Skocz do zawartości
Forum

Lipcowe mamusie 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Na usg widac pecherzyk 7mm. Wiek ciazy wg us 4t6d. Wg om 5t2d czyli mniej wiecej sie zgadza. Pielegniarka w przychodni podejrzala moj wynik bety, bo odbior dopiero jutro i beta jest ponad 3tys. Wychodzi 5 tydzien. I w sumie tyle sie dowiedzialam. Jutro bede wiedziala jaki wynik progesteronu i mam skontaktowac sie z moim gin i wtedy ewentualnie wlaczymy leki. Poki co kaze czekac i pokazac sie za 3tyg. Powinno wtedy byc juz widac wszystko. Wiec czekam... mam przeczucie, ze tym razem bedzie wszystko dobrze, obym sie nie pomylila.

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3cp07wf9lac30n.png
http://www.suwaczki.com/tickers/klz9krhmm5ec1v7a.png

Odnośnik do komentarza

M4gd4 bedzie dobrze bo u mnie tez tak bylo ze sam pecherzyk. Wiem co to za stres ale trzeba wierzyc ze bedzie ok. Ja sobie tak tlumaczylam i wyszlam z zalozenia co mi pomagalo przetrwac ze jakby cos bylo nie tak to bylyby ku temu jakies niepokojace objawy
Daian trzymam kciuki za jutrzejsza wizyte. Daj znac co slychac u Maluszka. A dluzenie sie czasu masakra kazda minuta ciagnie sie jak godzina a ty chodzisz jak po red bulu zdenerwowana...

Fajnie ze jest nas tu coraz wiecej. Zachecam do wpisywania sie do tabeli co by nas latwo bylo identyfikowac ;)

Ja chyba zakupie cos na rozstepy bo lepiej zapobiegac choc i tak jestem zdania ze to kwestia genetyki. Ale mimo to w poprzedniej ciazy stosowalam to teraz tez. Chyba Rossmana trzeba odwiedzic ;)

Odnośnik do komentarza

KariKari, co to za tabela i jak sie na nia wpisac. Przepraszam, ale jeszcze nie nadrobilam forum:)

Daian i ja trzymam kciuki za jutro.

A wlasnie, co stosujecie na rozstepy? Ja w pierwszej ciazy stosowalam najpierw balsam babydream fur mama, ale potem nie moglam juz zniesc zapachu wiec dodawalam olejek przeciw rozstepom tez babydream do balsamu lub masla do ciala i roztepy mie ominely. Mam niewielkie na posladku i na piersi ale niemal niewidoczne.
Teraz planuje zakupic rowniez dodawac wspomniany olejek do balsamu i wyprobuje tez bio oil.

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3cp07wf9lac30n.png
http://www.suwaczki.com/tickers/klz9krhmm5ec1v7a.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny, trzymajcie kciuki. Właśnie, KariKari gdzie ta tabela? :) jeśli chodzi o rozstępy to po pierwszej ciąży miałam tylko taka jedna kreskę, ale póki świeże to można kwasami owocowymi usunąć i naprawdę nie widać. A co do zapobiegania to tez słyszałam ze biooil jest dobry, ale sama nie próbowałam. Ja tam stosowałam zwykle mleczko do ciała ziaji oliwkowe, grunt to smarować systematycznie. Ktoś kiedyś powiedział ze nawet najdroższy kosmetyk nie przyniesie rezultatów jeśli jest stosowany raz na tydzień.

Odnośnik do komentarza

Dziewczynki tabelka jest pod moimi postami w moim podpisie każdy kto chce może się wpisać :)
muszę odwiedzić Rossmana i zakupić coś na rozstępy już przy okazji zakupów dla mojej Laleczki :)
mówią że te z Palmers sa skuteczne ale mnie ten zapach odstrasza. Zapewne kupując będę wąchać

czekam właśnie aż moja córcia zaśnie bym mogła zjeść śniadanko bo już widzę Maluszek się dopomina jedzonka

a jak Wasze zachcianki? macie jakieś?

