Skocz do zawartości
Forum

Częste pobudki nocne u 9-miesięczniaka


Gość Bebe

Rekomendowane odpowiedzi

Moja obecnie 9-miesięczna córa do 7-mego miesiąca spała w nocy całkiem nieźle: zasypiała pomiędzy 19 a 20, 5-6 godzin snu i jedzonko w okolicy 1-2, a potem 4-5 i to już zwykle był koniec nocy (no, czasem pociągnęła do 6-tej). Ale jak skonczyła 7. miesiąc budzi się w nocy co 1,5-2,5 godziny! Straaasznie głodna :) najpierw myśleliśmy "upały, chce jej się pić" (córa jest piersiowa, żadne smoczki, butelki nie wchodzą w grę, za dnia pije wodę ze szklanki lub butelki takiej normalnej, PET). Ale upały minąć, znowu nadejść, znowu minąć, a u nas bez zmian. Potem myśleliśmy, że to z powodu mojej menstruacji, ale i ona minęła, a u dziecka bez zmian. Podaję jej wieczorem kaszkę na moim mleku, robię taką gęstą, do łyżeczki - czasem zje 50 ml, czasem 30, czasem wcale - bez znaczenia, budzi się równie często. Bez znaczenia jest też ile pośpi w ciągu dnia - nawet przy małej ilość przespanych godzin za dnia, w nocy nie ma ani jednego dłuższego interwału snu.
Niekiedy nocną pobudkę udaje się "załatwić" przytuleniem, ale to są sporadyczne przypadki, na ogół płacze dopóki nie zostanie przystawiona do piersi i naprawdę ciągnie z zapałem, nie że chce sobie tylko pociumkać i się poprzytulać.
W ciągu dnia je i zachowuje się bez zmian. Pomyślałam, że może za mało najada się w dzień i stąd te nocne napady głodu i przystawiałam ją do piersi częściej, proponowałam różne przekąski pokarmów stałych - nic z tego: jak nie jest głodna to piersi nie ssie, a przekąski i owszem, czasem skubnie, ale nic z tego nie wynika.
Już nie mam pomysłu co z tym fantem począć :( możecie coś doradzić?

Odnośnik do komentarza
Gość mój synek

Mój syn ma 15miesiecy od 8,9 budzi sie każdej nocy z płaczem nawet po kilka razy, trzeba go bujać w wózku czasem nawet godzinami a jak przestanie sie bujać to płacze chciała bym wiedziec co moze być przyczyną oczywiscie nie jedzenie ani spadnie za dnia bo to juz tez było przerabiane

Odnośnik do komentarza

Karolina29, na początek oducz bujania w wózku. Dziecko, nie licząc wyjątków (typu podróż) powinno zasypiać w stałym, stabilnym miejscu.
A to, że dzieci budzą się w nocy, to może się ciągnąć do wyjścia ostatniego ząbka.
Jeśli nie ma to związku z ząbkowaniem to trzeba zobaczyć, gdzie tkwi przyczyna. Może mu zimno/gorąco/ciasno. Może jest głodny/spragniony. Może go budzi hałas/światło. Może śpi za dużo/za mało. Może się wybudzać, bo jeśli zasypia w wózku, to jak się obudzi, to dalej chce być bujany. I tak można wymieniać...
Poczytaj tu, może coś znajdziesz dla siebie http://twojadobranocka.pl/opinie/

Odnośnik do komentarza

Mój synek ma skończone 8miesięcy kiedy wyszły mu dwa dolne ząbki po nich trzeci również na dole skończył 5miesięcy nocki przesypial od 21-5 a nawet 6 dostał mleko i spał nawet do 8. Kiedy zaczął 6 miesiąc noce stały się tragiczne budzi się nawet 5 razy kręci się strasznie płacze dam mu pić wody i śpi dalej czasami godz się męczymy . Zdarzy się że śpi od 21-3 ale to bardzo rzadko, dzisiaj obudził się mimo kilku pobudek o 6 na mleko i mimo że był zmęczony bo było widać on nie usnął i tak prawie codziennie budzi się 6.30-7. W dzień śpi niestety we wózku bo kiedy kładę go do łóżeczka to jest straszny płacz wieczorem nie ma problemu ze spaniem w łóżeczku usnie sam. Rano chodzi spać o 10.30-12 i później 15-16.30 lub 17 je normalnie wszystko bez problemu odkąd wyszły zęby to smoczka już nie chce..nie wiem co mu jest i co jest przyczyną jego częstych pobudek w nocy czy to zęby czy coś innego bo w dzień śpi bez problemu..

