Skocz do zawartości
Forum

Problemy z laktacją :/


Gość Kasia_mama Krzysia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kasia_mama Krzysia

Mamy pomóżcie. Od miesiąca jestem mamą. Pierwsze dni po porodzie były naprawdę bolesne, gdyż były pewne komplikacje. Dzisiaj czuje się już nieco lepiej, ale stres sprawił, ze mam problemy z laktacją. Maluch płacze, wiem że się odpowiednio nie najada, a ja nie wiem co zrobić?? :(

Odnośnik do komentarza
Gość Roma Lizankiewicz

Pani Alicja ma rację. Przystawianie dziecka do piersi - jak najczestsze - robi wiele. Można się zniechęcic, ale mamy musza być wytrwałe. Do tego kup sobie w aptece coś na bazie słodu jęczmiennego jak femaltiker, nie pij herbatek ziołowych bo one nie pomagają!! i co wazne - relaks :)

Odnośnik do komentarza

Przystawiaj dzidziusia jak najczęściej! Femaltiker mnie osobiście pomógł - więc i Ty spróbuj. Nie poddawaj się, ja miałam podobną sytuację z moim synkiem. Po kilka godzin spędzał przy piersi, ja zmęczona, zestresowana - , że się nie najada, bo po odstawieniu od piersi płakał i wciskał piąstki do buźki - myślalam, że to koniec z karmieniem naturalnym. Nie mogłam pogodzić się z faktem, że nie mogę wykarmić synka. I zaczęłam podawać mu dodatkowo mm. Ale po pewnym czasie, konkretnie po kontroli u pediatry okazało sie, że w ciągu 2 tygodni przybył 800 g. To było za dużo według pediatry i kazał mi stopniowo odstawić mm. I tak od kilku miesięcy karmię tylko piersią (teraz stopniowo rozszerzam dietę, uczę małego nowych smaków).

Nie rezygnuj z karmienia piersią, nawet jeśli Tobie się wydaje, że się nie najada uwierz mi, że tak nie jest. Mały potrzebuje bliskosci, Twojego ciepla. Dużo wytrwałości życzę i jestem pewna, ze rozbudzisz laktację:-)
Polecam blog Hafija o karmieniu piersią.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...