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny !! Witam nowe mamusie :) ja dawno sie nie odzywalam ale na biezaco czytalam wszystkie wpisy :)
Ja bylam u gin 2 tygodnie temu. Byl sam pecherzyk. Na kolejna wizyte mam czekac kolejne 2 tygodnie. Ale martwi mnie jedna sprawa. Wczoraj odebralam wyniki no i wychodzi na to ze mam anemie.. polowa badan z morfologi odbiega od normy.. jak myslicie powinnam sie wybrac wczesniej do lekarza ? Mam taka ogromna ochote jechac nawet dzis bo strasznie sie martwie o te wyniki.. a poza tym moze zobaczylabym moje malenstwo ktorego jeszcze nie widzialam i bylahym spokojniejsza ze jest w porzadku :) milego dniaa !!

http://www.suwaczki.com/tickers/0d1yqqmzo8a3w10y.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

U mnie z kolei w poprzedniej ciąży nie miałam specjalnie zachcianek, no może za wyjątkiem lodów. Teraz z kolei siebie nie poznaje, bo mam chęć na rzeczy za którymi na co dzień nie przepadam, paprykę konserwowa mogę jeść na słoiki, przedwczoraj zamarzyła mi się zwykła kiełbasa tak w rękę z musztarda i keczupem. Chyba pierwszy raz w życiu tak jadłam kiełbasę, nie licząc tych z ogniska/ grila, ale tamte to pieczone, a tu zwykła z lodówki! Wierzycie w przesady, ze w zależności od tego, na co się ma zachcianki, to taka będzie płeć dziecka?

Odnośnik do komentarza

Fasolka123 ja na Twoim miejscu bym pojechała do gina. 2 tygodnie to sporo czasu, lekarz przepisze Ci odpowiednie lekarstwa i może tak być ze po tych 2 tygodniach będzie już po wszystkim, wyleczone i unormowane, a nie dopiero diagnozowane. A poza tym Ty będziesz spokojniejsza wiedząc co i jak.

Fasolka16 będzie dobrze, oszczędzaj się i myśl pozytywnie o dzidziusiu.

Odnośnik do komentarza

Fasolka123 jeśli masz być spokojniejsza to jak najbardziej jedź do lekarza. Teraz jest ważny czas w rozwoju twojego maluszka więc może lepiej jeśli lekarz zobaczy wyniki i coś poradzi :) Tym bardziej Ty nie będziesz się niepotrzebnie stresować czekając na wizytę.
fasolka16 głowa do góry i nie ma się co niepotrzebnie zamartwiać. Na następnej wizycie serduszko twojego maleństwa na pewno będzie bić jak należy:) Najważniejsze,że widziałaś Swoją fadolkę i wiesz,że się rozwija,a na tak wczesnym etapie według mnie niektóre pomiary mogą się mylić i nie wolno się stresować.
Daian ja w przesądy nie wierzę:) W pierwszej ciąży jadłam kwaśne potrawy i mięsa więc powinien być chłopiec a jest dziewczynka.

Odnośnik do komentarza

Pyśkaa, no właśnie może jest na opak? Jadłam lody i mam synka, teraz jem kwaśne, to może dziewczynka? Hehe, nawet się zrymowało. chciałabym mieć córcię, byłaby parka. No ale przede wszystkim oby zdrowe już odliczam godziny do 17-tej... Przez te hormony które biorę na potegę to jakaś taka mocno wzruszająca się zrobiłam. Dziwne doświadczenie, bo choć mam jedna ciąże za sobą to tą zupełnie inaczej przechodzę.

