Noworodki i niemowlaki

Termometr dla niemowlaka

Odpowiedzi znajdują się poniżej

ola2710

ola2710

Monika,ja też jestem po raz 1szy mamą,byłam przerażona wieloma rzeczami (ba,niektórymi nadal jestem),ale czopek musiałam włożyć ze 2 razy małemu.A na tym termometrze jest srebrna,krótka końcówka-tylko ją się wkłada,a to jest mniej niż czopek...takiego termometra,jak nam wkładano,bym się na pewno bała! :)
(Co do obaw,to ja teraz mam mikrozawały,jak małemu daję nie do końca rozdrobnione posiłki-początkowo się krztusił...!musimy być dzielne ;)

--

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

35411 ola2710 Kobieta, 33 lata, Brzeg
~ninka

~ninka

my mamy termometr Rapid z Gerathermu, pani w aptece nam go poradziła zamiast elektronicznego i rzeczywiście: mierzy dokładnie i szybko, jest też zdecydowanie dziecioodporny, by parę razy spadł na podłogę i dalej działa :)

mariolak8

mariolak8

Odnośnie termometrów dla niemowląt – większość produktów dostępnych na rynku to chińska tandeta. Co z tego, że producent jest z Niemiec albo na pudełku znajduje się napis w stylu „Japoński design”, skoro TO I TAK SĄ TE SAME FABRYKI! Kazdy termometr bezdotykowy, który miałam, wskazywał taką temperaturę, jaka mu się podobała. Miałam problem, bo rtęciowych już nie ma, a kupno kolejnego elektronicznego pseudo-termometru nie wchodziło w grę. Syn miał gorączkę, pojechaliśmy na izbę przyjęć i lekarz (pediatra) wyjął z kieszeni swój prywatny termometr. Spytałam czy dobry – okazało się, że to jedyny w pełni produkowany we Włoszech termometr bezdotykowy dostępny na naszym rynku. Kupiłam przez internet (w sklepie medycznym Tekst linka) NIAJNIŻSZY MODEL - Thermofocus i mogę śmiało stwierdzić, że to były najlepiej wydane pieniądze w tym roku :) Termometr jest solidny, ciężki, ma gwarancję i dostowosuje się do temperatury otoczenia. Dostępne są dwa rodzaje, ja wybrałam tańszy, bo ma te same funkcje co droższy, poza podświetleniem wyświetlacza… Tak czy inaczej, jeżeli macie dość chińskich zabawek to nie widzę lepszego rozwiązania.

48215 mariolak8 Kobieta, 35 lat, Lublin
~jagna.firek

~jagna.firek

Z takich bezdotykowych, dokładnych, w dobrej cenie to ja bym polecała termometr 5w1 MultiTemp SANITY. Można za mniej niż sto złotych już znaleźć. Jest bardzo czuły, wynik pomiaru jest od razu, wystarczy zbliżyć do skroni. Mega wygoda.

~betkaaa

~betkaaa

Dobrym rozwiązaniem z punktu widzenia mojego syna alergika był termometr Classic. Jest higieniczny, nie podrażnia skóry, nie zawiera też szkodliwej rtęci. Jakby się rozbił, bo jest w szklanej obudowie, to nic się nie stanie. W sensie ciecz która jest w środku nie ma właściwości trujących.

~anka3333

~anka3333

Nieco droższy, ale naprawdę dobry jest termometr nonContact marki Geratherm. Moja siostra pielęgniarka korzysta z takiego samego modelu w szpitalu. Pomiar trwa dosłownie sekundę. W porównaniu z rtęciowym termometrem to jest niebo a ziemia. Bezpieczny, szybki, w fajnym designie.

~jagnass

~jagnass

Dobrze mi się osobiście korzysta z termometru Multitemp. Miałam wcześniej zwykły, elektroniczny, dotykowy. Mierzył szybciej niż rtęciowy, ale i tak wolniej niż ten bezdotykowy. Tutaj czas pomiaru to jedna sekunda.

Antossia

Antossia

Witam. ;) U nas maluch często choruje niestety i mogę coś w tym temacie z praktyki powiedzieć. Najzwyklejszy termometr jak najbardziej jest chyba nr 1, ale nie dla dziecka jak co 15 minut sprawdzić trzeba temperaturę, bo ma tak wysoką. Próbowaliśmy jeszcze do ucha, zupełnie się nie sprawdził. Zakupiliśmy kolejny bezdotykowy i ten tak różnie ale zdecydowanie lepiej niż do ucha. Więc osobiście albo zwykły do pupki, albo bezdotykowy. Z tym, że jak za długo się go trzyma w ręku to też pokazuje głupoty. Trzeba 3krotnie powtórzyć pomiar. :)

50922 antossia Kobieta, 26 lat, WARSZAWA