Skocz do zawartości
Forum

Listopad 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Ale naprodukowałyście.

Hej, co do przytycia, u mnie 3,5 kilo niestety, a to dopiero 13 tydzien, mam nadzieje ze to woda bo tak jak mogłam pić szklanke dzennie tak teraz ciągle chce mi sie pić.

Łóżeczka cudaśne! najbardziej podobają mi sie motywy siwy z miętowym lub marynarskie;) chyba zamowi pościel u nich, dzieki za link.

Mam pytanie czy ktoraś z was była kiedyś w Stegnie w ośrodku Kazimierzówka, zamowiłam u nich pokoj, i nie zapytałam czy mają toalete w pokoju, jest "łazienka" ale nie pisza nic o wc, niewiem jak wy ale na wakacjach nienawidze kozystać ze wspólnego wc. Okropne.

Odnośnik do komentarza

No ja też mam duze pragnienie co wiąze sie z częstym sikaniem :P

No przescieradlo serio bardzi fajne takie kolorowe :D

Nie wiem ja puki co co najmniej do sierpnia z zakupami sie wstrzymuje - imion też jeszcze nie wybraliśmy.

Może dlatego że ja praca i studia, mój pracuje na wyjazdach i nawet za duzo czasu nie ma na takie puki co nie zbyt ważne jak dla Nas rzeczy.

Odnośnik do komentarza

Wróciłam z Lidla;) upolowałam czarne legginsy (bo tylko takie zostały-już zmierzone i na prawdę mega wygodne!) i termometr:)
Darka86, łóżeczko z żyrafą jest cudne. Kiedys tez wrzucałam link do strony z zestawami i tez dokładnie to samo łóżeczko mi się spodobało:) wrzucam jeszcze raz jakby ktos chciał
http://www.arus.pl/category/zestaw-poscieli-z-lozeczkiem
Na allegro jest taniej z tego, co widzę.

Odnośnik do komentarza
Gość sabaina

Jeśli można to się dołączę.
Jestem w 13-14 tyg. zależy jak liczyć. termin wstępnie na 15 listopada.
poczytuję sobie co piszecie i jestem w szoku...jakoś nawet mi jeszcze do głowy nie przyszło szukanie rzeczy dla dziecka...wózków, fotelików itp....choć może i lepiej byłoby rozłożyć zakupy w czasie...bo potem żaden bank tego nie wytrzyma :D
Wspominałyście o witaminach-moja lekarka zaleciła mi MaMa DHA albo Femibion 2.
Badanie usg mamy w czwartek-stres rośnie i wydaje mi się , że do czwartku jeszcze wieczność.
tymczasem pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witajcie Nowe Mamusie. Gratulacje!:D
Ja też jeszcze nic nie kupuję (oprócz dzisiejszego termometru i kiedyś calkiem przez przypadek zobaczyliśmy miarkę wzrostu i nie mogliśmy się oprzeć). Natomiast juz się rozglądam za niektórymi rzeczami. Szczególnie cieszy mnie łóżeczko i pościele ;) niedługo już będę powoli kupować różne rzeczy dla synka, bo jak potem spadną mi takie wydatki na raz to zbankrutujemy;)

Odnośnik do komentarza

Witaj Sabina: ) śliczne łóżeczko dziewczyny: )ja jeszcze nie myślę o takich poważnych zakupach a i prawdopodobnie parę rzeczy odziedzicze po cioci która ma dwie malutkie dziewczynki, więc najpierw będę musiała się w tym zorientować a potem dokUpywać. Kupilismy kilka małych gadżetów nożyczki do paznokci chociaż ja nie wiem czy bede w stanie ich używać może lepsze będą takie cążki co myślicie? Kupilam też mała szczoteczke i grzebyk, termometr do wody, i gruszke taka na glutki: )

http://fajnamama.pl/suwaczki/83kdyf7.png

Odnośnik do komentarza

Hej.
Nie zaglądałam prze wekend.Właśnie czytam i nadrabiam. :) A jest co czytać... :)
Ja właśnie zrobiłam dziś rano wstępną listę zakupów - tzw wyprawkę i podliczyłam w zaokrągleniu i doszłam do wniosku, że niedługo zacznę kupować bo to na prawdę nie mało wyniesie. :)
Widzę, ze tematy się powtarzają ale to zrozumiałe bo nowe mamusie dochodzą.
Ja co do imion zdania nie zmieniałam.Mamy wybrane dla syna i córki.
Witam nowe nowe dziewczyny na forum. :)

http://www.suwaczki.com/tickers/ukdy73sbt5qthy3z.png
https://www.suwaczki.com/tickers/6sutgywls7knbkel.png

Odnośnik do komentarza

Idąc za rozumowaniem Wiolinki to może zrobimy listę wyprawkową i ogólnie tego, co jest NIEZBĘDNE, i ładnie się uśmiechniemy do Darki, żeby ją umieściła na forum? Chyba byłoby to nie jednej z nas bardzo pomocne. Szczególnie takim pierworódkom ja ja, które nie rozróżniają rzeczy niezbędnych od reszty (dlatego to tak wcześniej podkreśliłam).

