Noworodki i niemowlaki

Lipcowe mamusie 2016

Odpowiedzi znajdują się poniżej

babie_lato

babie_lato

Mówi się że ciąża to czas błogosławiony.. taaaa błogosławione to jest póki co tylko moje łóżko. KariKari masz prawo płakać w kącie, każda z nas ma prawo, w każdej z nas dzieje się teraz mały cud i może ciąża to nie choroba ale nie lada wysiłek, a w Twoim przypadku dodatkowo musisz wkładać wiele energii w swoją córeczkę.

Mnie czasami też najbliżsi tak dołują i miałabym ochotę im powiedzieć "Spadajcie ode mnie jestem w ciąży potrzebuje spokoju" i być przez 5 min pępkiem świata a raczej brzuszkiem świata. Tak chcę być brzuszkiem świata!! dla moich bliskich, gdy stoję w długiej kolejce, gdy do mojej pracy przychodzą śmierdzący ludzie lub gdy zabraknie w domu lodów. :)

49234 babie-lato Kobieta, 29 lat, Wrocław
gemma

gemma

No i babie lato masz racje! Trzeba byc teraz pępkiem świata :) ja tak sie czuję ;P i tak mnie najblizsi traktują.Mimo iz (odpukać tfu tfu) przechodze jak narazie ciąze świetnie a nawet wiecej powiem, nigdy nie czułam się lepiej(samopoczucie,nastrój)Pewnie to tez ma związek z dość niezdrowym trybem zycia jaki prowadzilam przez zajsciem w ciaze gdzie nie bylo powodow by czuc sie dobrze.Mój organizm teraz wręcz odpoczywa, wyniki badan najlepsze od hooho i troche...
A dziewczyny ktore męczycie się w ciąży no naprawde czasem warto sie wyryczec wykrzyczec co lezy na glowie i serduchu.Mamy do tego PRAWO!:) i nie dać się hormonom ;)

Wiecie...az mi sie nie chce wierzyc ze moze juz za 3 tygodnie bede w stanie poczuc pierwsze ruchy Malucha...brzusio rano maly jak nie wiem a dzidzia juz zbliza sie do 10cm az trudno mi w to wszystko uwierzyc.I co, zadnych dolegliwosci ciązowych i nagle poczuc mam Bejbi :D? Wieloródki wypowiedzcie się jak to z tym jest prosze:) bo jak to sie mowi "nie ogarniam';)

--

http://www.suwaczki.com/tickers/7u2290bva5ws0d5d.png

49229 gemma Kobieta, 29 lat, Bydgoszcz
pinkypie

pinkypie

Hej Dziewczyny, dawno mnie nie było...
Teraz kobiety w ciąży powinny być jak celebrytki wyglądać rewelacyjnie o każdej porze dnia i nocy i na nic nie narzekać, no cóż szkoda że rzeczywistość nie jest taka piękna... :(

Ja też wciąż zmęczona, budzę się rano i już nie mam siły, w dodatku od kilku dni męczą mnie wzdęcia i gazy :(
Już nie wiem co mam robić cokolwiek nie zjem od razu problem...
Wczoraj kupiłam espumisan niewiele mi pomaga... może miałyście podobny problem...
A do tego te zaparcia.... nic tylko siąść i płakać... :(

--

http://www.suwaczki.com/tickers/hchypc0zhsdldzne.png

45279 pinkypie Kobieta, 33 lata, Grójec/Warszawa
~asia2

~asia2

KariKari
Witam dziewczynki. Super czytac ze wasze wizyty i badania sa ok a samopoczucie dopisuje ovy tak dalej bo to niesamowita radosc. Ja w poniedzialek mam wizyteirocje sie jej boje mimo ze to nie usg prenatalne bo to juz mialam. Otoz ja walcze z fatalnym samopoczuciem jestem bezsilna i zdolowana przez to. Nie umiem cieszyc sie ciaza mimo ze chce Maluszka i bardzo go/ja kocham. Dokuczaja mi zawroty glowy, bole glowy, brak sil, problem z jedzeniem czegokolwiek i wczoraj jeszcze na koniec dnia bol zoladka. Jestem juz tak zmeczona i slaba ze nie mam sily zajmowac sie moja roczna coreczka ktora wymaga duzo uwagi teraz plus jej zabkowanie wiec wszystko naraz. Mam chwile ze bym chciala sie zamknac w jakims kacie i sobie poplakac z tego wszystkiego.
Czasami pobolewa mnie podbrzusze i tu mam schiza ze szyjka sie skraca. To taka trauma i strach po poprzedniej ciazy.
Marze by ktoregos dnia poczuc sie lepiej miec sile i juz zapomniec o tych dolegliwosciach. No musialam sie wyzalic.

