Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :) Ucięło mi wcześniejszy post :| Pewnie dlatego, że pisałam z tel. Od piątku wyczekiwałam wątku październikówek :). Właśnie w pt, w dzień spodziewanej @ zrobiłam test i wyszła gruba druga kreska :) Cieszę się niesamowicie, choć lekki strach jest. Moja pierwsza ciąża zakończyła się stratą. Jednak wierzę, że teraz wszystko będzie dobrze :)

Odnośnik do komentarza

Witaj Tinlerbellek. Gratuluję! Życzę żeby tym razem wszystko poszło dobrze. U mnie mimo książkowej pierwszej ciąży i porodu mam obawy i martwię się bo tak wiele kobiet traci ciąże w pierwszych tygodniach. A mogę zapytać w którym tyg to ci się przytrafiło i czy znasz przyczynę? A i kiedy mniej więcej wychodzi Ci termin porodu? Kiedy idziesz do lekarza? Mu wychodzi kolo 8 października

Odnośnik do komentarza

W poprzedniej ciąży dziecku przestało bić serduszko w 9 tygodniu ciąży, o czym ja dowiedziałam się w połowie 10. tygodnia. Było to 24.02., rok temu. Nie znam przyczyny, ale miałam wtedy bardzo dużo stresu.
Teraz (wg moich obliczeń;)) jestem w 4 tyg i 5 dniu ciąży, a termin wychodzi na 6 październik :). Do lekarza zamierzam się "wcisnąć" we wtorek, ale to dlatego, że w pt i sb miałam leciusieńkie plamienie. Dla bezpieczeństwa zaczęłam brać luteinę (2x1), ale nie mam pewności czy dawka jest ok, itd. Poza tym zdecydowałam się leżeć do jutra. Od sb rano wszystko oki :). Nie mogę zadzwonić do gin i się dopytać co mam robić, bo właśnie jestem na etapie zmiany lekarza... :|
Fanie Ci, że masz już jedno dzieciąteczko :) Jaki wiek? I jak ma na imię? :) Znasz już prawdopodobny termin porodu? Kiedy planujesz wizytę u lekarza? Bierzesz jakieś leki?
Nie martw się na zapas, zwłaszcza, że w poprzedniej ciąży wszystko było oki :). Ciesz się tym stanem :) i ja się staram to robić :)

Odnośnik do komentarza

Dzięki , postaram się patrzeć pozytywnie i na zapas się nie martwić. Mam Szymonka, ma 2 latka i jest kochanym, wesołym ale i bardzo wrażliwym /uczuciowym Dzieckiem☺.
Termin porodu wychodzi mniej mniej więcej na 8 października :) wyliczyłam w jakimś internetowym kalkulatorze podając termin owu bo wiem ze była ok 16-17.01
Jeśli chodzi o leki to mam vitaminer prenatal to dla kobiet w ciąży, karmiących oraz dla planujących ciążę.
Do lekarza pójdę prywatnie bo na NFZ to u nas kolejki a i musiałabym się w pracy szybko pochwalić bo wizyty w godz kiedy ja pracuje. A chce poczekać do ok 12 tyg i później l4 będę mogła spokojnie się przygotować i przede wszystkim więcej czasu z Szymkiem spędzę.
Tez miałam plamienia ale takie lekkie i brązowe ale luteiny nie mam.
Do lekarza zadzwonię jutro na okolo 20 .02 spróbuję może juz

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny. My z mezem staramy sie o drugiego bobasa. Ostatnia miesiaczke mialam 28 grudnia. Robilam test 27 stycznia i nic. Nie wiem czy czekac dalej czy robic test. W tym miesiacu staralismy sie chyba co 2-3 dni. Tak chcialabym drugie dziecko zeby moj synek mial rodzenstwo. Z jednej strony korci mnie seby teraz zrobic test, ale z drugiej boje sie. Od kilku dni nie moge zasnac krece sie tylko po lozku.

Odnośnik do komentarza

Witam nowe dziewczyny :) Cieszę się, że nas tutaj przybywa :)
Ja dziś mam jakiś kryzys.. Rano miałam trochę pomarańczowo-jasno-brązowego śluzu.. to mnie stresuje. W ogóle wydaje mi się, że mam mało objawów. Piersi jakby mniej bolą, nie mam mdłości.
Myślę, że przez to, że jestem po stracie, za bardzo wsłuchuję się w swój organizm i uprzykrzam sobie ten czas. Na ten moment nie potrafię tego zwalczyć. Mam nadzieję, że jutro czegoś się dowiem (o ile w ogóle mnie lekarz przyjmie, bo nie jestem zapisana...) i będę spokojniejsza.

AnAd Myślę, że na serduszko jeszcze za wcześnie, ale baaaardzo bym się ucieszyła, gdyby już sobie pikało :). Ja też zamierzam chodzić prywatnie do lekarza i jak najpóźniej "pochwalić się" w pracy. Ostatnim razem nie chwaliłam się zbytnio (tylko szef wiedział), a i tak ludzie się domyślali i po poronieniu było nieciekawie.. Ale na l4 chciałabym jak najdłużej nie iść. Ciebie oczywiście rozumiem :) Gdybym miała takiego Szymonka w domu, to też bym wolała z nim spędzać czas, zamiast siedzieć w pracy ;)

Deedee83 Przykro mi, że też musiałaś przejść przez te straszne doświadczenie. Mam nadzieję, że teraz będzie wszystko dobrze. Chyba mamy podobnie z tym naszym nastawieniem. Ja bym chciała przejść już przez 1 trymestr. Myślę, że wtedy będę spokojniejsza. A - jeśli można spytać - na jakim etapie było Twoje Dzieciątko? Oh, obyśmy tym razem miały nuuudne ciąże :)

