Skocz do zawartości
Forum

Butelka do karmienia - jaką wybrać? Wasze sprawdzone typy


Gość Enigma

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie testujemy butelkę Philips AVENT z serii Natural .Już od pierwszego użycia buteleczka przypadła mojemu Skarbowi do gustu, nie było problemu z dossaniem się do smoczka. Moje Dziecko karmione jest w sposób mieszany i nie każda butelka jest przez nie akceptowana. Bardzo wygodna do trzymania nawet w malutkich rączkach, świetna do mycia a także przygotowywania pokarmu dzięki szerokiemu otworowi, bardzo wygodna w używaniu. Jednak najlepsze jest to, że nawet gdy dziecko wyrośnie już z buteleczki 125 ml, nadal może być używana, np. jako kubek-niekapek lub buteleczka do wody lub soczku, a to dzięki kompatybilności produktów Philips AVENT. Wystarczy dokupić tylko niewielki element, np rączki do kubeczka i nasza ulubiona buteleczka staje się nowym ulubiony kubeczkiem.

Odnośnik do komentarza

Naszym sprawdzonym typem jest butelka Canpol babies EasyStart Newborn z zaworem antykolkowym (mamy 35/216 i 35/217). Butelka ma szerszy otwór przez co jest łatwa w czyszczeniu. Smoczek jest średnio twardy i mała łapie go bez problemu. Design butelki jest przyjemny dla oka a moja córeczka bardzo lubi oglądać kwiatki na tych butelkach. Ponad to do rozmiaru 240ml dorzucony jest czyścik do smoków co jest dużym ułatwieniem w ich myciu.
Polecam!

Odnośnik do komentarza

Ja polecam butelki Canpola - easystart. Użytkuję taką (mam dokładnie - Antykolkowa butelka szerokootworowa EasyStart "Newborn baby" 240 ml) już od miesiąca i sprawdza się bardzo dobrze :) Co ważne ma widoczną i czytelną podziałkę!!! Łatwo się myje (trochę ciężej jeżeli chodzi o miejsce przy zakrętce ale to chyba każda butelka tak ma). Gdy butelka jest mokra trochę ciężko zdejmuje się zatyczkę - tylko takie wady wg mnie mają te butle czyli tak naprawdę żadne... Mojemu synkowi bardzo dobrze piło się przez smoczka który dzięki swojej zbliżonej do piersi budowie nie zaburzył naturalnej laktacji. Polecam z czystym sumieniem.

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsvi09k8fgg2ty0.png
https://www.suwaczki.com/tickers/961l3e5eiyle91jh.png
Aniołki moje pamiętam o Was... i tęsknię... bardzo [*]

Odnośnik do komentarza

Hitem ostatnich dni są u nas butelki szklane z firmy Canpol babies. Są lekkie, przejrzyste, łatwe w utrzymaniu czystości. Mają ładny delikatny design (mamy różową sowę ). Smoczki zestawach są z zaworem antykolkowym więc dbają o brzuszek malucha. Podziałka się nie ściera co jest dużym plusem przy odmierzaniu porcji. Butelki można myć też w zmywarce a mleko podgrzewać w niej w mikrofali. Polecam!

Odnośnik do komentarza

HEj!My również od niedawna używamy szklanych butelek z Canpolu z serii EasyStart. Są naprawdę leciutkie i łatwe do utrzymania w czystości. Wyraźna podziałka i śliczny design-mamy z Misiem i Liskiem;) Smoczek przypomina brodawkę piersi, więc dziecko łatwo zaakceptowało picie z butelki. A dodatkowoposiada zaworek antykolkowy, który działa!POLECAM!

Odnośnik do komentarza

Witam

Moge polecic butelki firmy Avent. Obecnie syn korzysta juz z wiekszej butelki Avent Natural 260ml. Butelka łatwa do rozłożenia i ponownego złożenia. Posiada specjalny kapturek- nakladke przez co smoczek nie ulega niepotrzebnym zabrudzeniom jak np w podrozy. Smoczek pasuje synkowi jest miekki i z pewnoscia dziecko nie zasysa powietrza podczas picia

Odnośnik do komentarza
Gość litkamonia

Ja także polecam butelki avent natural. W 100 % sprawdza się przy równoczesnym karmieniu piersią i butelką dzięki smoczkowi przypominającemu kobiecą pierś. Ma wygodny kształt, jest łatwa w czyszczeniu i posiada system antykolkowy.