Odnośnik do komentarza
Gość aleks_at

Hej dziewczyny, ciesze się ze znalazlam to forum i mam nadzieje że mogę się dołączyć :) jestem w 14 tygodniu pierwszej ciąży, termin w połowie listopada i już nie mogę doczekać :) mam pytanie dotyczace piersi, słyszałam że większości kobiet powiększają się na samym początku. U mnie w 2 miesiącu nabrzmiały, trochę pobolały i wszystko wróciło do normy, trochę się martwię że nie będę miała jak wykarmić maluszka :( jak to wygląda u Was? 21 maja mam kolejną wizytę, będzie to początek 15 tygodnia, jest szansa podejrzeć płeć czy jeszcze za wcześnie? Całusy :)

Odnośnik do komentarza

No i ja dziś zajrzałam do lidla.Kupiłam 2 pary leginsów choć materiał nie ciekawy,stanik tu żałuję że nie wzięłam tylko jeden.Koszulkę na ramiączkach,sukienkę i termometr.W biedronce kupiłam dla syna pościel,ręcznik,poduszkę -real Madryt. Jestem wykończona

Odnośnik do komentarza

Dzieki Silvara za poparcie.
Ja będę rodzić pierwszy raz i wolałabym wiedzieć od tych bardziej doświadczonych co faktycznie jest NIEZBĘDNE A CO NIE.Było by miło gdybyście się podzieliły. Jakby nam wyszła jakaś wspólna lista to było by super. Ja na prawdę nie chcę zbyt długo czekać bo tam niezła suma wyszła i ja chcę to rozłożyć na kilka miesięcy.
Już oglądam body i śpioszki na allegro - chyba kupię hurtem.

http://www.suwaczki.com/tickers/ukdy73sbt5qthy3z.png
https://www.suwaczki.com/tickers/6sutgywls7knbkel.png

Odnośnik do komentarza

Mi cycki sporo urosły- z 82cm do 87 ;) Są nabrzmiałe, ale nie bolą, tak leciutko może pobolewały. Ogólnie dobrze znoszą ciążę, aż się zastanawiam czy wszystko ok, ale usg upewniają, że jest wszystko w porządku ;)

Ja w 12/13 tyg się dowiedziałam, że będzie na 90% dziewczynka ;) Ale to wszystko zależy od bardzo dobrego usg i dobrego lekarza, mi się trafiło ;) Bo potem byłam na innym darmowym usg i tam pożal się Boże - tragiczna maszyna i babka powiedziała cytuję - to za wcześnie by w 15 tygodniu płeć poznać! Aha ;) No więc wszystko zależy od szczęścia tak naprawdę ;) Bo może być dobry sprzęt, a dzieciątko się zasłania :P Ale wtedy mnie jedno zastanawia, skoro lekarz widzi nerki, serduszko, żołądek, to nie widzi np. jajników?? U mnie podobno widział, ale może być pomyłka, różnie bywa ;) No i małe się wystawia do usg, wszystko pokazuje, jest w miarę spokojne :)

Co do multiwitamin, ja biorę Vitaral, tak mi prof. endokrynologii zalecił, bo ma najmniej jodu, nie kosztuje dużo i nie naciąga się wtedy nie wiadomo na jakie koszta. Porównywałam składy rożnych tabletek i śmiechłam, np. Femibion Natal 2 ma słabiutki skład, a tyle kosztuje :D No, ale po to się naciąga na kasę, bo nie ukrywajmy - że im droższe, tym myślimy, że lepsze... Niestety to nie jest prawda. Niedługo zacznę brać kwasy omega, bo nie jem ryb (zakaz ze względu na zanieczyszczone ryby i w ogóle na moją niedoczynność połączoną z Hashimoto).

Ubranek, łóżeczek nie oglądam :P Ale w linki wchodzę, śliczne są niektóre, ale nie czuję jeszcze tego ciągu do kupowania ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/gann0tc7e3lfc4d2.png

Odnośnik do komentarza

aleks_at - cycki rosną jak chcą, u każdej inaczej.U mnie się nie powiększyły na razie i wcale mnie to nie martwi bo to czy bedzie w nich mleko nie zależy od ich wielkości. :) Jesteś na poczatku II trym to masz czas.
W 15 tyg zobaczys płeć jeśli dziecko się dobrze ułożyi jeśli lekarz ma dobry sprzęt i dobre oko. Moje odwróciło się do nas tyłkiem na usg i g.... było widać. ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/ukdy73sbt5qthy3z.png
https://www.suwaczki.com/tickers/6sutgywls7knbkel.png

Odnośnik do komentarza

Łóżeczka przepiękne,ceny też.Szok jakie to wszystko drogie.Jak sobie pomyśle ile to wszystko będzie kosztować.Ja prezenty pod choinkę zawsze kupuje już w październiku :) by nie wszystko naraz.Wyprawkę w październiku zacznę,wózek wybiorę,a kupi się w po urodzeniu.

