Skocz do zawartości
Forum

Lipcowe mamusie 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Mamusie ;) juz po prenatalnych. Wszystko jest ok. Przeziernosc 1,75 chyba. Mówił ze to ok. No i ogólnie zastalismy Maluszka jak spał. Lekarz go troszkę poturbowal, wiec strzelił foszka i odwrócił się do nas pleckami; D wiec niestety nie dowiedzieliśmy się czy to córka czy syn. Mój W. Siedział wpatrzony w monitor jak w obrazek. Do teraz siedzi i ciągle przeżywa, że już nosek widział i kręgosłup i rączki i nóżki ;) coś pięknego ♡

Odnośnik do komentarza

Avvanturnica
Cześć Mamusie ;) juz po prenatalnych. Wszystko jest ok. Przeziernosc 1,75 chyba. Mówił ze to ok. No i ogólnie zastalismy Maluszka jak spał. Lekarz go troszkę poturbowal, wiec strzelił foszka i odwrócił się do nas pleckami; D wiec niestety nie dowiedzieliśmy się czy to córka czy syn. Mój W. Siedział wpatrzony w monitor jak w obrazek. Do teraz siedzi i ciągle przeżywa, że już nosek widział i kręgosłup i rączki i nóżki ;) coś pięknego ♡

Gratuluję:)
U nas wczoraj tak samo,głównie plecy było widać ;)dopiero trochę Dr go rozruszał :) a płyta DVD w ciągłym uzyciu:)

http://www.suwaczki.com/tickers/m3sxgzu324qf8mbl.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczynki :) jestem w 15 tyg plus 4 dni. Poród mam na 1 lipca. Jak pamiętam z wcześniejszych dwóch ciąż jedno urodzilam w terminie a drugie dwa tygodnie po więc lipiec myślę że na na prawie 100 % czuje lekkie ruchy maleństwa, tak mi się wydaje w sumie bo w tej ciazy łożysko mam na przedniej ścianie i podobno te ruchy są słabsze. Nie mam porównania :) też byłam na badaniu prenatalnym i też lekarz mówi że wszystko wporzadku. Niestety płci też nie znam ale z dużym prawdopodobieństwem dowiem się za 3 tygodnie jak będę zaczynała 19. Trzymam się nieźle najlepiej się czuje ze wszystkich ciąz :) mam nadzieję że poród będzie lekki pierwszy 7 od skurczow drugi 4 godziny a trzeci może w godzinę? Drugi znosiłam dużo lepiej niż pierwszy. Lepsze przygotowanie psychiczne bóle też jakby mogłam znieść ogólnie bolało ale aż tak się nie bałam. Teraz ważę tyle co przed ciaza na początku schudłam 4 kg przez mdłości ale trwały tylko do 9 tyg. Mieszcze się w swoje stare dżinsy bez problemu. A wy jak macie? apetyt też raczej umiarkowany. W tamtych jadłam jak postrzelona dzień noc i tak w kółko. Teraz jest inaczej zupełnie :)

Odnośnik do komentarza

Lisica 87, ale przecież Ty jestes w 12 tygodniu. No wg mnie skoro to 11t 1d to 11 TYGODNI SKONCZONYCH i pierwszy dzien z 12 tygodnia jest, czyli leci norlanie 12 tydzien ;) No tak analogicznie początek ciąży: od 0 do 7 dnia jest PIERWSZY tydzien ciąży. Pózniej jest np. 1 t 3 dni no to pierwszy tydzien skonczony i leci 3 dzień drugiego tygodnia ;)

Ale zresztą co tam takie małe rozbieżnośći, ważne że Dzidźka zdrowa i rośnie sobie! :) Mój Człowieczek w 11t 6d (czyli juz w 12 tygodniu) miał 4,5 cm i też dobrze ;) przezierność 1,2 i też si ;) w 14t 5d 8,5 cm :) w tym czasie wzrost dzidźki może ulec sporej rozbieżnosci nawet na przestrzeni 3 dni więc wg mnie nie ma co się martwić :) Ciesz się swoim rosnącym Bejbi!

