Noworodki i niemowlaki

Dysplazja bioder u niemowląt

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~zanetka929

~zanetka929

Witam, moja corcia ma 3 miesiace, od 4 tyg nosi szelki pavlika, bylam u dwoch lekarzy, pierwszy zalecil pieluchy a drugi szelki, na pierwszej wizycie u pana doktora gdyy zakladal jej szelki stwierdzil iz lewa nozka jest typu D , a prawa Ia, po 3 tyg bylam na kontroli i pan doktor stwierdzil ze zero poprawy, a w ksiazeczce napisal IIIa, nie znam sie na tych stopniach wiec nie wiem czy dobrze jest. Dodam jeszcze ze lekarz stwierdzil ze jak za 3 tyg poprawy nie bedzie to operacja i gips... Nie wiem co robic

~MamaElizki

~MamaElizki

z tego co ja sie orientuje to Ia to bioderko zdrowe.Moja córcia ma IIIa( biodro powichnięte) od 2 tygodni nosi szynę koszi , zapewne pozbędziemy się jej za 3 miesiące9 bo mała miała 3,5 mies gdy ją założyła) i o żadnej operacji czy gipsie mowy nie było. Skonsultuj się z innym lekarzem najlepiej.

m.abudziosz

m.abudziosz

Żaneta jeśli jestes wstanie dojechac z dzieckiem to bardzo dobrzy lekarze są w warszawie dr.Czubak i dr.Sionek my byliśmy u dr.Sionka przyjmuje w kilku miejscach

39564 m-abudziosz Kobieta, 28 lat, Warszawa
Nakretka

Nakretka

Bardzo współczuję , trochę dziwne , że tak szybko lekarz chce decydować się na operację , nas też straszyli operacją, . Generalnie lekarz powinien wiedzieć czy to jest konieczne , czy wada jest na tyle poważna , że nie ma szans na normalne leczenie . Obaj specjaliści u których byłaś zalecali to samo, i obaj mówili o operacji? Rok temu jak byłyśmy w takiej sytuacji sporo czytałam i naprawdę warto skonsultować się z dobrym specjalistą tym bardziej jeżeli faktycznie miałaby grozić operacja . My leczone byłyśmy rozwórką koszli więc niestety nie wiem nic na temat szelek pawlika . Wygrzebałam też w necie skalę

Typ Ia i Ib – staw biodrowy dobrze ukształtowany, zdrowy
Typ IIa – staw biodrowy niedojrzały, nie wymaga leczenia, ale musi być pod kontrolą, gdyż u części dzieci może wystąpić samoistna poprawa, lub rozwinie się biodro dysplastyczne
Typ IIc – staw biodrowy nieprawidłowy, zagrożony przemieszczeniem głowy kości udowej
Typ D – biodro dysplastyczne, z decentracją głowy kości udowej
Typ IIIa i IIIb – staw biodrowy podwichnięty
Typ IV – biodro zwichnięte

--

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidzbmh5gg4f5ku.png

34799 nakretka Kobieta, 33 lata, Rumia
~zanetka929

~zanetka929

Chyba sie przejade do tej warszawy do tych lekarzy co polecasz, troche daleko mam ale dla corki wszystko. Prawe bioderko ma zdrowe, ale z lewym jest zle, mala odgina nozke w kapieli do srodka i faldki ma nie rowne...

m.abudziosz

m.abudziosz

Tu masz. Numer do doktora sionka 604261204 do prywatnego gabinetu powiedz ze ci dziecko chcą na stół klasc i chcesz to potwierdzić i skonsultować z innym lekarzem.tyle ze on ma urlop do 14 lipca
przyjmuje w otwocku w szpitalu w babkamedica kolo arkadii m.in.

mówisz ze dziecko noge do środka kladzie ,w kolanie ma przekrzywiona do środka zamiast na zewnątrz ?

~zanetka929

~zanetka929

Pierwszy lekarz zalecil pieluchy, a drugi szelki Pavlika. Mala cala nozke odgina do srodka kolanko proste ma. Czyli IIIa jest gorsze niz D ? Dodatkowo ja nosze na biodrze a gdy spi to ma poduszke po miedzy nozkami co by jej sie nozki nie laczyly..

m.abudziosz

m.abudziosz

Wiesz co wydaje mi sie ze 3a jest gorsze ale nie jestem stuprocentowo pewna .moja miała 3b i d i napewno 3b w tym przypadku jest gorsze

m.abudziosz

m.abudziosz

Pieluchy przy tak sporej wadzie by nie pomogły.
najlepiej jak najszybciej skonsultować sie z innym lekarzem póki dziecko jest jeszcze male