Noworodki i niemowlaki

Kwas foliowy przy karmieniu

~już_mama

~już_mama

Czy stosowałyście kwas foliowy po narodzinach maleństwa? Dokładnie w czasie karmienia piersią? Jeśli tak to jaki możecie polecić?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

ola2710

ola2710

Sam kwas foliowy nie-stosuję jednak witaminy dla ciężarnych i kobiet karmiących (różne,obecnie mam vitaminer z dha)

--

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

35411 ola2710 Kobieta, 33 lata, Brzeg
~iga8

~iga8

Ja brałam femibion natal 2, który dodatkowo zawiera kwasy dha, które wspomagają prawidłowy rozwój mózgu i wzroku dziecka.

~Olia

~Olia

O kwasie foliowym przy karmieniu nie słyszałam, ale jeśli planujesz w przyszłości kolejne dziecko, to pewno dobrze jest brać cały czas. Ja biorę Omegamed z DHA z alg, bo bezpieczniejsze (już bez kwasu foliowego) bo tak jak dziewczyny pisały DHA jest ważne dla rozwou i odporności dziecka, a z tego co wiem to tych odpowiednich ilości w diecie nie da rady zapewnić (przynajmniej nie bez ryzyka zatrucia rtęcią itp :/ )

~kamama84

~kamama84

ja karmię karmię już od 3 miesięcy i tez przestawiłam się na omegamed dla karmiących i tam nie ma kwasu foliowego. jest za to własnie kwas DHA, który ma wpływ na prawidłowe widzenie. lekarz mi uświadomił tuz przed urodzeniem Frania, że na poczatku wszystkie dzieci widzą jakby za mgłą. potem stopniowo wzrok im się wyostrza i kwas dha sprawia, ze lepiej widzą.

już mama_ a planujesz kolejnego malucha, że potrzebujesz kwasu foliowego :)?

iwonacz

iwonacz

Stosuje pregna plus z dha która brałam w ciąży,inne podobne Wit nie korzystnie na mnie działają -zaparcia

39270 iwonacz Kobieta, 31 lat, Wro
~Olinka28

~Olinka28

Ja obecnie karmię piersią już 2 miesiąc i dostałam od mojej zaprzyjaźnionej położnej zestaw witamin dla matek karmiących - folik mama. Mówiła, że zawierają oprcz kwasu foliowego witaminy, których teraz szczególnie potrzebuję, Jedna z najlepszych położnych jakie znam, wiec zdaje się na jej porady.

~olinna

~olinna

Folik mama 2/3 ja brałam do końca karmienia, nie tylko dobrze działał na mnie ale i dziecko otrzymywało wraz z mlekiem dawkę potrzebnych witamin

~rwana

~rwana

Ja na początku ciąży brałam folik mama 1 a potem aż do końca karmienia piersią ten 3/4 zgodnie z zaleceniem lekarza

~muszkes

~muszkes

Gdyby wszystkie przyszłe matki wiedziały że taka suplementacja przynosi wiele korzyści dla zdrowia to nie byłoby tyle dzieci z wadami, szkoda bo tak niewiele trzeba zrobić żeby tego uniknąć

~sarra

~sarra

Zdrowe odżywianie też jest ważne w ciąży ale czasami to nie wystarczy i lekarz sam może ci zalecić jakieś witaminy potrzebne dla twojego organizmu. Ale folik możesz brać już nawet przed ciążą. A podczas karmienia folik mama 3/4