Noworodki i niemowlaki

Kolka niemowlęca

Odpowiedzi znajdują się poniżej

moniun

moniun

~różyczka25 Leki trzeba podawać regularnie przed każdym karmieniem i zaczynają one działać po 2-3 dniach, bo muszą się dobrze "zagnieździć" w jelitach. Podawaj Delicol i coś z symetykonem, np. Espumisan 100, a czy działają będziesz mogła stwierdzić po minimum 3 dniach podawania.

--

http://www.suwaczki.com/tickers/n59yzbmhufnmofv6.png

39063 moniun Kobieta, 31 lat, Wrocław
bratkowa

bratkowa

może leki to i dobre rozwiązanie, chociaż ja się zawsze boję podawać dzieciom

--

http://www.suwaczki.com/tickers/km5svcqg0bl0um1g.png]Tekst linka[/url]http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e3l71dnmf.png]Tekst linka[/url]
http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bdf9hgbbn1iso.png]

40981 bratkowa Kobieta, 37 lat, Gdańsk
~Patty89

~Patty89

Dieta to pic na wodę ja przechodziłam na dietę ( wyłączyłam ciężkostrawne i wzdymajace) i nie pomogło nic . Za to przez cała ciąże jadłam czosnek i teraz jem i mała sie nie odwraca. Z ta dieta to mit po prostu. I kołki trwają cały dzień , krople raczej tyle co złagodziły płacz. I przy każdym jedzeniu płacze i nawet na spacerze. Zaczęło sie w drugim tygodniu. Dziś ma miesiąc i tydzień i mam nadzieje ze wszystko bedzie trwało nie dłużej niż 3 miesiące .

~mitka

~mitka

U nas pomógł Viburcol w czopkach, Espumisan i słabe herbatki koperkowe na zmianę z rumiankowymi. Wykonywałam również regularne masaże brzuszka. Po Viburcolu dziecko przesypiało spokojnie całą noc.

~Miśka444

~Miśka444

Ja karmiłam piersią i jadłam praktycznie wszystko. Owszem zdarzały się na początku kolki, ale ratowały nas czopki Viburcolu, herbatki koperkowe i probiotyki. Mamy karmiące MM najczęściej zmieniają mleko i przynosi to ustąpienie dolegliwości.

~tamarka33

~tamarka33

Świetne termofory o różnej pojemności – 0,7l albo 2 l sprzedaje Sanity. My mamy dwa – kaczuszkę i owieczkę. U dzieci przy przeziębieniach które łapią dość często to takie rozgrzewanie przynosi najlepsze efekty. Żadne lekarstwo tak szybko ulgi nie przyniesie jak termofor. Te modele są w miękkich przyjaznych pokrowcach, także zupełnie inne w dotyku niż jakby były w samej gumie.

~Ja-ga

~Ja-ga

Nie wiadomo co powoduje kolkę więc nie ma to żadnego rozwiązania/leku
Każdemu dziecko co innego pomoze bo przyczyna wystapienia kolki moze byc różna
Dlatego fajnie poczytać wasze porady, zbieram je i bede tostować. Mam nadzieje ze któras nam pomoze :)
Od siebie dorzucam jeszcze zabraną listę kilku rad na kolkę

~GreenTea

~GreenTea

Moje sprawdzone sposoby to: Espumisan dodany do mleka - kolki trwały krócej i były łagodniejsze; kropelki Bobotic podane wprost do ust - czasem zatrzymywały kolkę natychmiast, a często łagodziły; Sab Simplex dodany do mleka - pomógł natychmiast, a jedna dawka działała przez 4 dni, jednak po tych kroplach pojawiła się ostra biegunka; podawanie mleka modyfikowanego w czasie ataku kolki zawsze ją wstrzymywało na czas picia i chwilę potem; i sposób który zawsze się sprawdzał - owinięcie dziecka aż po szyję ciepłym i miękkim kocem i usypianie go na rękach - przesypiało tak kolki, a jak miało ostry atak - to przesypiało czas kolki na rękach, bez odkładania do łóżeczka, i zawsze był spokój. Jeżeli kolki są po piciu mleka matki, to możliwe że jest na coś uczulone co matka akurat zjadła - u mnie tak było, więc rezygnowałam z niektórych potraw i to pomagało. Możliwe też, że ma skazę białkową, wtedy trzeba przejść na modyfikowane dla alergików.