Noworodki i niemowlaki

Badania prenatalne

~Ewa3534

~Ewa3534

Słuchajcie co sądziecie o badaniach prenatalnych? Wykonywać jakieś na własne żądanie czy tylko jak lekarz zleci? W Łodzi ktoś robił jakieś jak coś?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~fajnamama

~fajnamama

Ja robiłam jedne ale to z sugestii lekarza (na szczęście jego przypuszczenie się nie potwierdziły ale miałam spokojną głowę) u dr Ałaszewskiego robiłam on chyba głównie na tym się skupia zobacz sobie na prenatalnebadania stronie jego

Dziubala

Dziubala

Ewa3534, zależy w jakim jesteś wieku. Po 35rż. są obowiązkowe badania prenatalne, choć wiadomo, że kobiety się do nich nie zmusi, jeśli nie chce ich zrobić. Są gin., którzy już po 30rż. zalecają te badania, a są tacy co milczą na ich temat. Wiele kobiet robi je dla siebie, by mieć pewność, że z dzidziusiem wszystko jest ok.

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 107 lat, Kraków
JuliaM

JuliaM

Moim zdaniem zawsze warto wiedzieć wcześniej. Na zachodzie tego typu badania są standardem przeprowadzanym w trakcie trwania ciąży. Lepiej robić

50311 juliam Kobieta, 29 lat, Gliwice
~Madzia27

~Madzia27

Zgadzam się z koleżanką na zachodzie to jest standard a u nas tylko się tak trzeba jakoś dopominać, a dr Ałaszewski faktycznie bardzo dobry i ma całe spektrum tych badań prenatalnych

gosiak78

gosiak78

Moj ginekolog ze wzgledu na wczesniejsze wystepowanie chorób w rodzinie oraz wieku zaproponował mi wykonanie badania genetycznego IONA. Czy jest to dobre badanie? Warto?

53763 gosiak78 Kobieta, 41 lat, Warszawa
Dziubala

Dziubala

gosiak78, ja nie słyszałam o takim badaniu ani takiego nie robiłam. Na czym ono polega, co wykrywa? Zrobiłaś je?

--

~Muumi_pl

~Muumi_pl

Lekarz nie musi zlecać badań prenatalnych, możesz wykonać je sama, prywatnie. Moim zdaniem naprawdę warto bo dzięki temu we wczesnym etapie ciąży można wykryć i wyeliminować wady dziecka, zbadać nerki, brzuszek, prawidłowy przepływ krwi, rozwój kończyn czy dostać jego zdjęcie 3D.

Dziubala

Dziubala

lucjenne, nie każda kobieta musi wykonywać te badania.

--

~godddie

~godddie

Najczęstsze wskazania to:
matka powyżej 35. roku życia
poprzednie dziecko urodziło się z wadami chromosomowymi
jeden z rodziców jest nosicielem aberracji chromosomowej
wcześniejsze dziecko urodziło się z mukowiscydozą
choroby genetyczne w rodzinie
nieprawidłowe wyniki testów przesiewowych w poprzedniej ciąży,
wykryta torbiel pęcherzowa podczas badania USG

O badaniach możęsz sobie poczytać zresztą na tej stronie: http://badanieprenatalne.com/ Opisane są tutaj wszystkie badania,zarowno te inwazyjne jak i te nieinwazyjne. Moim zdaniem nieinwazyjne badania z krwi powinna w zasadzie wykonać sobie każda kobieta. Dla czystego sumienia.