Skocz do zawartości
Forum

problemy z przystawieniem do piersi 4 miesięcznego malucha


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,
mój synek za 10 dni kończy 4 miesiące i od pewnego czasu mam problem z nakarmieniem go..a nawet przystawieniem go do piersi. Często jest tak, że od ostatniego karmienia minęło 2-3 godziny, mały ssie palce, zabawki, wydaje się być głodny i kiedy sadzam go na kolanach, by go nakarmić, ten zaczyna histerycznie krzyczeć. Wtedy noszę go chwilkę, i próbuję znowu przystawić. Czasami próbuję się z nim pobawić, jednak chwilę zajmuje go to a po chwili znowu kończy wrzaskiem. Po jakimś czasie w końcu udaje mi się go posadzić bez płaczu, wtedy łapczywie rzuca się na pierś i najedzony, zazwyczaj zasypia. Wykluczone są już pleśniawki, kolki, infekcje gardła i ucha czy katar.. jestem na diecie lekkostrawnej i nie jem smażonych, wzdymających, słodyczy, napojów gazowanych, kawy ani herbaty.
Proszę o radę, czy takie zachowanie może świadczyć o jakieś chorobie? Czy coś powinnam zmienić w diecie/karmieniu dziecka? Gdzie można szukać przyczyny?

Odnośnik do komentarza

ja stawiam na ząbki:) u nas też w wieku 4 miesięcy dzieci bywały marudne i brały do buzi co popadnie, w tym czasie pierwsze ząbki mogą się jeszcze nie pojawić, u nas tak było, że od pierwszych bóli ząbki pojawiły się po dwóch miesiącach, ale proces się zaczyna, formuje się między innymi przedziałek z dziąseł przy jedynkach, więc trzeba na to czasu i cierpliwości

Odnośnik do komentarza
Gość Megi1992

Ja karmie mm ale tez mamy czasem ze minęło juz 5 godz od jedzenia mały je smoczka zabawki paluszki a dam butle jest płacz wtedy zostawiam go spokojnie jeszcze zeby się pobawił odczekam jak maksymalnie zgłodnieje i je grzecznie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...