Noworodki i niemowlaki

Jaki laktator wybrać - ręczny czy elektryczny?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~nenufarg

~nenufarg

Ja też przed porodem zastanawiałam się czy laktator jest potrzebny i myślałam, że zajmę się tym tematem po urodzeniu. Na szczęście dostałam laktator tuż przed porodem, bo teraz nie wyobrażam sobie życia bez tego sprzętu.
Ja mam Lovi Prolactis i jestem bardzo zadowolona.
Używam elektrycznego, bo przy ręcznym za długo mi to trwa i nie mam cierpliwości, a elektryczny działa szybko, nie jest zbyt głośny (odciągam też w nocy jak malutka śpi obok).
Pomógł mi jak zaczynało mi się zapalenie piersi, czy też jakiś zastój, w każdym razie miałam część piersi czerwone i twarde i przystawianie malutkiej nie pomagało, dopiero własnie jak sobie to miejsce rozgrzałam, a później ściągnęłam pokarm laktatorem.
Dla mnie jest bardzo wygodny. Szybko się go składa, może działać na baterie, wiec nie trzeba siedzieć gdzieś w okolicy gniazdka (a to też wygodne teraz przy okresie urlopowym, jak gdzieś po drodze trzeba odciągać pokarm).
Ogólnie polecam własnie LOVI prolactis.

mamami21

mamami21

A ja laktator kupiłam w połowie ciąży. Byłam zdecydowana na karmienie piersią więc wiedziałam ,że może mi się przydać laktator. Przy pierwszym dziecku miałam laktator ręczny z Philips Avent ale nie byłam z niego zadowolona. Przy drugim dziecku kupilam już elektryczny Medele mini electric i nie wyobrażam sobie używać innego :) jest rewelacyjny. Może być na zasilacz lub na baterie. Jest malutki i można bez problem schować go do torebki. Śmiało polecam

46407 mamami21 Kobieta, 28 lat, Wadowice
MamaFrania

MamaFrania

chciałabym kupić laktator w internecie, myślałam właśnie o tym Philips Avent bo ma sporo dobrych opinii. Polecacie jakich sprawdzony sklep internetowy?

46449 mamafrania Kobieta, 31 lat, Warszawa
Komanka87

Komanka87

ja pisałam gdzieś wczesniej, ze mialam reczny akuku i spokojnie zdal egzamin, tym bardziej by bardzo tkliwych piersiach. co do lovi tez sa dobre, akuku akurat jest sporo tanszy

45471 komanka87 Kobieta, 32 lata, Warszawa
Wywijaska

Wywijaska

Ja mialam laktator reczny z BabyOno,kompletna porazka. Na poczatku jak mleko bylo trudno odciagnac a mialam nawal to zupelnie nic nic nie szlo nim zrobic. Nie polecam. W koncu kupilam zwykly w aptece w granicach 15 zl z firmy Sanity. Ma bardzo maly zbiorniczek co bywa denerwujace ale bardzo dobrze zasysa pokarm i wiele razy swietnie sobie poradzil przy zastojach. Takze jesli chcesz cos niedrogiego to pomysl o tym

--

http://suwaczki.maluchy.pl/li-70572.png

44477 wywijaska Kobieta, 37 lat, wielkopolska
pauliiii84

pauliiii84

ja uważam że laktator to przydatne urządzenie dla mamy. Nie zawsze jak gdzieś idziesz możesz wziąć maluszka ze sobą a tak odciągniesz sobie mleko i zostawisz maluszka z tatusiem czy kimś innym .
Co do wyboru lakatora to uważam że elektryczny jest lepszy i praktyczniejszy . Ja mam laktator medela swing i jestem z niego zadowolona szczerze mogę go polecic.

46868 pauliiii84 Kobieta, 26 lat, Ruda Śląska
Komanka87

Komanka87

ja natomiast laktator zamówiłam przez internet na drugi dzien po porodzie, z łóżka szpitalnego hehehe byłam po cesarce, pokarmu jak na lekarstwo, ja akurat zamowiłam sobie ręczny akuku, bo piersi mnie strasznie bolaly, a w recznym mozna samemu regulowac nacisk i czestotliwosc, kazdy potrzebuje innego, jedni chwala elektryczne inni ręczne, trzeba dobrać pod siebie:)

45471 komanka87 Kobieta, 32 lata, Warszawa
xIzax

xIzax

Hej.
Odnośnie laktatora...pierwszy dostałam od koleżanki, ręczny firmy BabyOno. Hmm...troszkę musiałam się nim namęczyć. Czułam się jak dojarka... :P jakiś wężyk, pompka itd. Odstawiłam go. Potem inna znajoma dała mi swój, bo w ogóle nie używałam.
Również ręczny, firmy Lovi. Super! Polecam go, koszt ok.100 zł chyba ale odciąganie pokarmu szło bardzo dobrze :)

--

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzhdgeazlcj0sw.png

41434 xizax Kobieta, 35 lat, Xxx
Ulla

Ulla

ja kupowałam ręczny przy pierwszym dziecku i nie wyobrażam sobie funkcjonowania wówczas bez niego bardzo mi się przydał - wówczas kupiła aventa a kuzynka miałą madele chyba elektryczną i tez sobie chwaliła

--

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

27582 ulla Kobieta, 39 lat, Jaworzno
lilija0

lilija0

Najpierw używałam ręczny tommyego, nie był zły. Teraz mam Lovi Prolactis i jest jak najbardziej ok tym bardziej,że jest to laktator i ręczny i elektryczny. Dość szybko napełnia się butelka 120 ml, mi zajmuje to ok. 10 minut. dodatkowo można zapisać ostatni czas ssania i siłę, dzięki czemu nie trzeba ustawiać wygodnych dla nas opcji za każdym razem gdy odciągamy. Niestety nie jest super cichy, ale mój syn sie nie budzi gdy odciągam , więc nie jest źle. Jest wygodny w użytkowaniu bo mały, dzieki czemu można go włożyć do torebki lub zabrać ze sobą w tej w której jest spakowany firmowo. Ogólnie łatwy w obsłudze i radził sobie bez problemu z moim nawałem pokarmu, dodatkowo pobudzał laktację gdy bywało go mało.

48005 lilija0 Kobieta, 30 lat, Poznań