Odnośnik do komentarza

Ja taką listę wyprawkową dostałam od kolegi z pracy, któremu niedawno rodziła się córa. Przydatne, choć nie wszystko zostało w niej zawarte i tak troszeczkę zostało chaotycznie zapisane (jak to facet ;)). Uzupełniłam ją o listę pobraną z jednego ze sklepów internetowych, gdzie wszystko było ładnie wypisane chronologicznie i tematycznie ;) Dlatego, jak sobie obliczyłam, ile to wszystko mnie wyniesie, zaczęłam już powoli kompletować drobiazgi. Mam już aspirator do noska, niedrapki, skarpetki, czapeczki, body, półśpoichy i poduszkę. Upatrzyłam sobie wózek, termometr, kocyk większy i mniejszy do wózka... Wiem już jakie chcę łóżeczko... I zastanawia mnie ten zając z pozytywką... To forum z Wami daje mi takiego kopa, że zauważam jak tak mnie to wciąga i że zaczynam tym żyć... ;)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72020.png

Odnośnik do komentarza

Cześć nowe mamusie :)
z tym zajacem moim ulubionym ,to ja :)
cos ostatnio mam ciężki czas...niby mdłości powinny zanikać,a u mnie ...pojawiają się dopiero i każdego dnia coraz bardziej jest mi niedobrze... Dlatego nawet pisać siły nie miałam...do lidla wysłałam mamę :) była z samego rana,więc co nieco mam :) ale jeszcze nie widziałam...wieczorem ją odwiedzę,to obejrzę:)
nie mogę doczekać się już piątku i 3/4 G :):):) i filmu dla rodzinki z brzuszka :)
A jaka mam śliczną karuzele nad łóżeczko od mamy :) no aż się wzruszylam ...
co do wózka , zmieniam zdanie :) jednak expander mondo....Nie koniecznie Ecco:) ale zachwycił mnie, wykonanie i jakość jest bez zarzutów ...łóżeczko ,kołyskę mam:) po synku mojego ukochanego :) więc o tyle mniej wydatków....A poza tym od mamy i siostry mam już nawet zabawki do kąpieli, skarpetki,czapeczki,smoczki na każdy miesiąc,butelki do mleczka też, przewijak,kocyki,gryzaki,reczniczki, rękawiczki niedrapki:) koszulki,body ,pajacyki,no cuda... zaskoczona byłam,że hej..mama powiedziała,że już ponad tysiaka dla Onego wydała :) ale cieszy się :) to co,mam jej zabronić kupować?:)
Ja jeszcze w styczniu wazylam 62kg,a dziś 68, więc masakro!!! Ale...cóż...przyznam się bez bicia,że mam ciągle ochotę na słodkie
..i nie panuje nad jedzeniem,więc to moja wina...Ale od dziś mówię dość...i grzecznie postanowiłam wziąść się za moje jadło....zdrowo, pożywnie i bezpiecznie dla maleństwa :)
jutro 15 tydzień:) a ten suwaczek kłamczuszek...No chyba już w pt płeć poznam,co? Bo większość spodenków to mi mama niebieskich nakupiła, więc albo chłopak,albo chłopczyca będzie ;) wszyscy obstawiaja faceta:) tylko ja nie ;) no ciekawe...
No dobrze...bo aż telefon gorący :) wracam do tego co mi ostatnio najlepiej wychodzi:) leżenie i czytanie :) bywajcie :)

Odnośnik do komentarza

dziewczyny, nie nastawiajcie się tak na tą płeć bo jak dziecko będzie ułożone inaczej to najlepszy aparat nie zbada. Mój gin ma usg ze wszystkimi bajerami 3D 4D HD, mam zdjęcie buzi dziecka a płci i tak nie był w stanie określić w 14 tygodniu bo maluch miał nóżki zaciśnięte i z żadnej strony nie szło zajrzeć ;)

7.08.17

Odnośnik do komentarza

Dziś chowałam ubrania zimowe,większość swetry.Zaczęłam przymierzać spodnie,ile spodni musiałam pochować.Wiedziałam,że przytyłam ,zostało mi z 10 par,gdzie za miesiąc z 2 mi zostaną. Ciekawa jestem czy w sukienki letnie wejdę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...