Skocz do zawartości
Forum

uczulenie na mieszankę


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkie forumowiczki. Chciałam zapytać po czym rozpoznać, że maluszek jest uczulony na sztuczna mieszankę. Moja córeczka właśnie kończy miesiąc. Chciałam powoli zacząć jej łączyć mieszankę z mlekiem z piersi. Zauważyłam, że po jedzeniu nie chce zasnąć tylko płacze i denerwuje się (bez znaczenia czy po mleku sztucznym czy z piersi). Nie wiem czy przyczyna takiego zachowania może być wprowadzenie sztucznego mleka ( 2 karmienia na dobę), czy aby przypadkiem nie jest na nie uczulona...

Odnośnik do komentarza

Uczulenie lub nietolerancja moze obajwiac sie wysypka, bolami brzuszka, ulewaniem.
Co do zachowania malej - moze dostaje mleczka za malo i denerwuje sie bo zjadlaby jeszcze ?Ładnie odbija ?
Moj sie zachowywal podobnie ale w naszym wypadku okazalo sie ze ma zapalenie uszek.

Najlepiej jak pojdziesz do pediatry i jej zadasz dreczace Cie pytania, poradzi tez pewnie jak przestawic mala na butelke.

A moge wiedziec dlaczego zmieniasz na mieszanke ? Troszke szkoda takiemu maluszkowi odmawiac "mamy" :) Moze pozcekasz jeszzce troche ?

Szczęsliwa mama

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się że zjada odpowiednią ilość (100-140ml w zależności od chęci), uczulenia nie zauważyłam a z kolkami meczę się już dłuższy czas jeszcze przed podaniem mieszanki. A dlaczego chcę przestać karmić?? Od samego początku strasznie się męczę. Najpierw nie miałam pokarmu, potem był nawał, ciągłe zastoje, bolące piersi, zmasakrowane brodawki..... Teraz wydaje mi się że załapałam grzybicę brodawek. Mam oznaki jakie opisywała pani Dorotka (świecące brodawki, białe punkciki na czubku, bolące). Już mam szczerze mówiąc dość tego. Podobno laktacja normuje się do miesiąca czasu a u mnie nie zapowiada się żeby cokolwiek się unormowało. Muszę iść chyba do lekarza z tymi brodawkami ale nie wiem do jakiego. U mnie jest tylko jedna poradnia laktacyjna mieszcząca sie w szpitalu i niestety chyba nie moge liczyc na pomoc tam bo panie położne na oddziale noworodków gdzie przyjmują szybko zbywają potencjalnego pacjęta (już byłam). Tak miej więcej to wygląda

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...