Skocz do zawartości
Forum

Problemy ze snem


Gość Ana 0000

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ana 0000

witajcie jestem mama 4 miesiecznego synka i mam wielki problem z jego z sne w dzien spi od 15 do 30 min i nie wiecej a w nocy jest poprostu koszmar stasznie sie rzuca macha głowa i rączkami i nóżkami . spi zemna zawsze jak podawałam cyca to przestawł tak robic a w tej chwili juz nic nie pomaga , czy któras z was tez tak miala

Odnośnik do komentarza

W tym wieku wielu maluszkom "psuje się" spanie. Winę za to ponosi skok rozwojowy oraz, często, zęby. Czasem jeszcze nie widać nic, dziąsła twarde, a ząbki już dają maluchom popalić.
Pozostaje przeczekać. Dbać by maluch zbytnio się nie przemęczał (kłaść na drzemkę na pierwsze oznaki zmęczenia), bo im dziecko bardziej zmęczone tym trudniej mu zasnąć i tak to się ciągnie.
Może maluszkowi lepiej będzie się spało na spacerze w wózku albo bujany w domu, może w chuście, może trzeba wyciszyć dom, przysłonić zasłony. Próbuj różnych sposobów, na pewno znajdziecie coś co wam obojgu odpowiada.
Nie piszesz jak było do tej pory, czy synek spał z tobą czy w łóżeczku? Rozszerzałaś mu już dietę (może brzuszek)?

Odnośnik do komentarza
Gość Ana 0000

on spi tak praktycznie od poczatku,pierwsze dwa tygodnie było w miare ok,potem zaczeły sie kolki,myslałam ze to ich wna ale kolki mineły a spanie nie uległo zmianie, w dzien tez spi pół godziny i ani minuty dłużej i takich drzemek ma 3 czasami 4.i tez od samego poczatku praktycznie spi ze mną

Odnośnik do komentarza

A jak wygląda wasz dzień? Niektóre dzieci bardzo lubią rutynę i odstępstwa od niej potrafią wytrącić je z równowagi. Chodzicie na spacery, mały wtedy śpi? Jak spędzacie czas, gdy synek czuwa? Czy w domu dużo gra radio, TV, używacie grających zabawek, leżaczka z wibracjami itp? /może być za dużo bodźców/ Synek był zdiagnozowany pod kątem problemów neurologicznych /wnm, onm/? Pomiędzy dzrzemkami jest pogodny czy marudny?
Podczas drzemek i snu dziecka warto wyciszyć dom, zasłonić zasłony/rolety, przed spaniem porządnie przewietrzyć pokój.
Poza tym niektóre maluchy mają kiepskie spanie i żebyś na głowie stanęła nic z tym nie zrobisz, z czasem będzie lepiej

Odnośnik do komentarza
Gość Ana 0000

Radio gra u nas cały dzień ,telewizor tez dużo w ciągu dnia, na spacerze też spi pół godzinki czasem dłużej i tez sie wybudza. Niestety mały nie był badany neurologicznie,nasz dzien jest mniej wiecej każdy taki sam no chyba ze mamy jakis wyjaz ale faktycznie spedza duzo czasu w bujaczku z wibracjami, i jest tez dzieckiem bardziej takim lubiacy noszenie na rekach takze taz duzo go sie nosi ale na ogół jest bardzo pogodnym i radosnym dzieckiem

Odnośnik do komentarza

Na rekach nos jak najbardziej, dużo przytulaj, bo kontakt bezpośredni, bliskość uspokajają dziecko.
Sama widzisz, że maluch w ciągu dnia narażony jest na dużą ilość niepotrzebnych bodźców /TV, radio, wibracje/. Warto to ograniczyć, bo maluchy w wieku twojego synka coraz więcej zauważają rzeczy dziejących się dookoła, mózg nie nadąża z przetwarzaniem informacji i może to powodować gorszy sen. Ogranicz bodźce, istnieje spora szansa na poprawę /oczywiście dzieci mają tez fazy kiepskiego snu, bo zęby, bo skok rozwojowy, bo cos boli, niemniej telewizja, ciągły szum, hałas, wibracje są smykowi zbędne, a wręcz szkodliwe/. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Gość mamusia2014

Ana mam dokładnie taki sam problem ja Ty! Moje dziecko w dzień nie chce spać, śpi po 15-30 minut, a w nocy to jest istny koszmar, rzuca się w łóżeczku, macha rączkami i nóżkami, główką wali w szczebelki.. Aha mój Syn ma 5 miesięcy. Nie wiem już co mam robić..

