Noworodki i niemowlaki

Jakie preparaty na bolesne ząbkowanie?

Aleksa99

Aleksa99

Jakie preparaty polecacie na ząbkowanie u dzieci?? Ja używałam kilku, ale większość się nie sprawdzała albo nie działała... Chłodzące gryzaczki pomagają, ale wiadomo że jak dziecko bardzo marudzi to dobrze mu ulżyć w bólu...

45699 aleksa99 Kobieta, 29 lat, Warszawa

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Komanka87

Komanka87

zadne zele u nas nie pomagaly bo zanim wysmarowalam to synek juz wiekszosc polknal, jedynie camilię dawalam co sie sprawdzila, ale to dlatego, ze nam dziecko bardzo zle spalo w czasie zabkowania, na szczescie z kazdym zebem jest lepiej i nie tak dramatycznie

45471 komanka87 Kobieta, 32 lata, Warszawa
Dziubala

Dziubala

Preparaty na ząbkowanie, to dopiero jak jest ono bolesne, bo nie wszystkie ząbki bolą przy wychodzeniu. U nas najlepiej sprawdza się wtedy żel na dziąsełka Dentinox i w nocy Nurofen Forte.
Przy starszakach próbowałam jeszcze czopków Viburcol, ale nie działały, więc najmłodszemu ich nawet nie podaję.
Do tego jeszcze smoczek i tulenie :)

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 107 lat, Kraków
Margeritka

Margeritka

u nas też były żele, czasem wychodziło po dwa w jednym czasie, więc podawałam przeciwbólowy nurofen i pomagało, to trudny czas

27583 margeritka Kobieta, 33 lata, Lublin
adasaga3

adasaga3

Ja u dwójki swoich dzieci stosowałam żel Dentinox- wg. opinii wielu mam jest najlepszy i nam też pasował.
Czasem gdy któreś dziecko budziło się co chwila w nocy z krzykiem bo tak go dziąsełka bolały podawałam mu Nurofen Forte, działa przeciwbólowo.

39504 adasaga3 Kobieta, 39 lat, Racibórz
~kijankowa

~kijankowa

Bobolen działa szybko i przede wszystkim dobrze. Po posmarowaniu dziąsełek mija maksymalnie 10 minut i dziecko jest spokojne. Ma dodatkowe działanie przeciwzapalne eliminuje efekt krwistoczerwonych dziąseł. U nas zawsze się sprawdza.