Noworodki i niemowlaki

Co przygotować na przyjście na świat malucha?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Nakretka

Nakretka

A co do pewnych rzeczy to może warto wcześniej upewnić się w szpitalu , u mnie np laktatorów nie było , a że miałam problem to mąż dowoził , generalnie szpital dawał jedynie podkłady poporodowe i ewentualnie mleko dla dziecka w strzykawce :) Zresztą zawsze jak czegoś zabraknie to pewnie znajdzie się ktoś kto kupi i dowiezie.

--

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidzbmh5gg4f5ku.png

34799 nakretka Kobieta, 33 lata, Rumia
~babyblues

~babyblues

Pamiętaj, aby także zadbać o siebie:) warto w szafce mieć nie tylko artykuły higieniczne dla maluszka, ale także coś na laktację - pamiętam, że szybko złapał mnie kryzys laktacyjny, więc musiałam skorzystać z suplementów dla kp:)

~juzniedlugobedemama

~juzniedlugobedemama

niedługo rodzę, a dokładnie za tydzień, więc mam pytanie, czy laktator jest niezbędnym narzędziem dla młodej mamy? Coraz częściej słyszę, że laktator jest niezbędny...

Dziubala

Dziubala

juzniedlugobedemama, większość mam go kupuje, ale nie jest niezbędny, bo może się okazać, że nie zostanie wykorzystany. Na wszelki wypadek upatrz sobie jakiś model i jak będziesz mieć potrzebę, to go wtedy kup.

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 107 lat, Kraków
~juzniedlugobedemama

~juzniedlugobedemama

Dziękuję:)właśnie dziś patrzyłam różne modele laktatorów, ale kompletnie się na tym nie znam. A lepiej na początku używać ręcznego, czy też elektrycznego?

happymom

happymom

~juzniedlugobedemama
Dziękuję:)właśnie dziś patrzyłam różne modele laktatorów, ale kompletnie się na tym nie znam. A lepiej na początku używać ręcznego, czy też elektrycznego?

To zależy. Ja akurat miałam i taki i taki, choć znacznie częściej używałam jednak elektrycznego. Bo było szybciej, wygodniej, więcej mleka odciągałam. Oba były delikatne, więc tu nie czułam różnicy. Ręczny miałam jakieś nieznanej marki (szwagierka mi dała po sobie prawie nieużywany), a elektryczny dostałam na Baby Shower od koleżanek. Firmy Chicco - Natural Feeling. Przydał mi się w pierwszych dniach po wyjściu ze szpitala, jak miałam nawał (ustawiłam sobie delikatne odciaganie i nic nie bolało), a potem, jak chciałam iść do fryzjera itp.
Raz miałam np. sytuację, że pilnie musiałam pojechać coś załatwić, a synka mogłam podrzucić jedynie do sąsiadki. Miałam 15 min., żeby odciągnąć mleko na 1 porcję :) także elektrycznym się to udało bez problemu, a ręcznym nie byłoby na to szans :)

50734 happymom Kobieta, 29 lat, Kąkolewo
~juzniedlugobedemama

~juzniedlugobedemama

Dziękuję za poradę:) ale dziś mnie nastraszyłam moja koleżanka:/ stwierdziła, że jeżeli po porodzie zacznę używać laktatora, to na pewno będę mieć później gorszą laktację:(powiedzcie mi, to prawda??

~jesiennapogoda

~jesiennapogoda

Nie wiem, jak jest u innych, ale w moim przypadku tak nie było. Zaczęłam odciągać pokarm laktatorem ze względów zdrowotnych i nie zauważyłam, abym później miała problemy z laktacją. Ale brałam cały czas preparaty na laktację, więc nie narzekałam na ilość pokarmu.

~jesiennapogoda

~jesiennapogoda

Jeszcze zapomniałam dodać, że jeżeli zdecydujesz się na środki na laktację, to wybierz te, które są polecane przez inne mamy:)kiedyś miałam taką sytuację, że kupiłam polecony przez aptekę i nic nie zadziałało, a wydałam dość sporo kasy. A więc, poczytaj na forach zanim zdecydujesz się na zakup dobrych saszetek na laktację.

~samajuzniewiem

~samajuzniewiem

Zainspirowały mnie Wasze wpisy i byłam dziś w aptece. Ale wybór był ich za duży, a niektóre ceny przyprawiały o zawrót głowy:/ który środek jest dobry, zdrowy i w miarę tani?