Odnośnik do komentarza
Gość Justynuskaaa

czyli nie jestem sama. corka ma 8 miesiecy i jakbylo by mozliwe wcale nie chodzilaby spac. w dzien cudem udaje mi sie ja uspic po wielu probach. a spanie na noc to jak walka albl ja wygram albo ona. co z tego ze zasnie jak obudzi sie 5x w nocy srednio co 2h na jedzenie. a czasami stwierdzi ze jest wyspana i nie chce spac po 2-3 godziny...
kiedy to minie..

Odnośnik do komentarza

Dacie radę dziewczyny. Te przesypiające cała noc dzieci to jakiś promil przypadków, reszta śpi raz lepiej raz gorzej. Dzieciaki z tego wyrastają. Za kilka lat będzie je ciężko rano dobudzić do szkoły czy przedszkola. A póki co jeśli to wasze jedyne dziecko nic nie stoi na przeszkodzie by odsypiać w dzień z maluchem :)

Odnośnik do komentarza
Gość Justynuskaaa

wlasnie to nie takie proste odsypiqc w dzien. Wraz z mezem oboje pracujemy na full-time wiec wkolo jestesmy niewyspani . a w domu jeszcze dodatkowe obowiazki.
Ale juz nie narzekam. Musimy wkoncu poczuc ze jestesmy Rodzicami ;-)

Odnośnik do komentarza

Ana 000, problem ze snem wśród niemowląt jest częstym zjawiskiem. Na szczęście, można temu zaradzić :) Stosując trzy proste kroki, możesz wpłynąć na polepszenie jakości snu swojego dziecka. Rozpocznij od przyjemnej i relaksującej kąpieli z użyciem kojącego płynu z wyciągiem z lawendy. Następnie przejdź do delikatnego masażu, który pozwoli Ci zwiększyć więź ze swoim maluszkiem :) Ostatni etap stanowi wyciszenie. W tym celu poczytaj mu bajkę lub zaśpiewaj kołysankę :)

Odnośnik do komentarza
Gość Ana 0000

Igorek jest kompany codziennie o tej samej godzinie i jest bujany do snu w wózku ,robi to zazwyczj maz i zawsze mu spiewa az usnie. Spi w nim do pierwszej pobudki a potem biore go do siebie. Ale dzis w nocy budził sie tylko 4 razy na jedzonko i konsekwentnie odkładałam go do wózka. dzis próba odkładania do łózeczka

Odnośnik do komentarza

Jestem mamą 4 letniej Zosi i u nas też był problem z zasypianiem. Córka bardzo długo nie mogła wpaść w rutynę i to nie dlatego, że my z mężem nie staraliśmy się - wręcz przeciwnie. Żyliśmy z zegarkiem w ręku a córka i tak miała swój własny zegar biologiczny. Jedynym sposobem na zasypianie dziecka było jej maksymalne zmęczenie. Zabieraliśmy ją na spacery, przejażdżki, bawiliśmy się z nią tak długo aż sama padła do spania. Tak to trwało do 3 roku życia. Później już było lepiej. Wiadomo, ze różne są powody z zasypianiem nie tylko u dzieci jak i dorosłych ludzi. A propo tematu przeglądam właśnie artykuł na ten temat https://byc-zdrowym.pl/jak-zdrowo-spac-i-sie-wysypiac/ warto przeczytać. Sama mam ostatnio problemy z zasypianiem i szukam źródła problemu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...