Skocz do zawartości
Forum

Szczepionki - ile trzeba na nie odłożyć kasy...


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dziewczyny. Czy ktoś z Was jest już po cyklu szczepień do 6 m-ca życia i może podzielić się, ile trzeba odłożyć kasy na zestaw szczepień zalecanych dla dziecka powiedzmy do 6 miesiąca życia, do roku.
Chciałabym już tę kasę sobie zamrozić, żeby potem nie kombinować, a słyszałam, że trzeba liczyć się z wydatkiem nawet do 2000zł.

Czy któraś z Was ma doświadczenie w tym zakresie?

PS Szanuję zdanie osób, które są przeciwko szczepieniom w ogóle, ale proszę o niewpisywanie tutaj argumentów przeciwko szczepieniom i niestraszenie, co może się wydarzyć po szczepieniu.

Odnośnik do komentarza

W każdym mieście, przychodni jest inna cena z tego co się orientuje. U mnie szczepienia 6w1 to koszt rzędu 198 zł, natomiast 5w1 chyba 138 zł. Moja córcia ma 4 miesiące i w następnym tyg mamy już 3 szczepienie płatne. Następnego nie mamy ponieważ kto weźmie 6w1 jedna wizyta szczepienna jest wykreślona. Później w 13-14 miesiąc masz szczepienie ale ono jest bezpłatne, dopiero 16-18 mc masz 6w1 płatne. Przepraszam pisałam o 6w1 bo sama takie wzięłam. Ja dodatkowo szczepie na pneumokoki i jest to koszt 308 zł.

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9ckrhm5qwq1ckc.png

Odnośnik do komentarza

Hmm my za 6 miesiecy 600zl, 3 razy po 200 za 6w 1 a pneumokoki za darmo bo wczesniak. A teraz chyba jeszcze raz nas chyba czeka 200zl. Powiem ze gadali ze 6w1 bo sa bardziej dostępne i racja byla akcja ze 5w1 zabraklo i ludzie panikowali i bylo za 130 a nagle drozej niz nasze a my spokojnie 6w1 po normalnej cenie.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza
Gość Poziomka1212

estragon5 szczepionki jak każdy produkt leczniczy mogą wywoływać działania niepożądane i tak naprawdę nigdy nie wiemy, czy jak organizm naszego dziecka zareaguje na szczepionkę. Jesli jest alergikiem, ma potwierdzoną alergię na składnik jakiejś szczepionki - absolutnie nie wolno szczepić. Jesli jednak dziecko jest uczulone na jakieś inne czynniki pokarmowe, wziewne czy chemiczne, których nie ma w składzie szczepionki można zaszczepić. Polecam strone http://szczepimy.com.pl/porady-ekspertow/

Odnośnik do komentarza

Na pneumokoki, jeśli dziecko nie uczęszcza do żłobka, można zaszczepić po drugich urodzinach - wtedy jest jedna dawka.
Program 6w1 - u nas w przychodni do wyboru dwie szczepionki - Infanrix lub Hexacima - ta druga jest nieco tańsza. 5w1 też do wyboru, przy czym program 5w1 wychodzi taniej niż 6w1, wzw podaje się wtedy refundowane.
Jeśli chcesz szczepić na rotawirusy, to trzeba zakończyć cykl do 6 miesiąca życia dziecka, koszt około 700 pln za dwie dawki.
Szczepionka skojarzona przeciwko odrze, śwince i różyczce (13-14 miesiac) jest refundowana

Ogólnie koszt 6w1+rota+pneumo - to około 2000 w ciągu półtora roku. Najlepiej zadzwoń do przychodni i dopytaj - niektóre przychodnie dopuszczają przynoszenie wlasnych szczepionek - wtedy mozna poszukać, która apteka ma taniej. Coraz rzadziej sie to jednak zdarza- szczepionki musza byc przechowywane w odpowiednich warunkach (chłodnia) , a szczepiąc materiałem przyniesionym przez pacjenta nie ma się pewności czy te warunki były zachowane.

Odnośnik do komentarza
Gość IwoneczkaN

Szczepionki powinny być darmowe dla wszystkich, w końcu państwu powinno zależeć na zdrowiu najmłodszych obywateli. Nie dość, że jest niż demograficzny, niskie płace, śmieszny socjal to jeszcze za wszystko tzreba płacić, nawet za szczepienia dla dzieci. Dobrze, że w 2017 r. ma się coś zmiuenić w tej materii...

Odnośnik do komentarza
Gość KwiatuszekMamy

Cześć dziewczyny, za dwa tygodnie mam termin porodu (będę mamą po raz pierwszy) i stąd moje pytanie - czy przy porodzie poinformują mnie, że mała zostanie zaszczepiona? Jak to wygląda? Nie wiem czego mam się spodziewać, a tyle się naczytałam o NOPach że aż się boję....

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...