Odnośnik do komentarza

Agula jeśli synek w dzień śpi w wózku a na noc jest kładziony do łóżeczka to może to być problem związany ze spaniem.
Ja przyzwyczajałam dziecko do spania w łóżeczku poprzez spanie w kołysce. W ciągu dnia starałam się usypiać małą nie w wózku a w kołysce. Kołysałam mówiąc aaaaaa a potem jak już zaczynała wyrastać z kołyski to do spania kładłam w kołysce ale mówiłam tylko aaaaaa i na koniec kładłam do łóżeczka mówiąc aaaaaa.
Obecnie moje dziecko w południe śpi w łóżeczku, zasypia sama. Na wieczór różnie to bywa, nie ukrywam :)

Odnośnik do komentarza

O 19 kapie go o 19.30 mleko z kleikiem wypija 240 ml i po godz 20 domaga się jeszcze 90ml a o 21-21.30 śpi.
On od zawsze spał w wózku w dzień bo kładąc go do łóżeczka wpadał w taką histerię że musiałam go brać do wózka, wieczorem nie ma problemu jak kładę go do łóżeczka trochę się kręci musi wstać kilka razy a potem śpi. Odkąd wyszły mu zęby to wszystko się zaczęło a wcześniej już jakiś miesiąc było dobrze spał od 21-5 a nawet 6 i po mleku spał nadal. Wczoraj usnął o 20.30 obudził się o 2 dostał wody i spał dalej ale co godz była pobudka. O 5 mleko i spal do 7. Może on budzi się głodny nie mam pojęcia już od czego to..

Odnośnik do komentarza

Agula1611, 240ml + 90 ml po pół h, to za dużo dla brzuszka 8 mies. dziecka. Może to mleko z kleikiem jest za mało treściwe? Próbowałaś mu dać zamiast kleiku kaszkę?
A o której godzinie i co zjada jako przedostatni posiłek? Ile maluch waży?
Dziecko może się budzić z głodu, z pragnienia, z powodów kataru, ząbkowania, skoku rozwojowego, itd. Ale 8 miesięczniak nie powinien już jeść w nocy, choć różne są dzieci. Lepiej, żeby dostawał picie w nocy, bo jak się przyzwyczai do jedzenia, to potem może się budzić z przyzwyczajenia.

Odnośnik do komentarza

Dziubala ale on domaga się tego mleka jest strasznie marudny jak dostanie to jest spokojny już. A ta kaszka to jaka ma być zamiast kleiku?
Już dłuższy czas dawała kleik i spal ładnie od stycznia tak i nie domyśliłam się że może to wina kleiku. Jak się obudzi między 16-17 dostaje jakiś deser ze słoika bądź kaszke a na kolację to tak po 18 bo głodny już jest to różnie czasami jakiś chlebek z jakimś serkiem bądź co innego i potem po kapaniu to mleko. W nocy jak się obudzi to albo uśnie po chwili a jak nie to dostanie trochę pić i jest ok. Niestety najgorsze jest to że rano budzi się już 6-6.30 i spać nie chce mimo tych pobudek w nocy teraz od dwóch dni śpi tak do ok 4 później się przebudza i tak między 5-6 daje mleko bo bez tego dużo się kręci i nie da rady usnąć. Dużo się znów ślini ale nie widać żeby jakieś zęby miały wyjść.

Odnośnik do komentarza

Agula1611, ślinienie się może być objawem ząbkowania. Zanim wyjdzie ząbek mijają tygodnie albo i miesiące.
Co do kaszki, to w sklepie jest ich spory wybór, mogą być mleczne, zbożowe, itd. Kup tę, która ci się spodoba, ale stosowną do wieku (jest napisane na opakowaniu dla jakiego jest wieku). Najczęściej jest tak, że jak dziecko nie zje treściwej kolacji, to w nocy budzi się z głodu. Oczywiście to nie reguła, bo pobudki mogą też być z innych powodów. W każdym razie lepiej, żeby ostatnim posiłkiem była kaszka a nie mleko.
A, i tak ułóż menu, by miał 5 posiłków w ciągu dnia, w tym 3 mleczne :)
Waga ok :)

