Noworodki i niemowlaki

Problemy z laktacją :/

~Kasia_mama Krzysia

~Kasia_mama Krzysia

Mamy pomóżcie. Od miesiąca jestem mamą. Pierwsze dni po porodzie były naprawdę bolesne, gdyż były pewne komplikacje. Dzisiaj czuje się już nieco lepiej, ale stres sprawił, ze mam problemy z laktacją. Maluch płacze, wiem że się odpowiednio nie najada, a ja nie wiem co zrobić?? :(

Odpowiedzi znajdują się poniżej

alicjapola

alicjapola

Przystawiaj maluszka jak najczęściej do piersi, to spowoduje że laktacja się poprawi, staraj się nie podawać mm tylko spokojnie daj szansę maluszkowi aby ssaniem zwiększył produkcję mleczka w piersi. Pij dużo płynów. Zobaczysz będzie dobrze :)

39450 alicjapola Kobieta, 31 lat, Warszawa
~Roma Lizankiewicz

~Roma Lizankiewicz

Pani Alicja ma rację. Przystawianie dziecka do piersi - jak najczestsze - robi wiele. Można się zniechęcic, ale mamy musza być wytrwałe. Do tego kup sobie w aptece coś na bazie słodu jęczmiennego jak femaltiker, nie pij herbatek ziołowych bo one nie pomagają!! i co wazne - relaks :)

~Ikaa

~Ikaa

Przystawiaj dzidziusia jak najczęściej! Femaltiker mnie osobiście pomógł - więc i Ty spróbuj. Nie poddawaj się, ja miałam podobną sytuację z moim synkiem. Po kilka godzin spędzał przy piersi, ja zmęczona, zestresowana - , że się nie najada, bo po odstawieniu od piersi płakał i wciskał piąstki do buźki - myślalam, że to koniec z karmieniem naturalnym. Nie mogłam pogodzić się z faktem, że nie mogę wykarmić synka. I zaczęłam podawać mu dodatkowo mm. Ale po pewnym czasie, konkretnie po kontroli u pediatry okazało sie, że w ciągu 2 tygodni przybył 800 g. To było za dużo według pediatry i kazał mi stopniowo odstawić mm. I tak od kilku miesięcy karmię tylko piersią (teraz stopniowo rozszerzam dietę, uczę małego nowych smaków).

Nie rezygnuj z karmienia piersią, nawet jeśli Tobie się wydaje, że się nie najada uwierz mi, że tak nie jest. Mały potrzebuje bliskosci, Twojego ciepla. Dużo wytrwałości życzę i jestem pewna, ze rozbudzisz laktację:-)
Polecam blog Hafija o karmieniu piersią.

Avril87

Avril87

Przystawiaj malego do piersi jak najwiecej. Ja pierwsze 3 miesiace po porodzie spedzilam w lozku z cyckiem w buzi dziecka. Pilam dodatkowo herbatke na laktacje hipp.
Laktacja ruszy, jak najwiecej karm.

--

http://s2.suwaczek.com/201404304578.png

36533 avril87 Kobieta, 32 lata, Śląsk
~lovezosia

~lovezosia

Uwaga na te herbatki - jeśli zawierają koper włoski i anyż, to nie brac, bo szkodzą w laktacji.

Komanka87

Komanka87

tak zgadzam sie co do tego anyżu, koper nie wiem. Ja przystawiałam jak najwięcej dziecko, do tego laktator, ja mialam ręczny akuku, bo piersi bolały, obrałam te metodę 7 min jedna pierś, potem 7 min druga, potem 5 jedna i 5 druga, a potem 3 i 3 minuty, spróbuj, pij również dużo wody i odzywiaj się rozsądnie

45471 komanka87 Kobieta, 32 lata, Warszawa