Odnośnik do komentarza

Czy oprócz "modelu" butelki macie jakieś sprawdzone sposoby na jej podawanie (smoczki itp)? Moje dziecko ma 4 miesiące i nie chce pić mleka z żadnej butelki (ani avent, ani lovi ani najzwyklejsza z canpola). Póki co karmię piersią ale niedługo wracam do pracy i kompletnie nie wiem jak nauczyć moją córcie pić z butelki.

Odnośnik do komentarza

Miałam identyczną sytuację,jak autorka postu - też weekendowe studia, też brak możliwości dojechania np. do domu w przerwie i nakarmienia małej.
Trochę to trwało, zanim znalazłyśmy butelkę, którą zaakceptowała córka, bo jednak pierś to pierś ;) Najpierw kupiliśmy jakąś zwykłą - totalnie na NIE. Później antykolkową dr Browna - ale smoczek też był "zwyczajny". W końcu zaczęłam się rozglądać za takimi, które mają smoczek maksymalnie pdoobny do piersi mamy, które oddają w jak największej części odczucia związane z karmieniem piersią. Mi się mega spodobało to, że Chicco ma butelki - linia NaturalFeeling - gdzie na tym pierwszym etapie jest zakrzywiony smoczek. To o wiele bardziej przypomina pierś niż taki standardowy smok przy zwykłej butli :) Mała zaakceptowała i też - czego się obawiałam bardzo - nie miała żadnych kolek, wzdęć itd :) Te butelki mają stale wypełniony mlekiem smoczek, więc dziecko nie połyka powietrza :)

Odnośnik do komentarza

happymom
W końcu zaczęłam się rozglądać za takimi, które mają smoczek maksymalnie pdoobny do piersi mamy, które oddają w jak największej części odczucia związane z karmieniem piersią.

happymom dokładnie takie samo było moje kryterium :) do tego system antykolkowy jak to ładnie pani w sklepie ujęła też mnie przekonał :) butelkę Chicco wygodnie trzyma się w ręce, a silikon smoczka jest bardzo miękki w dotyku :) Przekonała mnie też nazwa Natural feeling ;) Byłam z niej bardzo zadowolona i teraz przy drugim bobo też je kupię :)

Odnośnik do komentarza
Gość MichalinaJa

My próbowałyśmy Philips Avent Natural. Największą zaletą i tym, co wyróżnia tę butelkę spośród innych, jest smoczek. Silikonowy, miękki, szeroki, zbliżony kształtem do piersi. Co prawda używałyśmy jej tylko raz, ale wydaje mi się, że nie rozleniwia.

Odnośnik do komentarza

aga21
butelkę Chicco wygodnie trzyma się w ręce, a silikon smoczka jest bardzo miękki w dotyku :)

Ja teraz kupiłam smoczki do tej butelki Chicco Natural Feeling już w większym rozmiarze - jak na zdjęciu, zobaczymy jak się sprawdzą :) Chociaż już je dotykałam i rzeczywiście silikon jest elastyczny i mięciutki. I tak powinno być, pierś mamy też nie jest twarda. Chyba, że ma zastój :p

monthly_2016_02/butelka-do-karmienia-jaka-wybrac-wasze-sprawdzone-typy_44356.jpg

Odnośnik do komentarza

Ja przetestowałam butelki różnych firm ostatnio kupiłam butelkę firmy Born Free http://www.bornfree.pl/portfolio1/item/1-butelka-antykolkowa-born-free-breeze-150-ml.html i jestem bardzo zadowolona. Butelka ma silikonowy smoczek przypominający sutek, kształt butelki sprawia że jest wygodna w trzymaniu, jest bardzo łatwa do umycia gdyz składa się tylko z dwóch elementów butelki i smoczka z nakrętką. Najważniejsze że system antykolkowy sprawił że u małego ustąpiły kolki. Polecam też szczotkę do butelek tej firmy jej kształt sprawia że że mycie butelki to tylko kilka sekund.

Odnośnik do komentarza

Ja na swoim dziecku "przetestowałam" przynajmniej kilkanaście różnych butelek. I chyba do tej pory (mały ma 8 miesięcy) najlepiej sprawdziły się butelki Chicco. Plus jest taki, ze ich wybór jest całkiem spory https://www.apteka-melissa.pl/producent/chicco.html - w zależności od wieku malucha i jego indywidualnych upodobań. Początki wprawdzie nie były kolorowe, bo małemu zawsze coś nie pasowało, ale w końcu nasza cierpliwość została doceniona i jak już trafiliśmy na butelkę, którą Michaś zaakceptował to nie próbowaliśmy jej nawet zmienić na inną. Być może byśmy znaleźli coś jeszcze lepszego, ale te spełniały też i nasze oczekiwania :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...