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkie przyszła mamusie.
Również zgadzam się z poprzedniczkami, żebyś udała się do lekarza. Bo pewnie dzidziusiowi nic nie dolega ale najgorszy jest stres dla ciebie i malucha. Ja w pierwszej ciąży miałam zachcianki na fast foody i przytyłam prawie 30 kg więc teraz się kontroluje i zdrowo odżywiam, choć zachcianki mam różne od czegoś na słodko po kwaśne, tylko by mdłości odpuściły. A wam mdłości towarzyszą cały czas? Jak sobie z tym radzicie?

Odnośnik do komentarza

Monia1990 oooo to grubo! Dosłownie i w przenośni "grubo". Mi lekarka powiedziała, ze mogę Mac 12 kg przytyć, bo już po drugiej ciąży to się tak łatwo nie chudnie. Jeśli chodzi o mdłości to od kilku dni mi dokuczają i to tez dla mnie nowość. Ale nic specjalnego z tym nie robię bo są lekkie, wiec albo popije woda lub herbatka albo zjem zupę i już lepiej.

Odnośnik do komentarza

Wtedy była taka sytuacja, że mieszkałam u mojego męża i nic nie miałam do roboty. Wiem, że dużo przytyłam, na szczęście trochu udało mi się schudnąć więc nie jest tak źle. Teraz mam 3,5 dziecko więc jest co robić i nie mam takiego apetytu. A mdłości mam prawie przez cały czas bez względu co zjem czy wypije. W pierwszej ciąży towarzyszyły mi tylko rano.

Odnośnik do komentarza

Monia ja tez sporo przytyłam w 1 ciąży, jeśli Cię uraziłam to przepraszam. Teraz się śmiejemy z mężem ze możemy robić eksperyment ile przytyję, bo nie robię nic innego jak tylko leżę i jem. I jem. I znowu jem. No ale cóż, najważniejsze jest Maleństwo, jak się przyklei porządnie i lekarz pozwoli to zacznę się ruszać.

Odnośnik do komentarza

Mi póki co nudności i wymioty odpuszczają, staram się myśleć, że to jest ok ;) mąż stwierdził, że po prostu jestem stworzona do rodzenia dzieci :D nie wiem, być może. Póki co czekam na przyszłą środę na wizytę u gin.... mam nadzieję,że wszystko bedzie ok... dziś byłam zrobić bhcg, żeby nieco się uspokoić jeśli okaże się, że wzrasta tak jak powinien... ok 14 wybieram się po wyniki.. jakie jeszcze badania Wam zalecają lekarze? jest to pierwsza ciąża więc nie wiem co jest standardem, a co dodatkowymi badaniami :)

Będzie dobrze, miejmy nadzieje, ze lipiec to miesiąc szczęśliwych rozwiązań!:)
http://www.suwaczki.com/tickers/3jgxdqk32g7jsnxe.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Bynajmniej mnie nie uraziłaś. Bardziej mi chodziło o to, że jak kobieta w ciąży to wszyscy mówią jedz bo to dla dziecka, wszystko możesz a potem skutkiem jest nadwaga ale zawsze się o tym myśli później. Najważniejsze by dziecko było zdrowe:) Ja byłam 5 listopada u pani ginekolog, która mi powiedziała że ciąża jest za mała z wyliczeń z cyklu. Swoją drogą miałam miesiączkę ostatnią 5 września, z mężem zaczęliśmy się starać od 3 października mniej więcej przed moją kolejną miesiączką wiec chyba to normalne że to nie będzie 10 tydzień tylko 6. Czy mieliście podobnie?

Odnośnik do komentarza

Daian
Monia ja tez sporo przytyłam w 1 ciąży, jeśli Cię uraziłam to przepraszam. Teraz się śmiejemy z mężem ze możemy robić eksperyment ile przytyję, bo nie robię nic innego jak tylko leżę i jem. I jem. I znowu jem. No ale cóż, najważniejsze jest Maleństwo, jak się przyklei porządnie i lekarz pozwoli to zacznę się ruszać.

Wszystko ok tylko mądrze tyj :D hehe

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgs88tv4jq.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...