A mam pytanie do Was Kochanie,śpicie na brzuchu? Niektóre dziewczyny nie mogą bo je boli, bo czują jakby na piłeczce leżały..ja nic. Zero. Zawsze spalam na ''brzucho/bocznej'' pozycji ;) i nadal tak śpie bo nic mnie nie uwiera i nie boli. Ale tak mysle czy to nie szkodzi Dzidzi na pewno?

http://www.suwaczki.com/tickers/7u2290bva5ws0d5d.png

Odnośnik do komentarza

lisica87
Ola_87 - ile ma mm twój maluszek?
My wczoraj teoretycznie weszlismy w 11 tydzień(53mm) , ale pan dr powiedział, że chyba zaaktualizujemy termin bo maluszek jest bardzo duży...
Avanturnica, bardzo ci zazdroszczę, że już jesteś po prenatalnych:) Super, że wszystko ok:)
Dziewczyny, czy po 14 tyg. jestescie juz spokojniejsze?

66 mm

http://www.suwaczki.com/tickers/m3sxgzu324qf8mbl.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :) jak miło się Was czyta. Ja chociaż też już w 12tyg jestem to ciągle strach jest jak nie wiem, szczególnie przy wizytach w toalecie. Nie przywykłam jeszcze do tego, że po krwiaku nic mi nie leci, wszystko jest ok i się dalej schizuję.
Ale ja nie o tym przecież.
Mam pytanie i bardzo proszę o jakiekolwiek podpowiedzi. Dopadło mnie zapalenie pęcherza i pojęcia nie mam co z tym zrobić, co mogę wziąć, czego absolutnie nie. Jak na złość, następna wizyta dopiero 26go, do rodzinnego najwcześniej w poniedziałek a ja do poniedziałku to chyba zwariuje. Pomóżcie jeśli ktoś miał z tym problem... miłego dnia. :)

http://www.suwaczki.com/tickers/3jgxvfxmr3wo1b82.png

Odnośnik do komentarza

Hej mamuśki. Trzeba się trochę komuś wygadać,a kto inny mnie zrozumie jak nie Wy :-) Ahh te hormony... dzisiaj leże od samego rana wstałam tylko tyle co na śniadanie(chociaż wcale nie był to dobry pomysł),na noc został u mnie mój narzeczony,rano miał kilka spraw do załatwienie więc przed 8 już go nie było. No więc wstałam na to śniadanie a mój kochany ojczulek wyjażdża mi z tekstem: no tak bardzo ładnie tak spać razem bez ślubu,małżeństwem jeszcze nie jesteście itp. Nie wiedziałam czy śmiać się czy płakać. No hello prędzej też spaliśmy razem wkońcu jakimś sposobem zaszłam w ciąże :-) wiem że tata jest już starszy i wszystko widzi inaczej,ale złapałam mega doła bo lepiej się czuję w domu przyszłych teściów niż swoim własnym,rodzinnym :-( już nawet moja mama się nie dziwi że więcej czasu spędzam u narzyczonego,a to jest przykre...

Odnośnik do komentarza

Nie tylko Ty tak masz ;) U mnie akurat moi rodzice są ok ale przyszli teściowie a zwłaszcza teściowa to masakra jakaś :/Są ultra religijni a trafił im się taki antychryst jak ja.Jesteśmy ze sobą już kilka lat ale jak to powiedział ten babsztyl:ja nie będę należeć do ich rodziny bo nie mamy ślubu itp ( dla nich cywilny się nie liczy a kościelnego brać nie zamierzam ).Są z innego miasta i jak tam czasem byliśmy i chcieliśmy przenocować żeby już odpuścić nocne powroty do domu,to się zaczynało że: jak to ? tak bez ślubu pod ich dachem?W Święta też się dowiedzieli że będą dziadkami to pierwsze hasło jakie było to że trzeba chrzciny zorganizować,ehhhhhhhh.A ja co bym nie zrobiła to zawsze jestem be :) więc nie przejmuj się i głowa do góry :D

http://www.suwaczki.com/tickers/m3sxgzu324qf8mbl.png

Odnośnik do komentarza

gemma
Lisica 87, ale przecież Ty jestes w 12 tygodniu. No wg mnie skoro to 11t 1d to 11 TYGODNI SKONCZONYCH i pierwszy dzien z 12 tygodnia jest, czyli leci norlanie 12 tydzien ;) No tak analogicznie początek ciąży: od 0 do 7 dnia jest PIERWSZY tydzien ciąży. Pózniej jest np. 1 t 3 dni no to pierwszy tydzien skonczony i leci 3 dzień drugiego tygodnia ;)

