Noworodki i niemowlaki

Lipcowe mamusie 2016

Odpowiedzi znajdują się poniżej

lisica87

lisica87

Dziewczyny, (te z poczatku lipca) kiedy wasze brzuszki takie piekne ksztalty nabraly? Ja mam koniec lipca i dopiero 9t i 4 d..,

--

http://www.suwaczki.com/tickers/2nn3vfxmksz4yspn.png

44447 lisica87 Kobieta, 32 lata, Szczecin
edi78fly

edi78fly

lisica u mnie tydzień temu brzuszek mocno się powiększył (w 12tyg).Ale to pewnie kwestia bardzo indywidualna,jedna znajoma powiedziała mi,że wyglądam jak w 5 mcu lub ciąży bliźniaczej; -)

--

https://www.suwaczki.com/tickers/3i49trd8oydqv616.png

49665 edi78fly Kobieta, 41 lat, Chrzanów
patrycjan1109

patrycjan1109

Lisica mnie dopiero tak przed świętami wypchalo brzuszek :)

A ma któraś z mam macice z tylozgieciem?

--

http://www.suwaczki.com/tickers/w4sqdqk35y9r8bct.png

48637 patrycjan1109 Kobieta, 26 lat, wieś
Avvanturnica

Avvanturnica

Lisica mi też dopiero jakoś teraz dopiero wybił ;) spokojnie. Jeszcze masz czas;*;) jeszcze będziesz narzekać ma duży brzuszek ;)

Fasolka123 no to znów mamy to samo. Z włosami. Wiesz co, ja kupiłam ostatnio szampon i odżywkę gliss kur milion gloss. Takie niebieskie. To jest nowość właśnie do włosów z trudnym rozczesywaniem. Wcześniej szczotka zatrzymywał się na włosach i albo wyrwałam pęk włosów, albo chodziłam w koku i nawet nie próbowałam rozczesac. Po tym szampon ie i odzywce nie mam już w ogóle takiego problemu ;) i nie przetluszczaja się zbyt szybko co też jest plusem. Cały zestaw około 20 zl. Sprobuj;)

48557 avvanturnica Kobieta, 27 lat, Leszno
Anielkaa

Anielkaa

Lisica u mnie na chwilę obecną w ogóle nie widać brzucha, to moja pierwsza ciąża i zapewne pojawi się później.
Patrycjan ja mam tyłozgięcie

49438 anielkaa Kobieta, 103 lata, W-aw
KariKari

KariKari

Wypadanie wlosow. U mnie na chwile obecna jest stop nic nie wypada no moze pojedyncze. Przetluszczaja sie tez troszke mniej. Moj fryzjerek sprzedal mi zestaw po.ktorym bede miec ekstra wlosy ale jakos go jeszcze nie uzylam.
Za to slora wola o pomste do nieba. Ja chyba drugi raz dojrzewam. Co zagoi mi sie jakis syf to nastepny. Wiec nie moge patrzec na swoja skore a wyskakuja na twarzy i dekolcie mi wyskoczyl jakis.

A ja dzis znow walcze z niskim cisnieniem az skolowana jestem. Wypilam lekka kawe i czekam na poprawe. I tak co kilk dni. Na wizycie musze o rym powiedziec mojej pani doktor. Ale zapewne rozwiazanie jedno. Kawa lub lampka czerwonego wina.

W ciuchy sie nie mieszcze wiec te co sie nadaja musze czesto prac bo brzusio mam juz jak na jakis 5 miesiac. Zrobie tez fotke i wam wrzuce.
Ostatnio zaczelam czuc dziwne zjawiska. Na pewno nie byla to perystaltyka jelit. Otoz w podbrzuszu czulam takie bulgotanie przelewanie sie wiec zapewne moje Malenstwo niezle sie tam bawilo skoro tak wody chlupały. Podobno w 2 ciazy szybciej sie czuje a jeszcze u mnie nie minal jeszcze rok od poprzednego porodu to tym bardziej. A kolejny aegument to ze moje dziecko jest bardzo zwiercone i energiczne. Fajne uczucie pojawiajace sie co kilka dni.

37454 karikari Kobieta, 34 lata, W
Jessie

Jessie

Cześć Dziewczyny! Matko na święta wyjechałam a tu tyle wpisów, że długo zajęło mi nadrobienie.

