Skocz do zawartości
Forum

Jaki laktator wybrać - ręczny czy elektryczny?


Gość Pierworódka

Rekomendowane odpowiedzi

Mi odpowiadał ręczny. Miałam pożyczony od bratowej elektryczny BabyOno ale szybko wysłałam męża po inny. Później bratowa ode mnie pożyczała ręczny bo też jej bardziej odpowiadał hihi Trzeba się niestety samemu przekonać.

Są dwa sposoby na rozbawienie Pana Boga.
Pierwszy to opowiedzieć mu o swoich planach na przyszłość.
Drugi...powiedzieć mu, że coś jest niemożliwe.

Odnośnik do komentarza

Medela Mini Electric!
Używam go już ponad 6 miesięcy i nie mam co do niego żadnych zastrzeżeń. Jest co prawda dość głośny (przynajmniej mój) ale przede wszystkim ma dobrze odciągać pokarm a nie usypiać a w tej roli sprawdza się idealnie.
Kupiłam używany. Wymieniłam na nowe tylko akcesoria do odciągania lejek, membranę, butelkę itd. a i tak wyszło taniej niż nowy ze sklepu.

Odnośnik do komentarza

niqa
Medela Mini Electric!
Używam go już ponad 6 miesięcy i nie mam co do niego żadnych zastrzeżeń. Jest co prawda dość głośny (przynajmniej mój) ale przede wszystkim ma dobrze odciągać pokarm a nie usypiać a w tej roli sprawdza się idealnie.
Kupiłam używany. Wymieniłam na nowe tylko akcesoria do odciągania lejek, membranę, butelkę itd. a i tak wyszło taniej niż nowy ze sklepu.

Dodam jeszcze że w około 15-20min. (na najmniejszej mocy ) odciągam buteleczkę o pojemności 150ml. Znajoma miała AVENT ręczny i godzinę męczyła się żeby odciągnąć jedną porcję (i nie jest to kwestia braku pokarmu)

Odnośnik do komentarza

A ja o tym Avencie słyszę wiele pozytywnych opinii:) To, że jest ręcznym laktatorem działa in plus, bo można sobie dopasować szybkość odciągania do własnych potrzeb. A jak już sobie wyrobimy rękę w tym pompowaniu, to samo odciąganie nie zajmuje wiele czasu:)

Odnośnik do komentarza

Medela elektryczna zawiodła mnie w najmniej pożądanym momencie - w chwili, gdy miałam taki nawał, że piersi zaczynały mi się na łopatkach. Przystawiłam nowy laktator do piersi i po minusie spalił się silnik. Czas reklamacji 2 tygodnie!!! i mega woja z producentem. Mąż w akcie desperacji pobiegł do apteki i kupił pierwszy lepszy ręczny by mi ulżyć. Trafił się laktator z Loveli, który bardzo sobie chwalę i z ręką na sercu polecam

Odnośnik do komentarza

ja z ręką na sercu mogę polecić ręczny avent:) naprawdę był mi ratunkiem jak miałam nawały pokarmu i szybko chciałam się go pozbyć, a córeczka już była najedzona mlekiem z piersi. ogólnie problemów z karmieniem naturalnym nie miałam, ale męczyły mnie właśnie nawały i zapalenia piersi, więc dość często musiałam odciągać, bo tylko to przynosiło mi ulgę i wtedy avent okazywał się pomocny:)

Odnośnik do komentarza

ja wybrałam polski odowiednik - laktator ręczny Lakta Mila http://www.simed.pl/produkty/laktatory/ - kosztuje znacznie mniej niż Avent, a wiadomo, że kiedy trzeba skompletowac całą wyprawke dla dziecka liczy się każdy grosz... laktator Lakta Mila doskonale sprawdził się, kiedy użerałam się z nawałem pokarmu... niemal bezboleśnie mogłam odciagnąć pokram. korzystam też z niego na co dzień - choć przyznam, że raczej sporadycznie. nie ma sensu wydawać kasy i płacić wyłącznie za markę. Polskie pordukty też się sprawdzają... Laktator łatwo zdemonotwać i złożyć ponownie, każdy element można dokładnie wymyć

Odnośnik do komentarza
Gość Tysiak85

Ja mogę z czystym sumieniem polecić laktator który jest kompromisem pomiędzy laktatorem elektronicznym a ręcznym. Mówie tu o Lovi Prolactis, którego używam od około miesiąca. Pomógł mi właśnie w nawale pokarmowym, szybko i sprawnie pozbywałam się nadmiaru pokarmu i 'kamieni' które zalegały i sprawiały okropny ból. Działa cicho, niektórych drażni 'pikanie' , ale naprawdę nie budzi to dziecka, można śmiało odciągać przy swoim Smyku. Posiada regulację mocy ssania i dzięki temu niee sprawia najmniejszego bólu, można go podłączyć do sieci lub włożyć baterie, a kiedy zachodzi potrzeba, dzięki załączonej rączce mozna zmienić go szybko w laktator ręczny. Zapakowany jest w super walizeczkę , której nie powstydzimy się ruszając w jakąś podróż. Nie zamienię na żaden inny i serdecznie polecam!

