Skocz do zawartości
Forum

Jaki kombinezon dla wiosennego dziecka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie :)
Otóż za tydzień rodzę i nadal nie mam kombinezonu dla synka. Mówiąc szczerze to trochę zgłupiałam od tych wszystkich rozmiarówek bo zauważyłam, że rozmiar rozmiarowi nie równy i dlatego wolę skupić się na tym ile cm powinien mieć tak naprawdę pierwszy kombinezonik.,

Koleżanka poradziła mi taki:
http://allegro.pl/mega-promocja-kombinezon-polar-4-pory-roku-rozm-62-i5086774921.html

Ale nie jestem pewna co do rozmiaru np.
Te polarkowe z linku powyżej mają takie wymiary:
Rozmiar z metki 62.
Szerokość pod paszkami:26 cmx2
Szer.w bioderkach:30 cmx2
Dł.całk.(do piętki):47 cm
Dł.nogawki od kroku(do piętki): 17 cm
Dł.rękawa od paszki: 15 cm.
mały niby teraz ma mieć 3,5kg

Rozmiar 68 to znowu:
DŁUGOŚĆ CAŁKOWITA (od ramienia - bez kaptura) 51 cm
SZEROKOŚĆ POD PASZKAMI 27x2 cm
SZEROKOŚĆ W BIODERKACH 30x2 cm
DŁ RĘKAWA OD PASZKI 18 cm

niby minimalna różnica między rozmiarami,ale jest

Na innych stronach allegro czy olx kiedy pytam o dokładne wymiary kombinezoniku to odpowiedzi mnie czasem szokują:
http://olx.pl/oferta/kombinezon-wiosenny-disneya-kubus-puchatek-CID88-ID9jErW.html

tutaj odpisano mi tak:"rozmiar 62 a wymiary to: długość od ramienia do stopki 56 szer po paszkami 28 jest to kombinezon na 0-3 mce"

tak, że zgłupiałam. Ile w końcu cm powinien mieć pierwszy kombinezonik dla noworodka na wyjście ze szpitala by maluch mieścił sie w nim przynajmniej te 1,5miesiąca? Z jakiego też materiału?
Bo może jednak patrzeć za czymś cieplejszym jak np. ten drugi disneya?

Będę bardzo wdzięczna za każdą odpowiedź. To moje pierwsze dziecko, a w rodzinie nie mam nikogo kto by mógł mi doradzić :(

Ciepło pozdrawiam
Monika

Odnośnik do komentarza

BasiaBM
Okrycia wierzchnie prawie zawsze są o rozmiar większe niż rozmiar z metki, więc na pewno nie kupuj 68. 62 będzie w porządku, a być może nawet 56 by starczyło. Ja bym w ogóle nie kupowała kombinezonu z rękami i nogami, bo umęczysz siebie i maleństwo. Kup śpiworek, to będzie najlepsze rozwiązanie.

Czyli mam się rozglądać za kombinezonem o wymiarach podanych przy tym 62 polarowym dla noworodka?:
Szerokość pod paszkami:26 cmx2
Szer.w bioderkach:30 cmx2
Dł.całk.(do piętki):47 cm
Dł.nogawki od kroku(do piętki): 17 cm
Dł.rękawa od paszki: 15 cm.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...