Ale zresztą co tam takie małe rozbieżnośći, ważne że Dzidźka zdrowa i rośnie sobie! :) Mój Człowieczek w 11t 6d (czyli juz w 12 tygodniu) miał 4,5 cm i też dobrze ;) przezierność 1,2 i też si ;) w 14t 5d 8,5 cm :) w tym czasie wzrost dzidźki może ulec sporej rozbieżnosci nawet na przestrzeni 3 dni więc wg mnie nie ma co się martwić :) Ciesz się swoim rosnącym Bejbi!

A mam pytanie do Was Kochanie,śpicie na brzuchu? Niektóre dziewczyny nie mogą bo je boli, bo czują jakby na piłeczce leżały..ja nic. Zero. Zawsze spalam na ''brzucho/bocznej'' pozycji ;) i nadal tak śpie bo nic mnie nie uwiera i nie boli. Ale tak mysle czy to nie szkodzi Dzidzi na pewno?


Kochana co do spania na brzuszku nie mam pojecia ja chyba bym się bała...ale czy wolno czy nie nie wiem..a co do tygodni to mi dr powiedziała ze liczy sie tylko te które się skończyły czyli jak jesteś. W 11t5d to jeszcze jest 11 tydz ja dzis np mam równo 15 tydz i jutro nadal bedzie 15 choćbwdzie 15 i 1 ale aż do soboty kiedy tydzien sie skonczy bedzie 16..:)

Odnośnik do komentarza

~Menia29
Ola_87 dzięki :-) no cóż tak to bywa z ludzmi starej daty,no tak bo co teraz sąsiedzi powiedzą hehe. Dobrze że mam wsparcie w moim narzeczonym bo tak to bym chyba zbzikowała :-D
http://www.suwaczki.com/tickers/oeuadqk3gox0x834.png

Właśnie co ludzie powiedzą jako argument na wszystko :D
Tak to jest że starej daty (akurat teściową mam "młodą"),ale jak jeszcze są z małego miasteczka to już poprostu kumulacja hahahaha Trzymajcie się razem i nie dawaj się :)

http://www.suwaczki.com/tickers/m3sxgzu324qf8mbl.png

Odnośnik do komentarza

Avvanturnica u mnie na usg z pomiarow tez pokazuje 10 lipca zamiast 8 ale moj gin nic nie wspomnial na ten temat.
Dziewczyny czy to mozliwe zebym wyczula ruchy malenstwa ?
Dzisiaj juz 3 raz w nocy czuje takie nabrzmiale podbrzusze i bardzo twardy i duzy brzuch. Myslalam ze to po prostu wzdecie. Polozylam na nim dlon i poczulam jak cos pod nia sie przesunelo. Myslicie ze to juz malenstwo dokazuje?

http://www.suwaczki.com/tickers/fcx49n73xit6nd3d.png

Odnośnik do komentarza

Avanturnica, super!! fajnie ze wszystko ok i super zdjęcia :)

Katina94, ja naprawde nie mam pojęcia czy juz możesz odczuwać ruchy. To Twoja pierwsza ciąża?
Ja tak ja pisałam, brzuch z rana mały, dopiero pozniej jak juz sie troche pochodzi,zje to jest większy no i tydzien temu Dzidzia miała 8,5cm a jakoś nie moge uwierzyc ze poczuje ruchy za jakies 3 tygodnie...to dla mnie jakas niewyobrażalna sytuacja. Któraś z Was tez ma takie wrażenie?

http://www.suwaczki.com/tickers/7u2290bva5ws0d5d.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...