Odnośnik do komentarza

Witam! Mam podobny problem z pobudkami w nocy. Moja córcia ma 21 m-cy, od jakiegoś czasu budzi się w nocy i płacze ot tak. Wcześniej potrafiła krzyczeć przez ok pół godziny bez możliwości uzyskania odp na zadawane pytania np czy chce pić, jeść, czy coś ją boli. Sporadycznie zdarzały się noce, które udawało się przespać w całości, niestety od jakiegoś czasu ok 3 tyg budzi się w środku nocy o różnych porach. Niekiedy jest to 24, a innym razem 3, zdarza się pobudka co godzinę i już rytualne stało się budzenie ok 5-6 rano. Później zasypia i śpi do 8, 9:30. Ostatnio od ok 2 tygodni budzi się i przez płacz mówi "tu cem" i muszę wstać, wziąść na ręce, zanieść do innego pokoju, przysiąść na chwilę, następnie pytam czy możemy iść spowrotem spać i już bez marudzenia zmieniamy pomieszczenie na sypialnie. Śpi ze mną. Mała śpi, a ja jestem wybita z rytmu spania. W ciągu dnia przestała regularnie zasypiac odkąd odstawilam od piersi czyli pół roku temu. Wieczorem 21:30 dopiero mogę próbować uśpić, we wcześniejszych godz jeszcze jest "moc" i ma dużo fajniejsze zajęcia niż spanie :-). W ciągu dnia staramy się ze sobą nie sprzeczać ponieważ wcześniej zauważyłam, że po głośniejszej wymianie zdań córcia budziła się i wpadła w histerie. Po tych kilku tygodniach braku snu i pomysłów co zrobić, żeby przespać cała noc zaczęłam zastanawiać się czy problem jest w nas czy może to normalne "zjawisko". Pomyślałam, że zapytam tu na forum, może któraś z Mam ma podobnie jak my.

Odnośnik do komentarza

Asio42, a jak wygląda dzień małej, jak często je w ciągu dnia i czy w nocy jak się budzi to coś je, kiedy chodzi na spacery, kiedy ma drzemkę i ile śpi? Ile ząbków jej wyszło?
Zobaczę jak odpowiesz, ale pierwsze co mi się rzuca w oczy, to że nic o drzemkach nie napisałaś, a dwa, to że mała za późno chodzi spać. I być może za mało ma snu w ciągu doby, stąd odreagowuje w nocy.
Druga myśl, że może to być związane z bodźcami w ciągu, które odreagowuje w nocy. No i wtedy trzeba by zobaczyć czy wieczór to czas na wyciszanie, czy bajki i szaleństwo zabawowe?
Trzecia myśl, że może to mieć związek z ząbkowaniem. Dawałaś jej syrop p/bólowy przed spaniem?

Odnośnik do komentarza

Dziubala wolałabym kaszke bezsmakowa bo on może mi nie pić ale mocniej zagęszczam tym kleikiem. Niestety jest bez zmian..dwa dni temu wyszła mu górna dwójka (jedynek narazie brak) myślałam że już będzie lepiej bo obudził się dwa razy niestety wczoraj zdarzyły się takie godz że budził się co pół godz i standardowo pobudka o 6. W dzień śpi ładnie dwa razy po 1.5-2h a w nocy ciągle to samo..

Odnośnik do komentarza

Moj synek jest starszy bo ma skonczone 27 miesiecy ale ostatnie 6 tygodni tez mielismy bardzo czesto miedzy polnoca a 6 rano pobudki co godzine. Wychodzily mu w tym czasie trzy piatki i nawet leki przeciwbolowe nie pomagaly,zrobilismy wyniki badan na polecenie lekarki i jedyna diagnoza byly zabki. Niestety niewiele mozna bylo zrobic,jedynie przeczekac. Przy czworkach tez tak bylo tylko wychodzily synkowi pojedynczo i jeszcze wtedy karmilam piersia wiec spal ze mna i w razie czego przy piersi sie uspokajal a teraz juz bylo gorzej. Asia,moze Twoja Coreczka tez zabkuje,a moze tak jak napisala Dziubala,przezywa ponownie dzien,bo u nas tez sie tak zdarzalo

Odnośnik do komentarza

Dziubala wyszła mu dwójka górna było ok budził się w nocy ale mniej zależy dwie noce śpi spokojnie że budzi się te dwa razy a są takie że co chwilę, kręci się nie może sobie miejsca znaleźć denerwuje się płacze dam mu wody napije się i jest ok ale to ciągłe wstawanie jest uciążliwe.
Mam takie granulki na ząbki ale teraz mu nie dawałam bo ostatnio jak dostał to nic nie dało..A syrop jaki mogę dać ?

Odnośnik do komentarza

To raczej są zęby, bo wychodzi górna jedynka już się dziurka robi aby musi wyjść:) no ale jeszcze dużo przed nami..dwa dni spał w miarę ładnie chociaż dzisiaj tak jak obudził się o 3 to później już o równą godz..jeśli nadal tak będzie to będę musiała dać, chociaż myślałam że te granulki pomogą ale ostatnio dałam ale noc wtedy była tragiczna..Tak więc nie na każdego wszystko działa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...