Noworodki i niemowlaki

Czy warto szczepić przeciwko pneumokokom?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Dziubala

Dziubala

Karola, każda mama sugeruje się czymś innym i każdą z nas przekonują inne argumenty.
Ja z kolei bym sobie nie wybaczyła, że zaszczepiłam dziecko i coś mu się po tym szczepieniu stało. Dlatego szczepię tylko na to co obowiązkowe (zawsze z ciężkim sercem). Na szczęście dla mnie, nasza wcześniejsza i obecna pediatra są tego samego zdania co ja :)

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 107 lat, Kraków
adasaga3

adasaga3

Moje starsze dziecko jako wcześniak załapało się na darmową szczepionkę przeciw pneumokokom. Długo zastanawiałam się nad tą szczepionką w przypadku młodszego syna, ale pediatra doradziła nam że warto, zwłaszcza jak się ma starsze rodzeństwo, które z przedszkola będzie przynosić różne choroby. Tak że moje dzieci szczepione przeciw pneumokokom i jestem spokojniejsza.

39504 adasaga3 Kobieta, 39 lat, Racibórz
Avril87

Avril87

Margeritka
Avril i jak nie szczepiłaś synka w ogóle?

szczepiłam na poczatku, ale zaczelo u nas postepowac obnizone napiecie.
do tego moj synek mial problemy przy porodzie i mmr lekarz nam odroczyl.

--

http://s2.suwaczek.com/201404304578.png

36533 avril87 Kobieta, 32 lata, Śląsk
~NinaBet

~NinaBet

Ja też szczepiłam na pneumokoki, jak córcię musiałam posłać do żłobka. Nasza pediatra tak nam doradziła i się jej posłuchałam. Na szczęście mała zniosła dobrze pierwsze szczepienie, teraz czekamy na drugą dawkę. Ja też polecam zajrzeć na stronę szczepimy.com.pl, bo znalazłam tam odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, których nie zadałam naszej pani pediatrze.

Karomama

Karomama

~NinaBet
Ja też szczepiłam na pneumokoki, jak córcię musiałam posłać do żłobka. Nasza pediatra tak nam doradziła i się jej posłuchałam. Na szczęście mała zniosła dobrze pierwsze szczepienie, teraz czekamy na drugą dawkę. Ja też polecam zajrzeć na stronę szczepimy.com.pl, bo znalazłam tam odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, których nie zadałam naszej pani pediatrze.

Ja też byłam na tej stronie kampanii, i jak wysłałam pytanie ekspertowi to nawet szybko mi odpisali. Na szczęście ten lekarz z kampanii potwierdził tylko słowa naszej pani doktor i zaszczepiłam małą.

45095 karomama Kobieta, 34 lata, Warszawa
~Daniela00

~Daniela00

Zastanawia mnie, czy prowadzone są badania mierzące skuteczność szczepionek przeciwko pneumokokom? Ma może ktoś informacje na ten temat?

Dziubala

Dziubala

Daniela, ja nie czytałam ani nie słyszałam o takich badaniach. Ale może ktoś się na takie gdzieś natknął...

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 107 lat, Kraków
~Iza2510

~Iza2510

Ja polecam poszukać na stronie szczepimy.com.pl - to jest strona kampanii o pneumokokach, może tam coś będzie...