewijania nie powodował bólu brzuszka? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi, bo nie wiem już co robić.

Odnośnik do komentarza

moim zdaniem dziecko trochę za długo śpi, takie małe dzieci zazwyczaj śpią w systemie 2 godziny snu, zabawa, 2 godziny snu, zabawa, tak też funkcjonują w nocy - zazwyczaj nie oznacza zawsze! Ile Twoje dziecko ma drzemek w ciągu dnia i ile one trwają?
ja bym zabrała dziecko do lekarza,
czy może ma żółtaczkę? czasem tak się zdarza, że dziecko jest ospałe właśnie przez żółtaczkę, czy ma zażółcone białka oczy, czy może ma zażółcony kolor skóry? czy dziecko przybiera na wadze?

Odnośnik do komentarza

Margeritka
moim zdaniem dziecko trochę za długo śpi, takie małe dzieci zazwyczaj śpią w systemie 2 godziny snu, zabawa, 2 godziny snu, zabawa, tak też funkcjonują w nocy - zazwyczaj nie oznacza zawsze! Ile Twoje dziecko ma drzemek w ciągu dnia i ile one trwają?
ja bym zabrała dziecko do lekarza,
czy może ma żółtaczkę? czasem tak się zdarza, że dziecko jest ospałe właśnie przez żółtaczkę, czy ma zażółcone białka oczy, czy może ma zażółcony kolor skóry? czy dziecko przybiera na wadze?

Felek śpi różnie - czasami śpi tak jak piszesz - max. 2 godziny i budzi się, potem znowu zasypia i śpi np. 3,5 godziny i tak do wieczora, a czasami w dzień nie chce tak dużo spać i są to maksymalnie 2 drzemki po 2 godziny i wtedy długo śpi w nocy (muszę go budzić, żeby zmienić mu pieluszkę po 4 godzinach snu). Mały od 2. doby miał żółtaczkę - teraz zostały mu resztki na skórze twarzy, białka oczu są ok. Pytałam się o to położną - powiedziała, że dzieci karmione piersią mogą mieć objawy żółtaczki dłużej, nawet do 6-8 tygodnia życia i jeśli reszta ciała, oprócz twarzy, nie jest zażółcona, to żebym się nie przejmowała na razie. Na wadze przybiera, w ciągu 2 tygodni 600g.

Odnośnik do komentarza

Kulka,jesli synek przybiera na wadze to moze nie warto go budzic do jedzenia. Moja kuzynka miala ten sam problem ze maly spal dlugo i nawet jak go wybudzila to albo sie nie najadl bo byl zbyt ospaly albo tak krzyczal ze i tak nic z tego nie wychodzilo. W koncu przestala go budzic na karmienie. Maly jest drobny ale wszystko z nim w porzadku. A co do bolu brzuszka to polecam poduszeczke z pestek wisni. Nagrzewa sie ja w mikrofalowce albo na kaloryferze i ona dziala jak suchy termofor,jak maly zasypia to poloz mu ja na brzuszku i bedzie mu go rozgrzewala. U nas to pomoglo. Zycze powodzenia

Odnośnik do komentarza

Wywijaska
Kulka,jesli synek przybiera na wadze to moze nie warto go budzic do jedzenia. Moja kuzynka miala ten sam problem ze maly spal dlugo i nawet jak go wybudzila to albo sie nie najadl bo byl zbyt ospaly albo tak krzyczal ze i tak nic z tego nie wychodzilo. W koncu przestala go budzic na karmienie. Maly jest drobny ale wszystko z nim w porzadku. A co do bolu brzuszka to polecam poduszeczke z pestek wisni. Nagrzewa sie ja w mikrofalowce albo na kaloryferze i ona dziala jak suchy termofor,jak maly zasypia to poloz mu ja na brzuszku i bedzie mu go rozgrzewala. U nas to pomoglo. Zycze powodzenia

Cześć Wywijaska:) Felo rośnie jak na drożdżach - przez 24 dni od urodzenia przybrał 1200 gramów także chyba rzeczywiście odpuszczę te budzenie go na jedzonko ,hehe ;) No ale pieluszkę zmienić trzeba, więc i tak jest krzyk niestety, ech... A tą poduszeczkę mamy, stosujemy ale na razie efektów nie widać, może po kilku dniach coś pomoże. Dzięki wielkie za podpowiedzi, bardzo jestem Ci wdzięczna :)

Odnośnik do komentarza

Ja nie miałam tego problemu z synkiem, bo bardzo mało mi spał generalnie, ale siostra ma teraz śpiocha. Tak samo karmi piersią, ale śpi bardzo długo. Lekarz powiedziała, że jej synek odpowiednio przybiera na wadze i nie warto budzić na karmienie, bo są zaburzone procesy, które są istotnie ważne w okresie rozwijania się malucha. A jak zgłodnieje to się obudzi i zje ile sobie życzy. :),

Odnośnik do komentarza

Ja rodziłam moje drugie dziecko, to kazali mi wybudzać małą. Położna po prostu głaskała lub klepała delikatnie po buzi. Potem, jak wróciliśmy do domu, położna środowiskowa powiedziała iż budzi się tylko malutkie, slaboprzybierajace dzieci. Reszta dzieci może spać spokojnie. Ale przyznaję, że mimo przybierania na wadzę mojego dziecka, zawsze byłam niespokojna, jak za długo spała. Taki nieracjonalny strach.

Odnośnik do komentarza

es_ze
Ja rodziłam moje drugie dziecko, to kazali mi wybudzać małą. Położna po prostu głaskała lub klepała delikatnie po buzi. Potem, jak wróciliśmy do domu, położna środowiskowa powiedziała iż budzi się tylko malutkie, slaboprzybierajace dzieci. Reszta dzieci może spać spokojnie. Ale przyznaję, że mimo przybierania na wadzę mojego dziecka, zawsze byłam niespokojna, jak za długo spała. Taki nieracjonalny strach.

Ja też jak za długo spał w dzień synek (a zdarzało się to bardzo rzadko) to sprawdzałam czy oddycha. Tyle się słyszy o tej śmierci łóżeczkowej...

Odnośnik do komentarza

Nitka to samo moalam napisać, dziecka się nie budzi bo jest armagedon ;) mój był na mm i już w szpitalu spał po 4 godziny ciągiem, gdy miał dwa miesiące jadł o 22, potem o 3 i potem o 6, przesypiał całe noce, a ja z nim. Zamiast się martwić ja się cieszyłam z takiego obrotu sprawy :)

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza
Gość gość123345678

moja mała od urodzebia przesypiala cała noce. mleko o 21 kolejne o 7:30. za to w ciagu dnia jedzenie co 2 h. pytałam kilku lekarzy i położnych i zawsze odpowiedź była taka sama. absolutnie nie wybudzać małej i karmic na żądanie(chyba że nie przybiera prawidłowo na wadze)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...