~tsh Witaj :). Ja bym nie wytrzymała już tego napięcia i pewnie zrobiłabym test, albo pobiegła na betę . Mam nadzieję, że się uda i razem z nami będziesz październikową mamusią. Wszystko na to wskazuje :). A jak długie masz cykle? Może kup test o większej czułości :)

Odnośnik do komentarza

Niestety test negatywny. Mam nieregularne miesiaczki. Mam niedoczynnosc tarczycy, ale nie wielka. Odkad pamietam mialam nieregularne miesiaczki, od jakis dwoch lat wypadaja mi wlosy. Nie moge zrobic bety bo nie mieszkam w Polsce. Za 2tyg dopiero bede

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny. Dołączam do Was, wstępnie termin powinnam mieć na początek października :)
Ciąża długo wyczekiwana, pierwszą wizytę u swojego lekarza mam w czwartek, ale przed weekendem dostałam plamienia i nie wytrzymałam i pojechałam na pogotowie. Wolałam sprawdzić niż siedzieć i się zamartwiać. Po badaniu wszystko jest ok, ale lekarz przekazał mi cudowną wiadomość: będę Mamą bliźniaków :)
W czwartek będę mogła napisać coś więcej o moich Maleństwach.
Ola

Odnośnik do komentarza

Kulleczka
Cześć Dziewczyny. Dołączam do Was, wstępnie termin powinnam mieć na początek października :)
Ciąża długo wyczekiwana, pierwszą wizytę u swojego lekarza mam w czwartek, ale przed weekendem dostałam plamienia i nie wytrzymałam i pojechałam na pogotowie. Wolałam sprawdzić niż siedzieć i się zamartwiać. Po badaniu wszystko jest ok, ale lekarz przekazał mi cudowną wiadomość: będę Mamą bliźniaków :)
W czwartek będę mogła napisać coś więcej o moich Maleństwach.
Ola

Odnośnik do komentarza

o jej tak się rozpisałam a nie wkleiło się to co chciałam....

Kulleczka- wow Bliźniaki ! :D twoja pierwsza ciąża? gratulacje!

tsh- ja miała ostatią @ 27 grudnia a test wyszedł mi z bladą lecz widoczną kreską 29.01.. Też należę do osób które mają długie cykle ( min 33 dni-44 dni) i jestem już w drugiej ciąży wieć... głowa do góry i nie poddawaj się . Ile czasu się staracie? Wkońcu się uda !

Tinkerbellek
Jak się czujesz? jak plamienia? Wszytsko w porządku??

Deedee83
Teraz musi być dobrze! Trzymam kciuki !

Odnośnik do komentarza

AnAd
Kulleczka- wow Bliźniaki ! :D twoja pierwsza ciąża? gratulacje!

Pierwsza ciąża :) Na pewno będzie wesoło :)
Mam w rodzinie kilka przypadków bliźniaków, mój Dziadek miał brata bliźniaka, więc genetycznie gdzieś to po rodzinie krąży. Choć w naszym przypadku pewnie dość duży wpływ miało to, że leczyliśmy się z Mężem w klinice... W końcu się udało i teraz wszystko musi już być dobrze :)

Odnośnik do komentarza

Kulleczka- bardzo wam gratuluje swietna informacja. Czekamy na dalsze wiadomosci.
AnAd-my z mezem staramy sie dopiero od stycznia, czyli dopiero miesiac. Staramy sie bez zabezpieczenia. Tak co 2-3 dni prawie 2tyg w miesiacu. W pierwszej ciazy pekla nam gumka i wyszedl synek, ktory jest cudownym dzieckiem. Chcielismy dla niego rodzenstwo? Nie wiem kiedy mam owulacje. Dalej czekam. A ty w ktorym tyg jestes?

Odnośnik do komentarza

tsh- też nie wiem kiedy normalnie mam owulację ale akurat w tym cyklu robiłam testy owulacyjne i się udało w 4 cyklu starań. Jestem na początku ciąży tj początek 5 tygodnia.

Ps. A jak staranka to wiadomo, że bez zabezpieczenia ;) ;)
polecam ci te testy owulacyjne z allegro- są tanie a u mnie pomogły

Odnośnik do komentarza

Gratuluję nowym mamusiom :)

AnAd Ja w sensie fizycznym czuję się aż za dobrze. Niepokoi mnie to, że prawie w ogóle nie czuję objawów. Rano miałam leciutkie plamienie (o ile w ogóle można to tak nazwać).. Mam dziś kiepski nastrój, bardzo się boję :(
A Ty masz już jakieś objawy? Byle do jutra...

Kulleczka Podwójne gratulacje :) Aż Ci zazdroszczę :). Mój mąż jest bliźniakiem więc chyba u mnie szanse są marne. Ponoć rzadko się zdarza, żeby bliźniak miał bliźniaki..

Odnośnik do komentarza

no i umówiłam się do lekarza na 23 lutego. Mam nadzieję że serduszko już będzie i wszystko będzie dobrze. W pierwszej ciąży poszłam do gin praktycznie zaraz jak się dowiedziałam a był to ok 4/5 tydz i tak naprawdę tylko pęcherzyk i nawet karty ciąży nie założył więc teraz postanowiłam że nie będę się tak spieszyć ( chyba że coś by się złego działo to wiadomo)... u nas wiemy tylko my czyli ja i mąż. Komuś już się pochwaliłyście?

Odnośnik do komentarza
Gość Tinkerbelllek

A ja wylądowałam w szpitalu przez te moje plamienie. Widzialam juz fasolke:) Jest bardzo dobrze ulokowana i ponoc bardzo sie wgryzla :) Jutro mam miec bete i do sprawdzenia w czwartek czy dobrze przyrasta. Oby!:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...