Skocz do zawartości
Forum

Częste pobudki nocne u 9-miesięczniaka


Gość Bebe

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Martynaaaaa

Brak pomysłu na moje dziecko ...
Moja cora ma miesięcy 7 w ciągu dnia ma 3 drzemki około godz za to w nocy jeden wielki dramat !! Budzi się na okrągło, potrafi nawet co godz :/ mleka je bardzo mało 120 ml 2 x w nocy nie chce więcej wypluwa butelkę albo i nawet buzi nie otworzy gdzie jest w pół śnie, za to domaga się wiecznie smoczka lub herbatki która spija w ogromnych ilościach :ooo ma czas zabkowania dwa już jej wyszły. Nie wiem czemu ona tak śpi :/ wydaje mi się, że to nie jest normalne. Nie budzi się z płaczem bardziej marudzi domagając się herbatki trochę pije i wypluwa zasypiajac I za godz zas to samo, może mam za suche powietrze w domu ? Nawilżacz chodzi cała noc. Już mi brak pomysłów jak wydłużyć sen swojego dziecka. HELP

Odnośnik do komentarza

Może powietrze a może nie.
Ja mam syna 7 miesięcznego , wstaje o 6:30-7:00, codziennie po około 3 godz drzemka która trwa 30 min , kolejna drzemka Ok 14,15 tez 30min później już spanie tak Ok 19,20 i śpi Ok 2 godz wypije Ok 180ml mleka (Ok 22,23) i śpi do rana do 6:30-7 rano.
Pokój w dzień wietrze non stop temperaturę w pokoju małego mamy Ok 19,20 stopni nie więcej. A nawet czasem 18 stopni.
Brzuszek najedzony , pieluszka sucha , na ząbki podaje czasami nurofen jak boli , świeża piżamka , materac tez musi być dobry żeby wygodnie było , na noc ubieram tylko body i cienkie rajstopki , ma kocyk jest do pół przykryty dobrze mu się śpi. Nie za ciepło nie za zimno. Powietrze w pokoju tez Ok.
No i wiadomo jak dziecko jest aktywne w dzień jest wieczorem zmęczone wiec zasypia i śpi bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Gość Anuleczkamama

Przy ząbkowaniu często dzieci się budzą, więc warto uzbroić się w cierpliwość:)mój mały często budził się w tym wieku, ale karmiłam go jeszcze piersią, i cóż, był głodny... dopiero jak zaczęłam łączyć mleko w proszku z karmieniem naturalnym (+specyfiki na laktację, np. Prolaktan), to mały zaczynał wreszcie przesypiać prawie całe noce.

Odnośnik do komentarza
Gość Synek 3 tygodniowy

Witam, dawno tu nikt nie pisał.. Dziubala mam nadzieję że poskromisz mnie dobra rada.. Niemowlę 3 tygodniowe.. Pierwsze półtorej tygodnia piękne kąpanie godz 18 o 19:30 nakarmione i śpi.. Potem pobudki na karmienie i po karmieniu i odbiciu odstawienie do łóżeczka i od razu spało.. A od 1.5 tygodnia przezywamy koszmar..  Rytulal dnia zachowany po karmieniu i odbiciu mały jest niespokojny nie może spać i płacze po odstawieniu do łóżeczka.. Gdy go uśpimy na rękach to śpi max godzinę po czym wybudza się oddycha niespokojnie i zaczyna się znów płacz.. Godzina bujania i pół godziny jego snu w łóżeczku i znów płacz... I tak jest po kąpieli do godziny 3 nieraz 4 a nawet zdarzyło się do 5 rano! W dzień troszkę lepiej to wygląda ze snem chociaż ostatnio i w dzień się budzi często... Pomocy! Już powoli nie dajemy rady a to dopiero poczatki... Błagamy o poradę co robić! 

Odnośnik do komentarza

Witam nie wiem czy ktoś tu jeszcze jest ale proszę o poradę. Syn urodził się 19.08 2020 juz od urodzenia nie spał prawie nic w dzień w nocy pobudki co godzinę. Po 2 miesiącach zaczęły się maratony z wrzaskiem i wyginaniem ciała. Potrafiłam nosić go 18 h płacząc razem z nim. Podejrzewano padaczkę zaburzenia snu 8 wizyt w szpitalu jedno eeg zaburzone rezonans prawie czysty oprócz torbiela na szyszynce (powiedziano mi że to niegroźne). Syn ruchowo rozwija się dobrze. Ale mowi tylko mama nie sylabuje mam w rodzinie autystke wykazuje podobne cechy jest nadpobudliwy...zapisałam nas na wizytę w poradni psychologiczno pedagogicznej. Wstaje o godz 8 jeżeli zrobię mu drzemkę w południe do 45 max to później fruwa do 24. A później są pobudki co godzina mniej więcej siada ryczy noszenie nie pomaga zapalanie światła nie pomaga jedynie cyc...uspokaja i jest w stanie go uspic na następne 50 min. Co to może być zostałam z dzieckiem sama I juz psychicznie nie daje rady...jakieś rady podpowiedzi grupy wsparcia cokolwiek 

Odnośnik do komentarza

Mira, a byłaś ostatnio z synkiem u neurologa? Macie regularny rytm dnia? Co mały zjada i pije? W jakich godzinach śpi? Dzieci, zwłaszcza małe, lubią rutynę, gdy wiedzą co po sobie następuje, dzięki temu czują się bezpieczniejsze. Ważne są też stałe pory posiłków, zdrowe i odpowiednie porcje. Ciężkie dania, czy brak owoców/warzyw, to brak witam i mikroelementów potrzebnych do rozwoju. Słodycze niewskazane, bo cukier pobudza. Sen też jest ważny. Gdy jest go za mało, to organizm dziecka paradoksalnie może być pobudzony ze zmęczenia.
Dobrze, że mały jest zapisany do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Może tam coś odkryją i dadzą ci wskazówki co dalej robić.
Ty sama też musisz odpocząć, bo twoje zdenerwowanie i zmęczenie dziecko wyczuwa. Szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko. Łatwo się mówi, ale musisz o siebie zadbać, żebyś miała siły dbać o dziecko.

Odnośnik do komentarza

Moja córeczka przesypia około 10-12 godzin. Jestem bardzo zadowolona z tego wyniku, ponieważ wcześniej miałam niemały problem z jej snem. Bywało tak, że budziła się kilka razy w nocy. W skrajnych przypadkach bywało, że po przebudzeniu, nie chciała już iść spać i niestety nic nie pomagało, nawet dźwięk suszarki, do której uwielbia zasypiać. Po jakimś czasie odkryłam, że przeszkadza jej pościel. Prawdopodobnie była wykonana z materiału, którego nie tolerowała. Kupiłam komplet pościeli w sklepie Mulinek, ponieważ tam mają produkty z dobrej jakości materiałów. Dzięki zmianie pościeli, zauważyłam wyraźną różnicę w długości snu. Nie wiem, czy to przypadek, ale w wydaje mi się, że ta mała zmiana spowodowała o wiele lepszy sen u mojej córki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...