Noworodki i niemowlaki

Kubek niekapek - jaki najlepszy?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Dziubala

Dziubala

Komanka87
hej, dziewczyny,nie bede nowego tematu zakladac, a do kiedy dzieciaki wam pily z niekapkow? moj ma 14 miesiecy ma ten kubek akuku i czasem z kubka ze slomka korzysta. kiedy go przestawiac na zwykly kubek?

U moich obu starszaków niekapek był do ok. 2 rż., ale wtedy służył tylko nocą, przydawał się zwłaszcza do picia wody. Niekapek leżał sobie w rogu łóżeczka i kiedy chcieli pić, to sami sobie brali :). A jak mieli te 2 latka, to przechodzili na "dorosłe" łóżko i przygoda z niekapkiem tym samym się kończyła :)
A ze zwykłego kubka w ciągu dnia pili od ok. 1,5rż. :)
Tak naprawdę, to nie ma jakichś sztywnych granic, różne są dzieci (i ich mamy ;)), więc sama się przekonasz do kiedy synek będzie używał niekapka. Znam 3 latków co z niego piją ;)

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 107 lat, Kraków
Derde

Derde

Ja moim obydwu córeczkom podałam lovi 360. Sprawdził się genialnie. Młodszej dałam mniej więcej w 5 m-cu, nigdy wcześniej nie piła przez smoczek i od razu załapała o co chodzi :) Jedyna wada to to, że troszkę chlapie przy potrząsaniu i uderzeniu o podłogę, ale tego się nie uniknie. Starsza ma 2,5 roczku i dalej pije z tego kubeczka mleczko rano i wieczorkiem, daję jej do ręki i pije sama, to bardzo wygodne :)
Aha, nie było żadnych problemów z przyuczeniem do picia z "dorosłego kubeczka" bo wcześniej potrenowały na 360. Oprócz tego sprawdza się też słomka, moje piły przez nią od ok. 9 m-ca, zwykły Kubuś bez cukru (nie zdejmowałam ochronnego sreberka, tylko robiłam dziurkę na słomkę), wiadomo, trzeba tylko przytrzymać młodszym słomkę, żeby za daleko nie wsadziły. Kubków z ustnikiem nie stosowałam w ogóle.

--

http://suwaczki.maluchy.pl/li-69046.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-66927.png

37205 derde Kobieta, 35 lat, Łódź
magkwi

magkwi

Kubek wprowadziłam w 6 miesiącu przy rozszerzaniu diety, bo córeczka jest karmiona piersią do tej pory ma 13 miesięcy. Mimo, że kupowałam kubki niekapki różnych firm i z twardymi i miękkimi ustnikami i z żadnego nie umiał się napić, a picie ze szklanki czy kubka treningowego kończyło się zamoczeniem jej i wszystkiego wkoło. Ostatnio miałyśmy okazję przetestować kubek ze słomką AVENT SC 760/00. Powiem, że byłam sceptycznie nastawiona po naszych wcześniejszych doświadczeniach z kubkami, ale bardzo się pomyliłam. Córeczka w jedno popołudnie załapała o co chodzi, na początku się zakrztusiła, ale potem już doszła do wprawy i wreszcie umie pić:) Kubek ładny, dzięki rurce córeczka nie musi go przechylać aby się napić, nie przecieka, a dodatkowo ma fajną nakrętkę której się nie zdejmuje ale przekręca przez co nam nie ginie. Nam bardzo podpasował ten kubek i jesteśmy z niego bardzo zadowolone.

43875 magkwi Kobieta, 32 lata, Ambrożów
Caroline0887

Caroline0887

Witam serdecznie. Ja mam niekapek z Aventu i jak dla mnie jest super. Przez wymienne ustniki kubek służy mi już kilka miesięcy... na początku piliśmy z miękkiego teraz przeszliśmy już na kolejny. Fajnie się myje i nie zostają na nim osady z picia. No i jak na Avent przystało kubek jest bardzo trwały. Naprawdę polecam serdecznie :)

  • th_kubek-niekapek-jaki-najlepszy_43109.jpg
--

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsvi09k8fgg2ty0.png
https://www.suwaczki.com/tickers/961l3e5eiyle91jh.png
Aniołki moje pamiętam o Was... i tęsknię... bardzo [*]

31066 caroline0887 Kobieta, 9 lat, C.
JuliaM

JuliaM

Miałam butelki z Avent więc postawiłam tez na kubek tej marki. Właściwie to jestem zadowolona. Ma wygodne uchwyty po obu stronach więc dziecko spokojnie przytrzymuje kubeczek, miękki smoczek, więc jest idealny dla maluchów, które dopiero przechodzą z butelki na kubek. Właściwie to różnie bywa, wszytstko zależy od pociechy, czasami nie chodzi o sam smoczek np. a o kolor, dziecko się zraża i tyle. Dużo produktów dla mam i niemowlaków znajdziesz tutaj

50311 juliam Kobieta, 29 lat, Gliwice
asiamama

asiamama

Miałam Avent dla obu moich chłopców. Jestem zadowolona. Dzieci też zaakceptowały nowe kubeczki. Polecam.

