Noworodki i niemowlaki

Jaki laktator wybrać - ręczny czy elektryczny?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Malsi

~Malsi

Ja po dlugich namyslach kupilam canapol reczny bo uwazalam ze bede go uzywac zadko, okazalo sie jednak ze pierwszy raz musialsm uzyc go tydzien po porodzie ze wzgledu na nawal i odczuwanie wrecz guzkow w piersi, pozniej maluszek cierpial z powodu zbyt duzego przeplywu mleka i przed kazdym karmieniem odciagam troche no i canapol daje rade jest cichy uzywam go przy spiacym mezu w nocy, jedyny minus jak duzo mleka sie dostanie pod sylikon nie chce chwycic ciagu i trzeba wytrzec papierem.

Mama_2014

Mama_2014

Nie wiedzialam jak bedzie i mnie z laktacja, bo przy pierwszej corce byl problem i kupilam canpola, reczny - z mysla, ze w razie czego pomoze mi rozkrecic laktacje .. jak mleko zostaje na nakladce masujacej, to slabo zasysa.. generalnie dawal rade, koszt ok.50zl. Po jakims tygodniu zainwestowalam w elektrycznego canpola i nie zaluje. Moglby ciut ciszej dzialac..koszt ok.200zl.

54982 mama-2014 Kobieta, 30 lat, Gra...
Waniliowa

Waniliowa

Ja używam ręcznego z Aventu. Powiem wam, że pierwsze "testowe" zassanie piersi bolało okropnie i sądziłam że zrezygnuje z używania go. W szpitalu odciągałam mleko laktatorem elektrycznym i bólu aż takiego nie było i byłam skłonna wypożyczyć ten elektryczny ALE! Ale po kolejnej próbie z ręcznym laktatorem się przekonałam że jednak to tak nie boli bo sama dostosowuje tempo i moc zasysania, jest szybciej, sutki tak nie bolą po zakończeniu ściągania mleka i pozostałam przy używaniu ręcznego. Jednak ręce bolą niemiłosiernie po dłuższym użytkowaniu, a że mam go dużo tak chyba niedługo mięśnie będę miała jak facet... :P

--

https://www.suwaczki.com/tickers/thgfyx8ds56okvbm.png

56428 waniliowa Kobieta, 25 lat, Austria
~jesienneliscie

~jesienneliscie

W moim przypadku to doskonale sprawdził się elektryczny:)ale musiałam najpierw poprawić sobie laktację, aby móc cokolwiek ściągnąć do butelki i mi pomógł prolaktan:) miałam też ręczny laktator, ale nie sprawdził się i był niewygodny w użyciu:/

~minimina

~minimina

A ja jestem zwolenniczką ręcznego laktatora, który także fajnie pobudza laktację. Przy problemach z laktacją i w połączeniu z preparatami na laktację daję doskonałą poprawę laktacji:)

~Bar_tun

~Bar_tun

5 lat temu używałam laktator ręcznego z Aventu i odciaganie było nieprzyjemne długie i bolesne. Jak teraz znów pomyślałam że będę musiała to robić to byłam załamana. Zdecydowałam że chyba warto zainwestować w elektryczny. Czytałam opinie ale nie wiedziałam co wybrać a nie miałam żadnej możliwości żeby gdzieś spróbować jak to działa (niekiedy w szpitalach mają do wypożyczenia). W końcu dostałam w prezencie Medelę i jestem zadowolona. Nie boli. Jest bardzo szybki. Dobrze opróżnia piersi. Ma opcję na zasilaczu lub na baterie paluszki - to się przydaje bo nie zawsze w intymnym miejscu gdzie mogę odciągnąć jest dostęp do gniazdka z prądem. Jedyny minus to ze nieraz jakby coś nie stykało dobrze i w trakcie słabnie i sie nieraz zatrzyma, tak że trzeba go postukać żeby zaskoczył.

~Justyna889

~Justyna889

Dla mnie ręczny okazał się niewypałem. Tak jak ktoś już niżej napisał odciąganie pokarmu było zbyt bolesne. Potem kupiłam laktator elektryczny fidi z lionelo i było o niebo lepiej! ;-)