Odnośnik do komentarza

Sniezynko- ja kupilam przed porodem, bo stwierdzilam ze po porodzie nie bede miala glowy do tego- do przeszukiwania opinii na temat laktatorow i biegania po sklepach. Wolalam zaoszczedzic sobie takich atrakcji po porodzie, kiedy inne rzeczy sa wazne :) My wybralismy tak jak Kornelka- laktator z Akuku, cena niska jak za tak swietna jakosc ;)

Odnośnik do komentarza

Ja też się zastanawiałam czy kupić bo wszyscy mówili, że nie będzie potrzebny a teraz wiem, że bez niego bym sobie nie poradziła. Mam model Lovi Prolactis i bardzo mi pomógł przy nawałach pokarmowych i też na początku gdy miałam płaskie brodawki - ten laktator ma funkcję stymulacji brodawek i robią się później lepsze do chwycenia dla dziecka. Poza tym jest on bardzo solidny, szybko odciąga mleko (bez bólu), cicho działa i ma wiele ciekawych funkcji. Polecam go gorąco i jeśli już kupować to lepiej taki porządny, który faktycznie pomoże w kłopotach z laktacją.

Odnośnik do komentarza

Ja też przed porodem zastanawiałam się czy laktator jest potrzebny i myślałam, że zajmę się tym tematem po urodzeniu. Na szczęście dostałam laktator tuż przed porodem, bo teraz nie wyobrażam sobie życia bez tego sprzętu.
Ja mam Lovi Prolactis i jestem bardzo zadowolona.
Używam elektrycznego, bo przy ręcznym za długo mi to trwa i nie mam cierpliwości, a elektryczny działa szybko, nie jest zbyt głośny (odciągam też w nocy jak malutka śpi obok).
Pomógł mi jak zaczynało mi się zapalenie piersi, czy też jakiś zastój, w każdym razie miałam część piersi czerwone i twarde i przystawianie malutkiej nie pomagało, dopiero własnie jak sobie to miejsce rozgrzałam, a później ściągnęłam pokarm laktatorem.
Dla mnie jest bardzo wygodny. Szybko się go składa, może działać na baterie, wiec nie trzeba siedzieć gdzieś w okolicy gniazdka (a to też wygodne teraz przy okresie urlopowym, jak gdzieś po drodze trzeba odciągać pokarm).
Ogólnie polecam własnie LOVI prolactis.

Odnośnik do komentarza

A ja laktator kupiłam w połowie ciąży. Byłam zdecydowana na karmienie piersią więc wiedziałam ,że może mi się przydać laktator. Przy pierwszym dziecku miałam laktator ręczny z Philips Avent ale nie byłam z niego zadowolona. Przy drugim dziecku kupilam już elektryczny Medele mini electric i nie wyobrażam sobie używać innego :) jest rewelacyjny. Może być na zasilacz lub na baterie. Jest malutki i można bez problem schować go do torebki. Śmiało polecam

Odnośnik do komentarza

Ja mialam laktator reczny z BabyOno,kompletna porazka. Na poczatku jak mleko bylo trudno odciagnac a mialam nawal to zupelnie nic nic nie szlo nim zrobic. Nie polecam. W koncu kupilam zwykly w aptece w granicach 15 zl z firmy Sanity. Ma bardzo maly zbiorniczek co bywa denerwujace ale bardzo dobrze zasysa pokarm i wiele razy swietnie sobie poradzil przy zastojach. Takze jesli chcesz cos niedrogiego to pomysl o tym

Odnośnik do komentarza

ja uważam że laktator to przydatne urządzenie dla mamy. Nie zawsze jak gdzieś idziesz możesz wziąć maluszka ze sobą a tak odciągniesz sobie mleko i zostawisz maluszka z tatusiem czy kimś innym .
Co do wyboru lakatora to uważam że elektryczny jest lepszy i praktyczniejszy . Ja mam laktator medela swing i jestem z niego zadowolona szczerze mogę go polecic.

Odnośnik do komentarza

ja natomiast laktator zamówiłam przez internet na drugi dzien po porodzie, z łóżka szpitalnego hehehe byłam po cesarce, pokarmu jak na lekarstwo, ja akurat zamowiłam sobie ręczny akuku, bo piersi mnie strasznie bolaly, a w recznym mozna samemu regulowac nacisk i czestotliwosc, kazdy potrzebuje innego, jedni chwala elektryczne inni ręczne, trzeba dobrać pod siebie:)

Odnośnik do komentarza

Hej.
Odnośnie laktatora...pierwszy dostałam od koleżanki, ręczny firmy BabyOno. Hmm...troszkę musiałam się nim namęczyć. Czułam się jak dojarka... :P jakiś wężyk, pompka itd. Odstawiłam go. Potem inna znajoma dała mi swój, bo w ogóle nie używałam.
Również ręczny, firmy Lovi. Super! Polecam go, koszt ok.100 zł chyba ale odciąganie pokarmu szło bardzo dobrze :)

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzhdgeazlcj0sw.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...