U mnie w końcu rodzinka cała wie. Piskom, krzykom i szlochom nie było końca. To chyba ze względu na wiek mój i męża i na to, że stracili już co niektórzy nadzieję.

Strasznie mnie wkurzył ten wątek z paleniem, to jest sprawa bardzo indywidualna! Sama paliłam paczkę dziennie zanim się dowiedziałam o ciąży i z 20 papierosów dziennie rzucenie zajęło mi trzy dni. Wydawało mi się, że jak zajdę w ciążę to mnie samo odrzuci, ale w moim przypadku guzik prawda. Łatwo nie było, do dzisiaj mam napady częściej nerwów niż płaczu i wiem, że to nie tylko hormony. Co mi pomogło? Artykuły o tym co się dzieje z dzieckiem, naczytałam się i poprzestawialam wszystko w głowie.

Cieszą mnie kolejne pozytywne wyniki badań prenatalnych i ułożyło mi ogromnie, że niespodziewane wizyty w szpitalach po plamieniach skończyły sie dobrze :).

Co do skóry i wyprysków ropnych i nie tylko to polecam smarowanie olejem kokosowym. Na noc jest to trochę uciążliwe, trzeba uważać żeby nie wysmarować pościeli, ale olej wysusza i łagodzi wypryski, a nie skórę wokół nich. Polecam wypróbować. Mi pomogło na ropne gejzery wzdłuż szczęki.

--

http://www.suwaczek.pl/cache/1496973dde.png

49700 jessie Kobieta, 38 lat, warszawa
gemma

gemma

Dzięki Jessie, to trzeba wypróbować ten olej kokosowy. Ja teraz stosuje Benzacne punktowo na noc i jakos W MIARE tez wysusza.

Chwile temu pisałyście o suplementach jakie bierzecie. Mi gin polecił Folik Mama. Najpierw brałam Folik Mama 1 a teraz Folik Mama 2/3

Co do kłucia, pulsowania w pochwie, serio żadna z Was tego nie odczuwała? Wczoraj trochę poczytałam o tym i z tego co widze to nie ma powodu do niepokoju bo to po prostu rozrastanie się macicy itd. Jednak moze czasem świadczyc o skracaniu się szyjki lub infekcji. Mam nadzieje, że te 2 ostatnie mnie nie dotyczą, ale na wszelki wypadek powiem lekarzowi o tym w poniedziałek.

Co do tego bulgotania w dole brzuszka, czułam to juz 2 razy. Niczym bulgocąca bąblująca woda, dziwne uczucie ;) Nie wiem co to, ale raczej świadczy, że bobo sobie tam działa ;)

Miłego dnia dziewczyny!

--

http://www.suwaczki.com/tickers/7u2290bva5ws0d5d.png

49229 gemma Kobieta, 29 lat, Bydgoszcz
ola.lola

ola.lola

Jessie Gdzie najlepiej szukać oleju kokosowego? :)

Oj tak, bulgotanie w moim przypadku jest dość intensywne, szczególnie z rana i wieczorem :) odzywa się Bąbelek :)
Pisałyście o zaparciach ostatnio, ja przy swojej niedoczynności spróbowałam chyba wszystkiego przed ciążą, ale najlepiej działało i nadal działa szklanka ciepłego mleka na noc lub rano na czczo :) ja jem z płatkami na śniadanie i działa błyskawicznie :)

49050 ola-lola Kobieta, 26 lat, xxx
~Menia29

~Menia29

Witam Kobitki :-)
Oj ale długo mnie tu nie było,chociaż staram się czytać Wasze wpisy na bierząco. U mnie i dzidzi wszystko wporządku,jutro wchodzimy w 12 tydzień,tylko dziewczyny możecie mi doradzić co pomaga na ból głowy,co kilka dni pojawia się u mnie i to prawie migrenowy,przeszkadzają mi hałasy,świato,prawie wszystko mnie wtedy wkurza :-(
I jeszcze jedno pytanie jak to jest z tymi prenatalnymi,tydzień temu byłam u gin,teraz wizytę mam 22.01 ale lekarz nic mi o tych badaniach nie wspomniała,a ja widząc swoje skaczące maleństwo całkiem zapomniałam spytać...