Noworodki i niemowlaki

Kolka niemowlęca

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Dajna

~Dajna

Viburcol + Biogaia + Espumisan, to sprawdzony w 100% sposób na kolki u maluchów. W kupie siła...........jakkolwiek to brzmi ;)

elektrycznapomarancza

elektrycznapomarancza

Zamiast Espumisanu lepiej dać Sab Simplex. Obydwa leki mają w składzie symetykon, jeden działa, a drugi nie, nie potrafię tego zrozumieć!

Co do Viburcolu, to stosuję często ten w kroplach (po szczepieniach, ząbkowanie, kiedy syn miał kolki). Ostatnio w aptece widziałam plakat z ogłoszonym konkursem, gdzie można wygrać fajne nagrody dla siebie i maluszka. Of course konkurs Viburcolu.

48253 elektrycznapomarancza Mężczyzna, 37 lat, neverland
~dareczka mama

~dareczka mama

Rurki Windi lub po prostu cienki termometr!! Nic doraznie nie działa lepiej.
Daje malenstwu kropelki Sab Simplex na zmiane z Kolzym-na polecenie lekarki-jednak w trakcie ataku bo niestety i tak sie zdarzaja, nie ma nic lepszego od takiej bezposredniej pomocy malenstwu.
Rurki odprowadzaja powietrze ktore zalega dzidziusiowi, czesto tez dochodzi do wyproznienia.. I moj synek w momencie przestaje płakać.
Termometr nie posiada ogranicznika -wsuwamy do pupy tylko koncoweczke-i do tego niestety kupka pod cisnieniem leci w kazda strone, jednak przy odrobinie wprawy przynosi ulge-ja wykonuje nim minimalne delikatne okragle ruchy i najczęściej wtedy uchodzi najwięcej powietrza. Jest to oczywiscie duzo tańszy, lecz "brudny" sposob pomocy.
Żałuję ze dopiero po niespełna miesiącu trwania kolek dowiedzialam sie o tej metodzie.
Wyjatkowo istotna jest koniecznosc nasmarowania koncowki rurki badz termometru oliwka dla niemowląt.

~Kajka888

~Kajka888

Próbowałam Windi kilkakrotnie - bez efektów, szału nie ma. O wiele lepiej działają odpowiednio wykonywane ćwiczenia (zapytać pediatrę, rehabilitanta), probiotyki i Viburcol. Z kolką można uporać się w naturalny sposób.

~Misza

~Misza

elektrycznapomarancza
Zamiast Espumisanu lepiej dać Sab Simplex. Obydwa leki mają w składzie symetykon, jeden działa, a drugi nie, nie potrafię tego zrozumieć!

Co do Viburcolu, to stosuję często ten w kroplach (po szczepieniach, ząbkowanie, kiedy syn miał kolki). Ostatnio w aptece widziałam plakat z ogłoszonym konkursem, gdzie można wygrać fajne nagrody dla siebie i maluszka. Of course konkurs Viburcolu.

No widzisz, u nas akurat zadziałał Espumisan i Viburcol w czopkach (w kroplach nie działał). Co podziała na jednego malucha niekoniecznie sprawdzi się u innego ;)

~Bikejka

~Bikejka

Probiotyki trzeba dawać dziecku codziennie, niezależnie czy ma kolki czy też ich w danym dniu nie ma. Doraźnie eskumisan i viburcol.

laleczka90

laleczka90

Z tego co słyszałam, to ponoć dobre są krople esputicon, bo nie zawierają konserwantów ani barwników i całkiem szybko działają. Mojej kuzynce bardzo pomogły, a raczej jej maluszkowi. Te krople są nawet tanie i można bez problemu dostać je w aptece.

48091 laleczka90 Kobieta, 43 lata, Tu i Tam
~Marcelinka333

~Marcelinka333

Że się odezwę - jakie ćwiczenia i kąpiele u noworodka lub niemowlaka? W sumie te kąpiele jestem w stanie zrozumieć, bo ciepła woda może łagodzić dolegliwości brzuszkowe, ale ćwiczenia? U tak małego dziecka???

Czy ktoś wie, kiedy i gdzie będą ogłoszone wyniki tego konkursu?

~Sybilla3

~Sybilla3

Włożenie dziecka do wanienki w ciepłą wodą odpręża i relaksuje. Jest to jakiś sposób, aby ulżyć dziecku w cierpieniu. Natomiast z własnego doświadczenia, a mam 3 dzieci, powiem, że najlepiej sprawdzały się niemieckie krople sab simplex i Viburcol w czopkach.