Kochana jajbym czytala o sobie ostatnio twz zamiast lepiej to czuje sie gorzej zmęczona senna bez sil na cokolwiek Glowa pęka strasznie a córa przechodzi bunt dwulatka i nadmiar złego ostatnie ząbki chyba idą jest tak marudna i dla ze razem chyba siądziemy i będziemy plakac ...goraczka od czasu do czasu jalapie i spać w nocy nie może wiec i ja..a męża nie ma i jestem z tym sama...:'(

pyśkaa

pyśkaa

KariKari bardzo dobrze cię rozumiem,, bo czuję się podobnie. Jestem zmęczona,wykończona wymiotami i mdłościami. Córeczka ma 14 miesięcy a ja nie mam siły się nią opiekować. Jest minprzykro kiedy podbiega do mnie i chce się bawić,a ja leżę i nie mam siły na nic. Ja nie uważam ciąży za piękny czas. Owszem planowałam i kocham rosnące we mnie maleństwo,ale sama ciąża to dla mnie coś strasznego. Od jednych dolegliwości do drugich,w lustro nie patrzę bo brzydnę z dnia na dzień i najchętniej bym się ukryła na bezludnej wyspie. Bardzo zazdroszczę tym kobietom, które przechodzą ciążę bezobjawowo i mogą powiedzieć,że to piękny czas, ponieważ też bym chciała tak się czuć.

39003 pyskaa Kobieta, 27 lat, .
pyśkaa

pyśkaa

Do tego miałam dziś pierwszą wizytę w szpitalu i pierwszy raz miałam zobaczyć dokładnie swoje maleństwo. Raz już miałam usg ale takir kontrolne podczas krwawienia. Dziś miało być takie dokładne. Jednak to jakie podejście w Irlandii mają do ciąży i pacjentki mnie dobiło. USG trwało może minutę, lekarz powiedział, tu jest głowa, tu nogi i ręce a tu serduszko. Następna wizyta dopiero w 30 tygodniu ciąży,co mnie zszokowało. Zdjęcie dostałam tylko jedno,na którym widać hmm w sumie to nic nie widać,tylko ciemną kulkę. Nawet nie poznam płci dziecka,a w 30 tygodniu będzie juz tak duże,że pewnie się obróci i nic się nie dowiem

pyśkaa

pyśkaa

A to co sprawiło mi największą przykrość,to słowa położnej która stwierdziła,że jestem gruba i na pewno będę mieć cukrzycę ciążową. Owszem wiem,że mam nadwagę i to niemałą ale to przez problemy zdrowotne a nie obrzarstwo. Nie wiem jak można tak obrazić kobietę w ciąży. Poczułam się upokorzona.

~milllka

~milllka

Hej Pyskaa, glowa do gory. Widocznie trafilas na osoby ktore sa juz zmeczone i sfrustrowane swoja pracą. A co do cukrzycy to wcale nie powiedziane, ze bedziesz ja miala, moja siostra jest chuda jak piszczel i tez miala, wiec nie ma reguły. Madra i zbilansowana dieta dotyczy kazdej z nas, ale to nie znaczy, ze nie mozemy czasem zgrzeszyc. Ja dzis bylam na usg i na szczescie wszystko oki, tylko dzidziuś z pomiarów wyglada na tydzień starszy niz jest, ale Pani Doktor powiedziala ze do 9 dni moze tak sie zdarzyc...wiec moze bedzie szybciej poród.

KariKari

KariKari

Pyska i Asia wiem o czym mowicie z tymi zabawami z dzieckiem. Do mnie moja przyraczkuje rece wyciaga i blagalne spojrzenie by przytulic. Wtedy sie rozklejam i zawsze musze ja przytulic. Staram sie jej nie nosic. Organizuje zabawy na podlodze ze ja sie klade leze i a to klocki a to ksiazeczki a to inne zabawki by w miejscu siedziala i czyms sie zajela. Zabkowanie i nocne wstawanie co godzine wykancza. I przestalam przejmowac sie ze sie wygladam ze zmeczona. Ciaza owszem to nie choroba ale kazda jest inna. W poprzedniej pracowalam do konca 7 miesiaca i czulam sie super. A teraz nie bylabym w stanie nawet godziny wytrzymac. W poprzedniej ciazy czulam sie ekstra jakbym chodzila po chmurach do konca aktywna a teraz nie jestem w stanie nawet obiadu zrobic, prania czy wejsc po schodach bo to dla mnie ogromny wysilek.

Dlatego ktos kto przeszedl ciaze bezobjawowo albo w niej nie byl nigdy nie zrozumie i z takimi wogole szkoda dyskutowac. Trzeba wierzyc ze nam sie polepszy i nadejdzie czas gdzie powiemy ze jest cudownie ;)

37454 karikari Kobieta, 34 lata, W
Ola_87

Ola_87

Uffff już po USG ! Dzidzia zdrowa i jak to powiedział doktorek :coś tam mu między nogami dynda Większość badania się robak plecami ustawił ale pomachało nogą ręką,serducho jak dzwoń.Ojciec łzy w oczach a syn w szoku bo tajemnica brzucha mamy się rozwiązała :P

--

http://www.suwaczki.com/tickers/m3sxgzu324qf8mbl.png

49397 ola-87 Kobieta, 32 lata, Łódź