50152 asiamama Kobieta, 40 lat, Gdańsk
Antossia

Antossia

Witajcie dziewczyny. Jak już jesteśmy w temacie niekapków jak uważacie synek ma 10 miesięcy czy już wprowadzać niekapek? Bo kupiłam Canpol Babies, ale synek nie chce. To czy czekać jeszcze, aż może za jakiś czas otworzy się na niego? :)

50922 antossia Kobieta, 26 lat, WARSZAWA
adasaga3

adasaga3

Ja w ogóle nie rozumiem po co wprowadzać niekapki. Czy nie lepiej nauczyć dziecko pić od razu ze zwykłego kubka (najlepiej nietłukącego)? Przy pierwszym dziecku używałam różnych kubków-niekapków, z żadnych do końca zadowolona nie byłam, mimo że cena niektórych była powalająca. Denerwowało mnie też to że za dużo czasu trzeba poświęcić na ich dokładne umycie. Dość szybko się ich pozbyłam. Przy drugim dziecku, gdy synek miało ok. 7 miesięcy, (jeszcze nawet nie umiał sam siedzieć) zaczęłam go sadzać do specjalnego krzesełka do karmienia, pozwoliłam mu sama jeść i pić ze zwykłego kubka. Błyskawicznie załapał o co chodzi. Wiadomo że dziecku na początku będzie się zdarzało troszkę oblewać, ale przecież są śliniaki, fartuszki, i czy to taki problem żeby dziecko ewentualnie przebrać? Ja od razu stawiałam na samodzielność.

39504 adasaga3 Kobieta, 39 lat, Racibórz
marzen@

marzen@

Ja uważam podobnie jak poprzedniczka - najlepiej od razu uczyć pić że zwykłego kubka, jak tylko dziecka potrafi usiąść. Do nauki woda, a nie soczki, to problemow z praniem nie będzie. Niekapki czy bidony przydają się do picia w nocy, na spacerze, w podróży. Dużą wadą większości jest to, że trudno je dokładnie umyć. U niektórych maluchów potrafią na mieszać w prawidłowym odruchu ssania, tak więc ostrożnie przy kp. Niekapki mogą też przyczyniać się do pojawienia się wad zgryzu. Pamiętajcie, że niekapki zostały stworzone przez mamę, którą zdenerwowało ciągłe rozlewanie napojów przez dziecko. Zadaniem niekapka jest 'niekapanie', jest to sprzęt niewątpliwie wygodny, ale warto ograniczać jego stosowanie dla dobra dziecka.
Moje córki swobodnie piły z otwartego kubka już w wieku około roku, czasem troszkę sie pochlapały, ale to normalny eap przy nauce samodzielności, w wieku 15-16 m-cy chodziły z kubizmu w ręku i rzadko cokolwiek rozlewały.

--

Z. 2011, J. 2014

Przepraszam za brak polskich liter - mam stara klawiature i alt mi nie zawsze działa

26646 marzen Kobieta, 13 lat, gdzieś daleko stąd...
Dziubala

Dziubala

Antossia, ja nie mam nic przeciwko niekapkom, są wygodne w użyciu, dziecko w takim wieku jak twoje, czy trochę starsze, może się z niego napić kiedy zechce, a nie tak jak ze zwykłego kubka, dopiero wtedy gdy ktoś mu picie poda. Ale różne są mamy i różne podejścia do tego tematu. Na samodzielność w piciu z "dorosłego" kubka jeszcze przyjdzie czas :)
A co do niekapka, który kupiłaś, to dałaś mu w nim picie, które już wcześniej pił? Bo jeśli dałaś inne picie, to nie dość, że nowy sprzęt do picia, to jeszcze inne picie, to czasem może być już za dużo na raz ;)
W każdym razie nie poddawaj się, próbuj, na pewno załapie, czasem to kwestia kilku-kilkunastu dni. Jeśli nie będzie chciał, to możesz zrobić przerwę kilkudniową i znów próbować, ew. kupić jeszcze niekapek z innej firmy.
Powodzenia :)

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 107 lat, Kraków